Piticlonti de iulie-august 2004 (235)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani celor care-si sarbatoresc astazi ziua numelui

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gabi, !! Ce vesti bune ai primit, bravo pentru Stefanel !! Despre dilema cu medicatia, io nu stiu ce sa spun, ca nu am cunostinte medicale ! Sint sigura ca o sa alegi varianta cea mai buna insa !
Daria, hihii, iote ca mai e cineva care se fitziieste in pat cu ora, nu numa copchilul meu !! Pe mine joaca asta ma termina, adorm de enshpe ori inaintea lui si tot de atitea ori tre sa ma trezesc, ca mi-e sa nu dea cu capul in vreun colt sau mai cinestie ce, ca se da jos din patul lui si vine in cel mare ... mai nou se aseaza pe marginea patutului si zice ca are de condus, apoi parcheaza si se suie inapoi in pat, plus frichinelile de pina la adormit !!
Mey, da unde-i doamna 2 in 1 ??? Andriesuleee, sinteti bine azi ? Sau umblam la sertarul cu pampoane ??
Si mai lipseste de la apel Cristalina ! Cum fu la nenea doftoru ??

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi ce bine imi pare ca Stefan a primit asa o evaluare pozitiva, suuper!!! (tinem pumnii pentru fititz cu coditz!! )
Daria asa face si Pat cateodata.....cu diferenta ca nu stau cu el in camera....dar se tot chitaie pe acolo pana trebuie sa il pun la punct ca e tarziu si toata gasca lui Winnie cu care doarme face nani de mult
Alice multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata!

Hai noroc Mitica, sa traiesti!
La multi ani tuturor celor care serbeaza de sf. Dumitru!

Dana, sa fie intr-un ceas bun, multa sanatate va doresc la toate trei ca bucurii o sa aveti duble de acum!

Lia, ce sperietura! Daca nu e nici cucui ma gandesc ca e okay. Pupam bubita sa treaca repede!
Olivia, de abia astept sa ne povestesti cum e cu gradinita. Daca la cresa era fain ma gandesc ca de gradinita o sa fiti tare incantati...:) Da, Maria e maestra la improvizat. De cand a invatat cum e cu poeziile si cantecelele a reinceput sa vorbeasca in chineza, ca sa poata sa faca rime...
Andrea, sanatate multa Stefaniei. Cred ca tare erau simpatici Matei cu finutul...:)))
Felicia, sa ne auzim snatoase, drum bun!
Carmen, brrrr! Cred ca paralizam si n-as mai fi fost buna de nimic!
Anca, ne bucuram ca sunteti bine.
Alice, vreau si eu link te rog...:)
Gabi, vesti tare bune! Probabil ca e tare greu sa decizi daca urmezi medicatia de adhd sau nu. O opinie a unui doctor din strainatate nu se poate cere!?
Roxana, cum te mai simti!?

Am fost ieri la doctor cu barosana...70cm si 7,9kg la 6 luni.
Eu zic ca stam bine. Fontanela e cam mare!
Ne-a recomandat carnita...:)
Trebuie sa ii introduc branzica pentru ca bea tare putin lapte ...si aproape am uitat cum se face...Eu o faceam cu lapte praf, va mai aduceti aminte cum o faceati!? Parca ar fi trecut 10 ani!

De asemenea ne-a recomandat cu caldura vaccinul antigripal...pe care el ni l-a administrat acum o saptamana
Asa pacienti, asa doctor!...:))))

Pupam voios!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si Nora - cum e Rares ?? Cum a fost la doc ieri ??
Roxi, cu placere multa ! Mie mi s-a parut tare dragutz site-ul, doar ca e in limba engleza si tre sa tot explic copilului ce si cum, dar are pe linga cintecele si niste optiuni faine de desenat online, plus o rubricuta de facut fel de fel de chestii din hirtie ... aseara am gasit un filmuletz interactiv si am facut biscuiti la cuptor, a decorat gizmoul pina nu a mai putut ! Aaa, si am mai facut castele de nisip - aparuse si nepoata-mea si sa-i vezi pamindoi cum se inghesuiau in scaunul de la calculator, care mai de care sa apese pe mouse !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Cum m-a strigat, cum am aparut..

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

si la noi la fel cu dormitul. Dupa ce toata dupa-amiaza este mofturoasa de obosita ce este, cum o punem in pat cum ii sare somnul si are chef de joaca. Aseara la 9 era in pat si la 10 si un pic mai cerea lapte

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cristalina, ! Pentru barosana multi si fa-i si tu Mariutzei un filmuletz, s-o auzim si noi prestind la cintecele si poezioare !
Cit despre brinzica, chiar ca parca a trecut un secol de cind bagam la greu la fiece doo zile ! Eu o faceam cu lapte simplu, juma de litru sau chiar unul intreg, puneam intr-o creticioara si il aduceam pina la fiert, faceam focul mic si adaugam o lingurita de zeama de lamiie (cu aproximatie zic o lingurita, ca mereu mai puneam ceva ceva peste) si amestecam usor pina se separa brinza de zer, mai tineam olecutza pe foc, un clocot doua si inchideam. Brinza o puneam intr-un borcanel si o tineam la frigi pentru max doua zile, dupa care faceam alta ! iesea cam asaaa, o cantitate cam cit o minge de golf mai maricica poate !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

imi place pediatru` vost`, Cristalina ! Pupam Barosana si spor la diversificari !
Io la vremea aia faceam cu lapte uht, puneam zeama de lamaie si iesea branzica aia "buna" si fara gust ! Reteta de la Ema !

Andries - iesi la raport, pls !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal, din lapte normal de vaca cu lamaie faceam si eu, de doua ori am facut ca se stramba Pat de ziceai ca-l otravesc. dupa aia din aia normala campina manca ok. (si pe vremea aia manca nu se-ncurca )

Mergi la inceput