Emma este iubire! continua lupta cu cancerul *17*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Haideti sa facem cat mai cunoscuta actiunea "ne rugam pentru o minune, Emma invinge cancerul".
Miercuri, de BunaVestire, la ora 12 ora Romaniei (e bine?) ne rugam la Cel de Sus si la Maica Sfanta pentru EMMA AIDA.
Ce ziceti ?

Fa Doamne o minune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

ca Dumnezeu sa faca o minune!...




Cristina, mami de Mihaita






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alma2006 spune:

de acord
Dragele mele dragi, sa va aline Bunul Dumnezeu si sa aveti o zi linistita si fara pic de durere!
Va iubesc pe toti 4 din tot sufletul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralcat
Haideti sa facem cat mai cunoscuta actiunea "ne rugam pentru o minune, Emma invinge cancerul". Miercuri, de BunaVestire, la ora 12 ora Romaniei (e bine?) ne rugam la Cel de Sus si la Maica Sfanta pentru EMMA AIDA. Ce ziceti ?Fa Doamne o minune !
De acord. BunaVestire sa vina cu cea mai minunata veste
Emma Invinge boala
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Maine, ora 12!

Cu gandul si inima la voi!


Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma INVINGE cancerul!

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Citim in carti povesti de viata si nu sesizam suferintele, tremuram de emotie si stam cu sufletul la gura …ne transpunem in pielea personalului, ori poate ca ne asteptam sa gasim acel…happy and, si nu reusim sa simtim trairile oamenilor. Uneori ma uit la flmele romantice unde viata se deruleaza in linie dreapta, fara abateri de la drum…prea perfect pt viata reala… pt un scurt moment ne bucuram si ne gandim ce frumos ar fi sa fim si noi linistiti , sa ne ascultam copiii cititnd povesti, sau povestindu-ne planurile lor pt atunci cand vor fi mari.
Uneori ma surprind ca ma gandesc la experimente reusite, la implanturi cu microcipuri care regleaza orice problema in organism…ma trezesc cu un zambet amar … si ma gandesc ca trebuie sa cobor cu picioarele pe pamant.
Pentru unii viata este ca o barca ce pluteste pe un lac linistit intr-o zi frumoasa de vara… pt mine viata este ca un vapor pe mare intro zi furtunoasa…astept sa vina momentul final si sa iasa soarele, sa fie liniste si sa plutim linistite…
Am trait cateva experiente triste, prea multe totusi…si imi aduc aminte ca mereu ma gandeam ca mai rau nu se poate sau ca nimeni nu a trait asa ceva… Intai m-am despartit si am luat viata in piept cu un copil de 9 luni, la scurt timp mama mea a murit, la 6 luni dupa mama a murit tata, la alte 6 luni am aflat diagnosticul Emei…
Nu sunt singura, ultima sau cea mai nefericita fiinta de pe Terra, sunt atatea cazuri disperate, triste…fara solutii, incat problema mea pare mai mica, e trist, si parca ma apasa mai mult neputinta…
Asteptam in fiecare zi miracole si speram ca de undeva de sus sa fim mangaiati si cu sufletul impacat…
O prietena draga sufera de leucemie… are 22 de ani, iar micuta Emma ( de aceeasi varsta cu Ema mea ) sufera alaturi de mama ei… Cuvintele sunt de prisos, durerea din sufletul meu nu se poate masura sau exprima in cuvinte…
Tot ce pot sa fac este sa ma rog pentru ele ca ingerii sa le ocroteasca…


http://florina-emilia.blogspot.com
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

mari_paun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Am scris un mail tuturor prietenilor mei,rugandu-i sa ne alaturam cu rugaciuni si ganduri bune maine la 12 pentru Emma.


Emma INVINGE cancerul!


Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105
http://community.webshots.com/user/adlemi_airal
http://www.dropshots.com/adlemi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si noi o sa ne rugam maine la 12 pentru Ema

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Mari, asa e viata asta, cruda uneori, te loveste unde te doare mai tare, dar merita traita cu zambetul pe fata, pentru cei pe care ii iubim, copiii nostri mai ales.
O zi insorita cu zambete si vorbe dulci pentru voi, fetele noastre luptatoare !

Edit: am adaugat ziua de miercuri la semnatura.



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, miercuri, de Bunavestire, la ora 12.

Emma INVINGE cancerul!
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">pisicutza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">dulcineea mea, la "Clipe de viata 2008".

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput