Piticlonti de iulie-august 2004 (235)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Wauuu...ce surpriza! Felicitari Dana pentru cele doua samburele!Si bine ai revenit!
Lia, iti inteleg ingrojorarea...Andreea mea a cazut de-a rostogolul 9trepte din marmura...am crezut ca lesin de disperare....daca am vazut ca plange m-am linistit...n-a dat ochii peste cap, n-a vomitat, n-a sangetat...hai curaj ca nu-i grav!
Roxana, internetul e vital la noi, nu putem fara...socrii au internet iar la apartament prima miscare e sa ne punem asa ceva.

Am intrat rapid sa va pup ca mine nu mai am net...pleeeecam...vorbim de la Pitesti...alta viata!!

Ciau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

dana, ti-am zis eu ca nu te rabda inima si dai iar pe la noi. sarcina usoara si placuta!
felicia, iti doresc numai bine si acomodare cat mai cu success

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Dana, felicitari pentru samburei... asta da veste!!

Daria, multumesc de strigare , noi suntem bine dar nu mai am timp sa intru de la servici... de abia apuc seara sa mai citesc ce mai faceti..pupici si voua si tie mult noroc sa-ti iasa totul asa cum vrei!

Andries, tin pumnii sa fie totul bine!

Olivia, felicitari pentru Sorin! Ah, si mi-am amintit, felicitari lui Luca pentru cumintenie si intelegere, am citit cum nu a vrut el sa cumpere jucarii.. la noi au cam crescut cornite, s-a cam obisnuit sa-i aduca cate o "surprize" in fiecare zi, si acu vrea cam tot ce vede prin reclame pe la tv.. noh, vina mea ca nu era asa cupilu..

Pako, mutare usoara, se simte ca esti incantata..

Alice, va tinem pumnii sa nu va imbolnaviti, mie mi-ar fi groaza ca nu as avea cu cine sa o las atata timp..

Noi n-avem vesti senzationale.. doar asteptam halloween-ul ca anul asta mergem 'trick or treat'..

Va pupam!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

Dana, felicitari, sarcina usoara si bebelusi sanatosi! Avem motiv sa bem astazi
Olivia, inca un motiv sa va amanati plecarea ... Oricum voi stiti ce este cel mai bine pentru voi.
Pako, se fie un nou inceput excelent si sa va fie cat mai bine.
Lia, sper ca ati avut o noapte buna si sa va iasa rezultatul la urocultura ok. Iar despre cazatura, nu cred ca este copil care sa nu fi cazut, si Stefi a cazut de pe masa unde o schimbam pe la 4 luni si nu are nimic.
Alice, merci mult pentru link, inca nu am apucat sa-l studiez, dar pare super.

Ieri am fost cu Matei la baia finutului (e diferenta de o luna si jumatate intre ei), au fost amandoi cuminti si s-au "conversat" (ei, mai mult finutul). Pana la urma am pus si noi in apa ce ne-am adus aminte si am improvizat. Stefi este super infundata, nu tuseste, nu are febra, nu o doare gatul, starea generala este buna, in schimb ii curge nasul la greu. Noaptea doarme bine pentru ca merge umidificatorul cu karvol si ulei de eucalipt, dar toata ziua sta cu gurita deschisa. Pana la urma aseara am scos batista bebelusului, surprinzator nu a inceput sa urle Stefi cand a vazut aspiratorul, ci char a stat foarte cuminte si m-a lasat sa-i scot muci. Eu sunt super incantata ce treaba buna face, intr-un minut a scos o gramada si a putut si Stefi respira cat de cat. A, din pacate o duc in continuare la gradinita, saptamana viitoare varuiesc in grupa ei si trebuie sa o tin acasa si nu puteam sa o tin 2 saptamani. Ma simt ca ultima mama de pe pamant pentru ca imi trimit copilul racit la gradinita.
Eu am duminica un examen, am si o lucrare de facut, am un spor de numai, numai. Si mi-a si plecat ultimul neuron ramas .

O zi super va doresc!

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

madam spiiil, sa fie intr-un ceas bun! ce ma bucur! secretoasa mica;))
si pe mine m-a intrebat dr inainte de operatie daca sa-mi lege trompile si-am zis pas, mi se parea o decizie prea... radicala. regret ca n-am recoltat la niciunu` celule stem...
felicia, drum bun si acomodare usoara!
ieri dupa amiaza, a intrat pasa s-o ia pe ilinca din gradi io am ramas la masina si cind au iesit pe poarta pasa s-a intors s-o inkida si`n timpu` asta ilinca a tisnit in strada (una extem de circulata). paralizasem de frica, n-o puteam vedea de masinile celelalte din parcare da` intr-o secunda am facut mii de scenarii...
is cu kuru`n sus, de dimineata am auzit vestea despre fetita lianei stanciu....

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
La multi ani Dumitrilor si Dumitrelor!
acum ca s-a elucidat misterul pot spune cu toata gura si cu toata inima Dana sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatoase toate trei si sa nasti la termen doua fetite sanatoase si frumoase si pline de noroc! si daca n-or fi fete tot o sa fie bine (eu cred ca daca-s fete Ric si Serban se vor intelege brusc bine...ca de, o sa faca coalitia barbatilor ). sa stii ca eu mai cunosc asa un caz, o cunostinta din Bucuresti, care avea un baiat de 15 ani, apoi o fetita de 2....si 2 gemene - deci se poate!
Lia e ok Andreea, da? lasa culpbilizarea, e normal sa cada copchiii. daca nici macar nu e cucui inseamna ca nu a fost nimic.
Anca distractie placuta la trick or treat!! pupici multi!
Felicia drum bun spre Pitesti si sa ne auzim cu bine de acolo!
Oliv hheeee, gradi, bravo. abia astept detalii de la noua locatie. mersic de link, il studiez acasa!
Alice te rog imi dai si mie link-ul ala? ca Lia nu a avut timp. saru' mana!
Andreea m mai poti maica???? teze si lucrari si Matei si Stefania? bravo tie. succes mult!
Carmencitooo....aaahhhh ce nazbatii fac cupiii astia cred ca si mie mi-ar fi inghetat inima in loc. bine ca a fost totul fara peripetii urate!
Mitzu cum sunteti??
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Da, EMA, vin si nasa la gemene/i, cum sa nu ?! Dar vreau sa ne povestesti tot, cand ai fost la eco, pe cand dpn, tooot. Ce veste frumoasa-frumoasa !
Sunt prin zona ... ef faiv ... e vineri, tralalalalaaaa ...


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Dana inca o data felicitari pentru cele doua simburele (remarca nuanta!) - ca fete iti doresc asa cum imi doresc si mie - sa fie cu fundite! Dar si daca o sa fie baiat tot ok e, sanatos sa fie, eu asa zic! Oricum am inteles ca sunt in acelasi sac dar nu stii inca daca impart aceeasi placenta - oricum ai sanse mari sa fie identici!
Kim - pai am sarit de 700 euro/mp - ultima estimare la cheie aproape ca e spre 800... Usa de garaj e cu telecomanda, panou senvis, etc si a costat 1500 euro (eu usa dubla, nu simpla). Problema noastra a fost usa de la intrare, pina am gasit-o - asta a fost extrem de scumpa dupa parerea mea si sper sa fie atit de frumoasa ca sa nu ma mai doara sufletul de citi bani dam pe ea...

La dr. a fost ok - macar de data asta ne-a spus abolut categoric ca putem exclude forever autismul (nu ca eu as fi avut dubii..!!), ca Stefan categoric va vorbi si va merge si la scoala (desi probabil putin mai tirziu decit este normal - dar zau daca ma intereseaza asta) - ea ne-a spus sa ne ginditm daca vrem sa-l medicam pentru adhd care ramine de fapt principala lui problema si care il impiedica sa faca progrese cu mult mai mari decit cele pe care deja le inregistreaza. Semnele bune punctate de ea sunt ca Stefan are un limbaj non-verbal extrem de bine dezvoltat, un bagaj de cuvinte pe care le intelege de peste 100, deci cognitiv sta bine, motor la fel, afectiv super...doar ca inca nu poate vorbi si aici in continuare vom intimpina probleme, dar ca la un moment dat isi va da drumul.
Evident ca dilema noastra este medicatia - pina acum eu am fost total impotriva pentru ca nu vreau sa-mi transform copilul intr-o leguma, dar in acelasi timp nu ma pot impiedica sa ma intreb daca aceasta medicatie nu il poate ajuta sa recupereze mai repede si mai mult si eu il privez de aceasta sansa...sincer nici nu stiu ce alta opinie avizata sa mai cer...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Roxi, ti-am trimis PM-ul !
Olivia, aseara am inchis imediat messengeru dupa ce ti-am scris mesajul, asa ca nu am mai vazut restul, ti-am scris inca o data in dimineata aceasta !
Carmen, oaaa, ce intimplare cu fiori pe sira spinarii ! Bine ca a fost ok in cele din urma !
Anca, !! Ma bucur ca sinteti ok ! Cit despre Andrei, am de asteptat doo saptamini sa vad urmarile, la noi are cine sa ramina cu el acasa, in caz de "calamitate" !!
Andreea, ce mai faceti ? Cum merge cu sala ??
Daria, esti vesela azi, bravos ! Sper ca nu e doar din motive de venit uichendul si dormit cu o ora in plus, nu ??
Lia, asteptam vestile bune de la doc !
Dana, inca o data felicitari si sarcina usoara sa fie !!! Nu cred ca Serban o sa fie atit de ... incit sa te stearga de pe lista lui de cunostinte ! Hihii, mi-a placut exprimarea ta "mi-am gasit vocatia preferata - fac copii" !! Mai rara asa o ... vocatie !
Si LA MULTI ANI pentru sarbatoritii de Sf.Dumitru, sa fiti sanatosi si banosi !!
Sint si eu pe aici ... si va doresc o zi linistita !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo - ma bucur ca ai vesti bune, ma bucur ca Stefan e bine si merge spre foarte bine !
Alice - sa stii ca n-am motiv serios de bucurie, ma bucur ca nebuna ca e vineri si vine we-ul
Anca - distractie maxima sa aveti !!! Asteptam poze !
Carmen - ce intamplare ... bine ca Ilinca e bine !

Io aseara ma`nerfai pe donsoara G. Adek dau stingerea la 9 pm, iar ea la 22,30 inca se tavalea in pat, se arunca, sarea ... io am atipit ... ca deh, d`aia dorm acolo sa ma adoarma ea Dar am amenintat-o ca nu mere` la gradi. Asa ca s-a executat si aa dormit. Azi dimineata la 7 era fresh pt gradi


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput