Piticlonti de iulie-august 2004 (235)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Copilul meu cel bolnavior a mincat juma' de bol de supa si un fish finger - tot mucios este - voi ce-mi recomandati sa-i dau ca de la atitia muci tuseste rau de tot...

Daria - cum esti??? Da-ne un semn...sper ca esti bine!
Andries - esti de coma!!! La mine deocamdata e invers...ma alearga husbandu si ii lucesc ochii de cite ori ma dezbrac - asta la vederea viitoarei fabrici de lapte evident (zau daca inteleg cum...ca eu cind ma uit in oglinda ma ia groaza )...
Nora - ti-am zis ca prestez rulada/strudelul respectiv - i-am zis mamei sa-mi scoata din congelator aluatul - va zic miine ce si cum a iesit!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gabi, dupa cum spuneam, eu m-am dus la farmacie hotarita sa iau fluimucil (stiu de la Roxi ca e tare bun) si farmacista, dupa ce i-am explicat pentru ce imi trebuie, mi-a recomandat humex sirop. A fost bun, Andrei s-a simtit mai bine dupa ce i l-am dat, cu amendamentul ca tusea era cam la final, nu mai erau asaaa de multe secretii ca la inceput ! Sanatate multa lui Stefanel si tie pofta buna diseara la rulada, merge super cu o berica alaturi (pentru tine far de alcool !).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

As mai fi dormit, dar m-a trezit Victor...

Gabi spune merci de dispozitia husbandului si profita cat poti , iar despre meniu ce sa-ti recomand altceva decat orez cu lapte (Alice are dreptate se face f rapid)? Mai poti incerca si budinca daca ii place sau sandvis cu compot sau mamaliga sau piure...

dar chiar asa ce-o fi cu Daria de n-a aparut ea sa ne spuna un cuvintel... n-o avea net??

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Aici s-a facut asaun intuneric, de zici ca e sapte seara !! Nasoala vreme !
Plec si eu spre cashi, va doresc o dupaamiaza linistita, la caldura si cu multa sanatate !
Pupici schimbului III si o sa incerc sa bag un ochi pacilea de acasa, poate intra Daria si ne spune ce si cum !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

A trecut si we asta..Simbata am fost in parc(unul facut de parinti) si apoi in cel mai mare magazin de jucarii, in cautare de cadouri pt decembrie...Este incredibil cum copilul meu ..nu a cerut nimic..dar nimic...eu as fi cumparat 60 % din magazin
Duminica am fost la un muzeu in aer liber , era comemorarea mortilor la mexicani...Ce kitch doamne..morti..schelete...muzica si porumb fiert!
Va las un filmulet din parc..ma duc sa vad ce-ati facut we asta...
http://good-times.webshots.com/video/3049209550100032467MAwHUi?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna!

Gabi, insanatosire lui Stefanut! despre tuse eu as opta pt Stodal, e fff bun la gust si homeopat, merge si pe tuse seaca si pe aia productiva, sau Eurespal sirop pt copii. Curata-i bine nasul cat de des, ca sa nu-si inghita mucii si sa-i harcaie intruna pe gat in sus si-n jos. Despre cealalta problema, aia de la Cornu....uite, Danut al meu vorbeste extrem de bine si de mult acasa si cu cei cunoscuti dar in parc e tare timorat desi mergem zilnic intre copii cu el. Nu e bagacios deloc, nu le raspunde la intrebari, desi nu se pune problema ca nu-i intelege. Nu se zbate pt jucariile lui, plange daca i le ia un copil sau in ce mai bun caz ma trimite pe mine de recuperatoare sau daca e in culmea tupeului merge si-i smulge el jucaria copilului din mana, nu sta sa discute, sa negocieze. Iar el e in rest un copil sociabil. In plus isi doreste tare mult compania copiilor, merge sa se uite cum se joaca altii mai maricei, sta si-i priveste, dar nu se baga. Poate se mai destreseaza ei pana spre vara.

edit pt Andries: Dani cere zilnic ou moale dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

La multi ani sot de Andrea!!!
Noricel rulada aia DC..nu ai poza si de..interior?:)) Sanatate lui Rares!!
Felicia cind va mutati?
Alice..blugii erau raiati kaki..bluza maro...de aici deruta :)))
Cristalinule..ce-a zis dr?
Roxa pe unde iti lucesc ochii?
Robi sanatate lui Matei!
Andries..lasa Campari-ul!
Ioana..La multi ani Grodeiului mare!!! Sa scapi cu bine..ca tare grea saptamina ai!:))
Gabi sanatate lui Stefan!!...si tie..la cit mai putine greturi..
Carmen am uitat sa comentez faza..aiai cu sportul extrem...dar totul este bine cind se termina cu bine...
Karo voi sinteti ok??
Daria cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
ieri am stat cu Patrick acasa, tuseste cam rau si nu am vrut sa imrprastie de toate si la gradi. asa ca m-a apucat pe mine guturaiul...sa nu lipsesc din schema. partea buna e ca a mancat ff bine ieri, ceea ce ma duce spre ideea ca se face bine.
scuze ca nu am citit decat pe diagonala, is cam rupta de toate cele.
Daria asteptam vesti de la tine!
Oliv pup, is ok. am notat sa vad de acasa filmuletul. porumb si schelete, misto combinatie
Caro, chiar cam multe absente ai!
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Am intrat sa vad daca Daria a dat vreu semn...

Despre Matei- dupa 5 zile cu febra mare, si-a revenit, ieri am fost la gradi, acolo a fost foarte incantat pentru ca le-a pus un DVD cu filmul "Veronica", azi au teatru, deci totul e bine.
Eu, dupa Humex sirop (care sunt convinsa ca i-a accentuat tusea si secretiile ), i-am facut duminica o terapie de soc cu ulei de pin in lampa de aromatherapy toata ziua, mirosea in casa la noi ca in padure (am pus 50 de picaturi in loc de 5 cum scrie in prospect) si i-a desfundat nasul si cred ca l-a ajutat si la tuse, in plus i-am dat Plantusin si aproape i-a trecut de tot.

Sanatate multa bolnaviorilor mari si mici, fug repede ca am un englez in dotare 10 zile si nu vreau sa-l fac fan DC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaaaaaaaaa !
Va multumesc pt toate gandurile bune, m-au ajutat
Dau raportul pe scurt: ieri dimineata am fost si am suspendat dosarul, ca sa ne mai gandim ... de fapt sa se gandeasca sotul ! Eu nu o pot lasa pe Giulia fara tata`so, injurati-ma, dar nu pot. Eu il mai iubesc.
Nu a fost el fff happy, dar aseara ne-a adus pc-ul si a luat cina cu fie`sa
Asa ca acum luam o pauza si mai vedem !
Giulia e bine, ieri a inceput gradinita, again. Am avut un we cu voma, tuse, tot tacamul, dar m-am descurcat Ma bucur ca am pc si pot apela la voi in caz de nevoie, ca pediatra nu a fost de gasit.
Deci io nu poci nici fara voi
La multi ani sot de Amironeanu, la multi ani domnisoarei Ioana !!!
Andries - pompoanele pe 4.11., da ?!
Leeloo - cum esti ???
Roberta - multa sanatate la voi !
Rox - muuulta sanatate si la voi !
Liaaaaaa - uof, o data lipsesc si io si scrii asa de mult ... multa sanatate la voi !
Noah, sunt prin zona ... ef faiv ...
Va pup pe toate si va multumesc inca o data pt gandurile bune !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput