6 luni - se trezeste noaptea

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

prin carti scrie ca BB poate dormi 11-12 ore noaptea dupa ce face 4.5 kg. Monica mea a dormit noaptea integral pina de curind. Ea papa lapte praf.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

al meu are cam 2-3 nopti pe luna in care se trezeste si acum sa bea bibe. Daca incerc sa nu-i dau, sa-l legan sa adoarma, se trezeste de-a binelea si adoarme greu, oricum fara lapte nu adoarme.
La 6 luni mi se pare foarte mica sa-i refuzi laptele. gandeste-te ce stomac mic are si cat de repede se face tranzitul la varsta asta, deci stomacul se goleste repede si nu-i normal sa ramana gol peste noapte. Plus ca apar (cam din 3 in 3luni) pusee de crestere, o sa vezi ca si peste zi va mananca mai mult ca de obicei. Plus eruptiile dentare, care nu seamana unele cu altele, unii dinti dor mai mult, ies mai greu, etc.
parerea mea, daca se trezeste si vrea lapte, da-i, nu amagi copilul cu altceva. ca mie nu mi-ar conveni deloc sa-mi fie foame si sa am lacat la camara si frigi pe timpul noptii .
Daca esti obo rau, ia chestii de-alea pt masuri exacte de lapte praf ( dozatoare) pe care le ai langa pat (parca era vb de biberon, nu ?) si cand se trezeste doar pui praful in bibe ( care are apa ) si gata, intr-un minut te pui iar la nani.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

prin carti scrie ca BB poate dormi 11-12 ore noaptea dupa ce face 4.5 kg.



Era un banc odata, care se termina cu replica "bai, ninja, in viatza nu=i ca'n filme!" . Asta mi-a venit in cap la afirmatia de mai sus. Ce scrie in carti cu ce e in realitate, nu se 'pupa' de multe ori. Un bebe de 4.5 kg ar fi un bebe cam de 1 luna, nu? Hai sa fim seriosi, cati bebelusi reali (nu din carti) dorm la 1-2 luni 11 ore? Poate se refera ca dorm 11 ore, in sensul ca adorm la 20, mananca de 1-2,3 ori pana la ora 7, dar nu se trezesc 'sa stea de vorba/sa se joace'. Nu stiu. Mie mi-e tare greu sa imi imaginez un bebe de 2 luni dormind fara sa manance/bea deloc 11 ore. As banui ca e bolnav, sincera sa fiu.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

prin carti scrie ca BB poate dormi 11-12 ore noaptea dupa ce face 4.5 kg.



Era un banc odata, care se termina cu replica "bai, ninja, in viatza nu=i ca'n filme !" .


[/url] Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Laura, ce tare ai fost !!!

Sirimie, si eu zic ca e de la dinti. Asa ca: rabdare si tutun! Calmat si sustinut bebe cand plange, gel pe gingii si multa dragoste. A mea si acum se trezeste si are 1 an jumate aproape.

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

da, sigur ca ii dau lapte cind se trezeste. doar ca nu bea spectaculos si nu vrea sa adoarma dupa ce bea, ea mai are chef de joaca vreo ora asa

nu cred ca e de la dinti, nu are gingia rosie

astept si eu sa treaca ce sa fac
intre timp am schimbat programul putin, ii faceam baie la ora 8, acum vreau sa ii fac mai tirziu pe la 9-10.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

te anunt ca s-ar putea sa...fie din constructie! acum serios, Mufa nici acum nu doarme bine, asa e dintotdeauna somnul nostru, si cat a fost alaptat, si dupa intarcat!in majoritatea noptilor se trezeste si se fataie in pat, maraie, se impacheteaza ca o sarma, cateodata se joaca, face o tura prin casa, si poate dura si mai bine de-o ora..m-am resemnat, asa e el..sanatos e, am cautat tot felul de cauze si motive, este ff activ, si din pacate, nici noaptea nu are stare si nu doarme snur..or veni si vremuri mai bune, paan' se-nsoara, nu?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ionica am zis eu ca o las sa planga sau tragi tu singura concluzia asta?Asta nu e atac la persoana si trebuie avertisment?Intreb ca eu am luat pentru mai putin de atat.
In primul rand am spus ca este marisora la 6 luni sa mai bea lapte noaptea si imi sustin ideea fara a citi din carti ,laptele praf se digera f greu noaptea si nu este santos iar apa si ceai ii dai de sete .
Am zis eu ca nu ma trezeam deloc noaptea sa vad ce face?
Ma tu erai acolo si ma urmareai ,cred ca at ai vazut cand dormeam dusa si ea urla de nu mai putea


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Simona, eu zic sa te inarmezi cu rabdare, copiii mici se trezesc noaptea, asta e. A mea a inceput sa doarma toata noaptea abia pe la 1.6 ani, ba chiar cea mai grea perioada am avut-o intre un an si un an jumate cand se trezea lua o gura de lapte, verifica in felul acesta daca sunt langa ea. Media era de 4-5 treziri pe noapte.

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Adra tu o alaptai nu?


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

prin carti scrie ca BB poate dormi 11-12 ore noaptea dupa ce face 4.5 kg.



Era un banc odata, care se termina cu replica "bai, ninja, in viatza nu=i ca'n filme!" . Asta mi-a venit in cap la afirmatia de mai sus. Ce scrie in carti cu ce e in realitate, nu se 'pupa' de multe ori. Un bebe de 4.5 kg ar fi un bebe cam de 1 luna, nu? Hai sa fim seriosi, cati bebelusi reali (nu din carti) dorm la 1-2 luni 11 ore? Poate se refera ca dorm 11 ore, in sensul ca adorm la 20, mananca de 1-2,3 ori pana la ora 7, dar nu se trezesc 'sa stea de vorba/sa se joace'. Nu stiu. Mie mi-e tare greu sa imi imaginez un bebe de 2 luni dormind fara sa manance/bea deloc 11 ore. As banui ca e bolnav, sincera sa fiu.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me


al meu a dormit de la 2 luni 11 ore...si acum are 2 ani si e perfect sanatos si normal .Si mai stiu si alte cazuri ..fericite

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput