Piticlonti de iulie-august 2004 (235)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, daca nu e buna sa nu dai...:)
Nu am ajuns ieri cu Barosana la doctor...era asa o vijelie ca am pus-o pe tanti sa se intoarca acasa cu ea (desi faceam numai 100m pana la doctor).

Dupa ce am citit de rulade si torturi ma preling spre casa ca sa cercetez frigiderul mai in amanunt.

O zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Nu stiu de unde a auzit asa ceva, de la gradi poate, din desene animate nu cred pentru ca eu stiu la ce desene se uita el, la "Print si Cersetor" sau David Copperfield inca nu a ajuns , povestea cu Cenusereasa nu i-am spus-o... chiar nu inteleg de unde, oricum imi este extrem de clar ca este foarte atasat de tati si ieri noapte ii si spuneam lui Gicu sa nu cumva sa-i vina pitici pe creier in urmatorii 20 de ani ca il alerg cu toporul in jurul blocului...

Am fost la plimbare si am intrat si la supermarket sa iau paine si un suc teddy... coada ca la balamuc si numai pensionari, supraveghetorul de sala mi-a luat cosul si m-a bagat in fata, va vine sa credeti ca au inceput mosii si babele sa tipe ca sa trec la coada, ce daca sunt bortoasa, stau acasa acum si deci am timp sa stau si la coada, nu-i o problema!! Doamne, inraiti mai sunt unii, mie in principiu imi este mila de pensionari ca trag de pensia aia vai de mama ei, dar pe cuvant ca unii merita cu varf si indesat ce li se intampla si mai merita sa-si ia si suturi de la copii si nepoti, atata rautate nu am pomenit de mult. Eu sunt socata cateodata, bunica mea a fost o doamna in adevaratul sens al cuvantului, o femeie de un rar bun simt, bine ca ... diplomat in economie nu ajungea chiar oricine, dar chiar si bunica-mea ailalta care este de la tara si nu are carte prea multa nu se comporta asa in nici un caz, ei bine cand ii vad pe "seniorii" din ziua de azi ma sperii de degradarea la care pot ajunge unii oameni.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nora - nu ma besteli. Adica nu prea tare, pls.
Noua ne e mai rau fara el, asta pot sa spun, adica mie si Giuliei. Puteti considera ca sunt lasha`, lipsita de curaj, etc.

So, Andries - premiul cel mare pt imaginatie e clar al lui Victor !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria sa fie asa cum e mai bine pentru voi!
Cristal ai ramas cu traume de la vomitatul asta, nu? (recunosc ca si eu....)
Andries ce tare e cu povestile Victor spor la alesul numelor.
Gabi cum mai stai cu greturile zilele astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

NU vorbiti de vomitaturi, da ?!
Io mi-am facut planul per anu` asta ... sper ... mai ales ca in fiecare seara Giulia ma anunta ca`si vomita stomacul ... si fugim la baie ... apoi inapoi la nani ... asta ashe, ca sa nu stau io linistita ... noroc ca de cele mai multe ori e de fenta ...


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,meii azi a fost o vreme,ploua torential de dimineatza dar era asa de cald ca mie chiar imi placeaacu' nu mai ploua....
Dariatu stii cei mai bine pentru voi!!
Roxi insanatosire grabica lui Pat si pupici,ti-am simtit lipsa ieri
Andries,scuze da eu m-am amuzat teribil de Victorash,are o imaginatiemaine poimaine poate cheama si protectia copilului.....btw io-s shocata de faze din astea,am avut meciuri cu batranii si cand eram bortoasa in luna a 8 si apoi cu cupilul mic in brate...nu ca tinerii ar fi ma presus
revin

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dialog cu fi`mea (*moamaaa, nu pot crede ca am ajuns aici):
-Giulia, iti place la gradi ?
-Da.
-De ce iti place?
-Ca ma joc cu cupiii.
-Iti place vreun coleg, colega ?
-Da, imi place de Gianni.
-De ce iti place de el ?
-Ca e frumooos, mamiii, e frumooos


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

dario, sa fie cum crezi tu ca va e mai bine, pin` la urma voi sunteti acolo, noi aici, cu sfaturili;)) da` stii ce? pe mine cel mai rau m`ai nervat cind apareai muribunda, sa nu te mai vaz asa ca ma urc in rapidu` de oradea:D capu` sus, psihicu`nainte, asa sta ghini unei leoaice. pi es, in caz de nevoie sa stii ca la mine functioneaza schimbarea de luc si shoping en gros in caz ca nu ie bani merge si plimbarea pi`n magazine da`de regula tot plec cu ceva acasa;))
andries, io zic sa`l faultezi pe gicu si mai des sa nu dea batai de cap la cupil
salutam mucosii in grup, mac sa vad pozele lu` uka
edit, in viata mea nu mai dau procente la cit de cuminte ie sau nu ie cupilu` meu. aseara le-a adus pasa acasa nush ce ou de cioco cu`n maimutoi inauntru cind il stringi iese ceva gelatinos din oki, bleahh;)) nu`sh ce-au facut cu el ca la culcare nu l-au mai gasit si timp de-o ora m-a urlat "unde ie muciii meu" . acu cind ajung acasa ter sa execut cautarea mucilor
edit la edit, vazut uka fara boxe, deci nu stiu daca a tipat sau nu da` ma`ntereseaza daca a vomat;))

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

multi ani fericiti si buni!

quote:
Originally posted by g_ioana

....hai sa ma invidiati ce saptamana o sa am,azi prestez chestii aniversare,maine ziua lui tati
www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele


la multi ani, sotz de andrea!
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Daria,ma bucur pentru voi....din partea mea ai luat o hotarare sanatoasa...pupici la voi doua.

Monica, te pup dulce ca-mi place tare mult ce ai scris tu aici...

quote:
Eu vreau sa ma bucur de pensie, sa cresc trandafiri la casa dinspre munte, sa ma bucur de nepoti si sa fac mancare buna cand vin fetele cu nepoteii in vizita


Noi vineri terminam cu Timisoara...acum sunt cu casa in sus si cu o multime de treburi nerezolvate

Mergi la inceput