6 luni - se trezeste noaptea

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Anca,tu uiti un lucru fundamental, DRAGOSTEA,ei cresc cu dracoste la varsta asta si se trezesc cand vor ei sa se asigure ca sunt iubiti ,daca il pacalesti cu ceai e clar cat de mult ii place in lumea extrauterina.
Pun pariu ca esti genul de mamica ccc care-si lasa bebele sa planga 5 minute inainte de a merge sa-l ia in brate,sau citeste carti gen Capraru.

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

"Care este logica si mai ales care este beneficiul copilului PACALIT cu apa sau, mai rau, ceai in loc de lapte, in conditiile in care alimentatia de baza a copilului pana intr-un an este LAPTELE ????"

Alimentatia de baza este laptele daca il bea ziua,noaptea la un copil de peste 6 luni nu ii mai este foame si daca bea lapte praf acesta se digera f greu .Alaptat este alta problema la care nu pot sa imi dau cu parerea deoarece eu i-am dat san pana la 4 luni.


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!




http://picasaweb.google.com/home

cred ca te cam grabesti in aprecieri la adresa Ancai
... sincer acum daca se trezesc si crezi tu ca ii deranjeaza ca ii dai ceai ..inseamna ca s-a trezit de foame... Una e sa se trezeasca sa vrea o gura de tzitzi si sa il refuzi si una e sa vrea bibe si sa il refuzi sa incerci sa ii scoti masa de noapte.
Si chiar e indicat ca stomacul sa faca o pauza de 6 ore cel putin..pentru ca intr-adevar laptele praf se digera greu.Nu stiu de ce ai sarit asa pe ea

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

off topic: ANCA , nu lua in seama rautatile....nu merita efortul!! suntem multe mamici care gandim ca si tine dar nu scriem exact din acelasi motiv...:(


_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

al meu a dormit de la 2 luni 11 ore...si acum are 2 ani si e perfect sanatos si normal .Si mai stiu si alte cazuri ..fericite

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Pretendenti pt


cool! Eu personal nu stiu pe nimeni.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Are 6 luni si se trezeste noaptea??
Am doua bucati copii..unu de 2 ani si 9 luni si unu de un an si o luna..amandoi INCA se trezesc noaptea... ma rog..se foiesc si ii dau tzatza asteia mici sa doarma la loc iar pe fecior il mangai pe frunte (ca-l chinuie ultima maseluta) sau chiar bibe cu lapte.

Mergi la inceput