Piticlonti de iulie-august 2004 (235)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria sa fie asa cum e mai bine pentru voi. dar...merge asa cu sila? (intreb, tu stii ca poti da si cu parul )
Robi sanatate multa lui Matei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele! Eu iara sunt zombi - m-am sculat de nenumarate ori azi-noapte sa demucesc copilul, trebuia sa aprind lumina ca nu vedeam, el urla ca-i intra lumina in ochi si in plus il chinuiam...samd...un circ si o veselie de mama, mama! In plus de azi sotul a plecat la Moscova si vine abia vineri, asa ca toata distractia ramine pe mine...
Apropos - cristalina spune-mi si mie te rog de unde ai luat pompa electrica de demucizat, cit costa si cum o cheama! Please! Nu de alta, dar daca mai pun si zilele astea aspiratorul in functiune la ore de speriat cred ca-mi pun blocul in cap!
Lia - ai dreptate, si Stefan e foarte sociabil si el se ducea sa se joace cu ei (desi cind se luau la trinta se cam ferea, nu prea e adeptul batailor...) - acum stau sa ma gindesc ca poate l-am cocolosit eu prea mult si de aia pare ca nu prea se integreaza - el nu prea lupta pentru jucarii - daca i-o smulge cineva eventual se duce si ii da o palma copilului, dar de cele mai multe ori plinge...
Am notat Stodalul - ma duc sa-l iau de la farmacie. Pina acum i-am dat doar sirop de ridiche neagra facut de mine.
Daria - pentru tine multe - eu zic ca totusi ai procedat foarte bine - poate va aprecia sansa asta pe care i-o acorzi!

In rest eu sunt binisor...



Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox - asa simt acum ca trebuie sa procedez. Timpul ne va arata cum va fi mai bine, dar macar am facut tot ce mi-a stat in putere.




Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Daria mama, sa fie intr-un ceas bun si reconciliere durabila!!

off topic: parca-i vad pe ai mei parinti care au avut dosar depus de trei ori, tot de trei ori l-au retras, au mai facut inca doi plozi inafara de mine si iote ca au aproape 40 de ani de cand sunt impreuna...nu stiu da' 40 e o cifra groaznica nu-i asa? Ca sa fac eu cu Gicu 40 de ani trebuie sa traiesc pana la 66, oare apuc? Ma cam indoiesc...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fain, Andries ! Si`apoi normal ca triesti atata, ce intrebare e asta ?! ...

Si sa nu intelegeti gresit: NU ne-am mutat impreuna, doar nu divortam, ci stam separati si vedem ... nu stiu ce, sau daca mai e ceva ... dar ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua...:)

Gabi, am luat-o de pe www. onestop. ro la articole pentru bebelusi, se numeste aspirator nazal NasalClear si costa o poala de bani! (180 de lei noi am dat eu cu tot cu transport). Nu stiu daca stie sa faca prea bine treaba ca nu am avut ce sa demucizez deocamdata.
Eu decat pe uitate am cumparat-o...
Cred ca ala de la aspirator e mai eficient, dar pe ala nu l-am putut baga decat de 2 ori ca s-au speriat fetele ingrozitor.

Daria, . Ma bucur, eu zic ca e un pas bun...Eu va urez sa fie si mai bine...

Andries, 40 e groaznic!? 66 e mult?!
Eu vreau sa ma bucur de pensie, sa cresc trandafiri la casa dinspre munte, sa ma bucur de nepoti si sa fac mancare buna cand vin fetele cu nepoteii in vizita!? Asa ca 60 impreuna mi se pare onorabil!...:)))

Pupam voios!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Dariuto,mama,sa iasa cum vrei tu si sa fie bine!!Ar fi frumos sa fiti iar o familie.Dar eu nu inteleg o chestie...tu ai nemultumiri,si pe buna dreptate,bagi divort...si tot dumnealui SE GANDESTE????...in loc sa fie multumit ca l-ai iertat???Si tot tu sa te rogi?
tare mi-e frica sa nu gandesca acum ca de fapt el n-a gresit cu nimic,doar tu esti aia nebuna care da divort aiurea...Nu te superi ca ti-am zis...dar sa te gandesti cum pui problema,sa nu o iei de la capat cu problemele,ca de fapt....el n-a priceput nimic!

Roberta...te rog sa ma scuzi ca am inchis asa repede telefonul,dar venise sefa la mine si astepta sa-mi zica ceva.Mii de scuze.Multumesc de informatie,ma duc sa iau si eu siropul.Sanatate multa la toti!!!


P.S.Am inceput mesajul acum o ora,dar ne-a vizitat sefa si n-am putut continua...deci sigur mai sunt ceva raspunsuri intre timp,aparute


Olivia...frumos v-ati distrat.Dar mi-ai facut-o cu filmuletul cu invartitoarea...am ametit uitandu-ma la Luca cum se invarte
N-am apucat sa pozez sectiunea la rulada cu cascaval..ca a si disparut
Am vrut aseara sa vb cu tine,dar n-am avut sanse: am avut musafiri si apoi m-a fugarit husbandul la culcare cu cel mic,ca avea treaba.Sper ca azi sa pot vb cu tine,sa ma consult intr-o problema.


Roxa..sanatate lui Pat!!!...am banuit io ca e ceva de nu bagi un pix aici

gabi...tot greturi???Sincer...si io as fugi daca ai veni cu aspiratorul la mine si sa-mi aspiri nasulSsanatate lui Stefanutz!!

Lia...ce fac copiii?Cum e cu gatitul la cuptor cu microunde?E mai simplu?

alice...iuhuuuuu...ce faci acolo ascumsa dupa dosare?Scoate nasul...

Andries...cum e mobila???E pusa pe pozitie??O admiri acum?


Nora

Comorile Norei Noutati 2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Sa nu ma intelegeti gresit... 40 e foarte frumos daca sunt 40 de ani de intelegere si buna pace, dar la noi in familie aia 40 au fost cu focuri de artificii de 2 ori pe an, ma rog... pe la 12 - 14 ani ai mei deja ma obisnuisem si nu-i mai bagam in seama ...

In alta ordine de idei, mobila mea nu vine azi, nenea cu mobila a fost inundat de un nene de mai sus de el si ... nici nu vreau sa ma gandesc cum o fi in depozit de mobila apa pana la genunchi, evident ca nu are asigurare si nenea de mai sus i-a spus sa-l dea in judecata!! Traim in romania nu?

Deci nici nu am un prognostic vis - a - vis de data probabila a mobilei (DPM ) asa ca imi iau plodul de-o aripa si ma duc la plimbare.

Mey.. ce mi-a facut ieri seara, am zis ca mor nu alta: deci duminica seara Gicu a avut o masa cu partenerii si a venit la 12 noaptea, Victor dormea bustean, luni seara Gicu a avut treaba la serviciu si a venit la 2 noaptea, ei bine pe la 12 noaptea ieri seara Victor al meu a inceput sa se vaicareasca: "ne-a parasit tati", "cand eram eu mic si n-aveam casa si umblam pe strada si cautam o casa m-a luat un nene si m-a dus sa caut o casa", " si n-aveam nici mami, nici tati si uite ca iar nu am tati" si da-i lacrimi siroaie pe obraji... frate daca era infiat juram ca i-a spus cineva ceva, dar nu e cazul, e al nostru cat se poate de biologic, de unde a scos povestile astea? In fine, ma infig in el si ii spun sa nu mai inventeze povesti din astea ca el a avut intotdeauna casa si mami si tati si el "nu-i adevarat, m-ai mintit, eu n-am avut casa cand eram miiiiccc" nu mai stiam ce sa-i spun sa-l potolesc, pana la urma i-am aratat poze de cand era el mic cu noi si cu casa noastra si i-am spus ca sunt foarte suparata ca inventeaza asa ceva... a tacut si-a adormit, daca si azi imi vine ta-su la 12 noaptea am pus-o.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

quote:
Originally posted by Andries

"ne-a parasit tati", "cand eram eu mic si n-aveam casa si umblam pe strada si cautam o casa m-a luat un nene si m-a dus sa caut o casa", " si n-aveam nici mami, nici tati si uite ca iar nu am tati" si da-i lacrimi siroaie pe obraji...
"nu-i adevarat, m-ai mintit, eu n-am avut casa cand eram miiiiccc"



..absolut demential!
Zi-i lu' Gicu sa nu mai umble pe la gagici noaptea ca traumatizeaza copilu'!

Rad eu...ca ieri dupa amiaza cand s-a trezit, Maria a inceput sa chiuie...
"domuu' mamiiii! domuuu mamiii!" am sarit 5 metri in sus, ma gandeam ca iar vomita...
"a venit catzelu' si ne-a fu'at hainele si am 'amas in pele goalaaaa!"

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cristalina, mersi de informatie, am si comandat-o - sper sa vina pina trec mucii copilului....
Andries - debordanta imaginatia lui Victor! Sau poate a vazut un film ceva, un desen animat, a retinut si poate a visat urit?

Am uitat sa va spun ca am facut aseara rulada de la alice - mi-a iesit buna desi ar fi trebuit zic eu sa iasa mai bine, cred ca trebuia sa o las la foc mai mic - asa am dat focul prea mare, ea s-a rumenit dar mi s-a parut in in centru nu era asa cum ar fi trebuit...nevertheless a fost mincata ... Am mai prestat si chiftelutze - nu aveam usturoi si am cerut de la o vecina...dar mi-au iesit super-bune!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput