"Abdomen extra-plat: Beachbody (18)"

"Abdomen extra-plat: Beachbody (18)" | Autor: chiquitita

Link direct la acest mesaj

Spor la scris!

Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,Cap.14,
Cap.15, Cap.16,Cap.17

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

multumim de capitol nou

Allure si Conchita sper din suflet sa ne bronzam pe aceeasi plaja:-)
Suna bine si masajul si chermeza....

Am revenit de la clientul de dimineata,
am mancat micul dejun si mi-am baut fresh-ul

este soare desi prognoza era de ploaie...te poti baza pe prognoza:-)

Ce tara de KKO avem, un dobitoc si-a omorat calul in mijlocul strazii si l-a transat tot acolo! strigator la cer! se presupune ca am fost creati de acelasi Creator? M-am saturat de faptul ca nu avem legi, politie, bun simt...nu as mai veni in Ro decat la inmormantari!

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Deus, si noi suntem tot mai "fani" Romania. Visam la New Zeeland, dar ne-a dezumflat cineva rapid... Adevarul e ca noi nu voiam sa plecam, pe acest considerent ne-am si facut aici in Romania o situatie bunicica, dar, pe zi ce trece, lovindu-ne de aceeasi mizerie si nesimtire.......

Allure, relax, eu mi-am luat-o cu rosii in freza exact de la aceeasi persoana, de am ramas masca. Am avut indrazneala sa spun ca terapia curata rani vechi si iti aduce pacea in suflet, sa te ocupi mai eficient de alte lucruri. Wow, ce mi-am auzit... Ne-am mai lamurit pe privat, dar tot sunt bouche bee si am invatat o lectie pretioasa! Nu ma mai bag! Simplu si la obiect!

Conchita, eu ti-o zic direct, nu pe dupa plop: apuca-te de ceva si tine-te de ce faci! Chiar daca faci 5 zile pe saptamana din 5 workout-uri diferite, dar te tii de ele asa cum trebuie: luni -yoga, marti - balet, miercuri-Ab Ripper whatever... got my point? Altfel 0 rezultate!

Eu acum fac o amestecatura de vreo luna, asa: 5 zile pe saptamana, 1 zi Thin Thighs guaranteed si Slim & Limber (Debbie Siebers), 1 zi Ab jam (Turbo Jam) si o zi piept brate (flotari, biceps curl etc.) si cand apuc yoga. E putin, dar n-am timp mai mult acum si le tot rotesc si ma tin de ele, desi e o mare amestecatura!

Ieri ne-am hotarat sa incercam sa facem sport dimineata, nu seara. Asa ca ne-am culcat devreme si ne-am trezit devreme, am prestat sport si a fost super. Sper sa ne putem tine de treaba asa!

Azi am papat un shake cu proteine de soia, lapte de soia, banana, seminte de in macinate, scortisoara/miere. Am luat 1 Vitamax si o lingura de Resveratrol lichid.

Va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Asa-i Carolinah...
puteam sa plec din tara de ani de zile si am crezut ca Dumnezeu a vrut sa raman aici ca sa-l fac pe Aaron si sa ajut animalutele de pe strada, am ajutat si ajut dar ma doboara tara asta. Atata mizerie, hotie, indolenta, nesimtire, criminalitate, violuri, lipsa perspective, atatea animale chinuite...
Lucrez de la 16 ani ca ai mei au fost saraci lipiti, am facut tot ce am putut si am la 35 de ani 1 catel, doua pisici in casa, 5-7 la bloc, 3 caini in ingrijire, 41 de ghivece de flori, hainele din dulap, 1 acvariu, mobila, cartile din bib(recunosc multe ca-s impatimita), colectia de vinuri si...atata. Efectiv nu am fost in stare sa "ma invart" , nu am mostenit nimic de la nimeni si nici de la banci nu am putut sa primesc vreun credit fiindca nu am salariu pe hartie mare sau cine sa gireze pt mine.Castigurile noastre ne permit sa mancam , sa facem sport, sa mergem in doua mini concedii pe an(nu in insule sau cine stie ce zone de vis), sa ii facem mici placeri copilului, sa sustin cateva animalute si sa ies din cand in cand la restaurant.
Si pe langa toate astea mai vad si atata mizerie si cruzime in jurul meu.
Sunt convinsa ca daca as merge in SUA in 3 ani as face mai mult decat intr-o viata cinstita aici. Acolo la 35 de ani nu m-ar considera nimeni trecuta, as putea sa fac orice curs si sa am un job care sa-mi permita sa primesc un credit sa pot sa cumpar ceva.
Tata este sofer pe tir un SUA si dupa 2,5 ani de munca a luat credit si si-a luat casuta si tot ce au nevoie in ea. Are 60 de ani...si mama sta acasa si plimba catelul.

Gata nu ma mai plang...ma duc sa plimb catelul

va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Oooof, Deus

Nu stiu ce sa zic, sora-mea e plecata de 20 de ani in Germania, dar nu e nici mai fericita, nici mai implinita ca mine si daca o intrebi daca ar fi sa dea timpul inapoi daca ar mai pleca, ezita fff tare. Are acolo job, familie, plateste chirie numai pt ca nu vrea sa-si cumpere casa in care sta, insa...

Cred ca pana la urma depinde de multe lucruri. Insa omul e dator sa incerce, cu asta sunt de acord! asa ca poate ar trebui sa va incercati norocul in USA. Nu exista alta modalitate de a pleca decat loteria vizelor? Ceva mai proactiv nu e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

oare sa incerc sa-i scriu o scrisoare lui Obama? :-)))ma ajutati cu traducerea? :-)))): " Draga Obama...."

daca nu merg legal nu fac nici o branza, asa ca imi pun sperantele in catigul asta...sper, daca nu asta este si ne descurcam aici.
Fericirea mea tine de multi factori, am noroc bat in lemn ca al meu copil pana la 5 ani nu s-a imbolnavit nici macar o data , dar, daca se imbolnaveste eu si mor de felul cum sunt spitalele noastre! Dar daca ai un accident aici si esti tratat ori prost ori cu intarziere...
Si sa nu vorbesc de calitatea scolilor care in ultima perioada este execrabila.

Gata nu ma mai plang, mananc si dupa fac sport

Raportez apa multa imi fac masa de pranz-salata si peste

va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:


Am fost cuminte pana acum, un iaurt mare cu fulgi de ovaz+6-7 alune de padure, asta mic dejun si gustare, pranz mazare+o pulpa pui. Ceai si apa la greu. SI un capucino+un rand de cioco neagra. Mai tarziu am o supa/ciorba ce-o fi de conopida. Poate mai ciugulesc ceva.


AM vazut o poza cu Sarah Jessica PArker, imi place tare mult de ea, dar nu inteleg ce e cu bratele ei??? La un moment dat pe Madona o vazusem cu brate de genul asta, mai rau de fapt. Sunt "prea lucrate" sau arata asa din cauza ca e slaba(adica e bien cum e)?? Sunt absolut oribile.
http://www.celebrity-gossip.net/celebrity_gallery/image_full/202732/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Deus, multi si multe . Nici nu pot sa-mi imaginez ce inseamna sa lucrezi de la 16 ani, pe mine m-au tinut ai mei la faculta, a fost greu, mancam paine cu unsoare la camin, imi lipseau multe, probabil daca as fi lucrat ar fi fost mai usor, dar fiind la zi si avand dubla specializare nu puteam sa si lucrez(aveam de citit zeci de carti la o materie, 13-14 materii/semestru), a fost greu cu banii, f greu, dar cel putin n-am lucrat, am putut sa-mi vad de scoala. CAnd ma gandesc ca tu ai lucrat de la 16 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Mie nu-mi place SJP, mi se pare cumplit de urata la fata, iar la corp.

Nu am idee de ce are asa un succes! Poza aia postata de Codrina e f relevanta, cu adevarat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

codrina, ce-mi facusi cu situl ala de gossip! stau si ma uit la poze cu SJP si Kim Cattrall in loc sa fac sport...ce bestial arata amindoua! corpuri diferite insa...SJP e mica dar musculoasa ca intotdeauna(am inteles ca a facut dans la viata ei) Kim e o bunaciune de m.uiere si la virsta ei...

Deus, eu sint de principiu ca inainte sa ajuti pe altii trebuie sa te ajuti pe tine, ca daca tu nu esti fericit, cum sa poti ajuta pe altcineva? Sper sa-ti iasa viza aia mai repede!!! Acum cit sinteti tineri si copilul mic....

Gata, ma apuc de exersat ca zilele astea mi se pare ca m-am imbolnavit de fitness bipolar disorder: fac o zi da, una nu

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ahhh, merci Carolinah...mi-era teama sa imi dau cu parerea ca iar primeam pumni in cap..dar e oribila femeia sincer..nu vad niciun model de niciun fel in ea.
eu la stil si eleganta o prefer pe Angela Similea,o femeie cu adevarat deosebita

***************************************************************************
Are you ready to dig deep?
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=tWNZs4ty-YI&feature=fvw

me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/JustMeCrazySexyAndForeverYoung#




Mergi la inceput