Emma este iubire! continua lupta cu cancerul *17*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Maine, la ora 12!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancaiordan spune:

Si eu fac parte dintre aceia care a citit, a plans si nu a indraznit sa scrie...Scriu acum, pentru ca Aida si Emma au nevoie de noi toti.M-am gandit la voi de atatea ori, ma rog azi, o sa ma rog si maine si poimaine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

abia acum am aflat si eu de la biancaiordan despre cazul Emmei
sunt cu sufletul alaturi de voi !!


Natalia-13 sept. 2007
Poze


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Maine la ora 12, ora Romaniei, ma voi ruga si eu alaturi de voi pentru Emma Aida!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ma alatur si eu..maine la ora 12:00

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

6+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibaby spune:

Buna fetelor!

Am mai auzit pe cineva aici care stie ce este aceasta boala , si care spunea ca in momentul in care ajungi la morfina.... nu mai e cale de intoarcere ,toti speram in minuni dar e bine sa stiti si parerea celor care au trecut prin asa ceva .
Daca nu te pregatesti psihic pt asa lovitura exista posibilitatea ca socul sa lase urme ...uneori chiar grave .
Eu am avut ambii parinti bolnavi de cancer si stiu poate o sa spuneti da, dar erau batrani , intr-adevar nu se compara cu pierderea unui copil dar ....cand acest lucru se intampla si tine cate 1 an la mama si 1 1/2 ani la tata de cand au inceput citostaticele ,credeti-ma ca e greu sa-ti mai pastrezi mintea limpede
Parintii mei n-au stiut ca au aceasta boala pana in ultima clipa , am depus un efort imens ca sa-i mint atata vreme , mamei ii spuneam ca are hepatita si tatei ca a facut o complicatie la plamani in urma unei raceli
Aida am observat ca se pregateste, mintea ei ia in calcul si aceasta posibilitate ,desi multa vreme poate nu va accepta , insa eu nu am fost destul de pregatita si am facut o puternica depresie(atacuri de panica , anxietate,insomnii) care a durat vreo 3 ani ,de asta va rog sa nu ma condamnati dar ...e foarte greu de depasit si consider ca Aida trebuie sa stie si parerea unor oameni care au cunoscut aceasta durere .

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



pentru o MINUNE!

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


EMMA INVINGE CANCERUL!
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!



Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Gabybaby, cu tot respectul pentru tine si pentru durerea pricinuita, insa stiu ca Aida e o femeie puternica - nu o cunosc decat din postarile eisi din povestireile fetelor de pe forum.
Cred ca realizeaza si ea ce urmeaza, nu stiu cate din noi am fi avut puterea ei de a cumpara rochita... Fiindca asta e o dovada imensa de putere. Si de iubire. Si de om cu picioarele atat de adanc infipte in pamant incat ma bufneste plansul cand ma gandesc cat de realista este de tot ceea ce i se intampla Emmei.
Sa nu uitam un lucru - ea e singura care sta in permanenta alturi de Emma, e singura care are in permanenta grija de ea. Si e singura care isi da seama cu adevarat daca are sau nu rost sa mai creada in minuni.
Si pana la urma cum definim minunile??? Pentru fiecare om ideea de MINUNE este perceputa altfel. Pentru Aida cred ca o minune ar inseamna ca Kissu mica sa nu mai aiba dureri. Si poate se va implini si asta. Avem tot dreptul sa speram, sa credem ca va fi mai bine. Nu inseamna ca nu suntem constienti de ceea ce se intampla, ci doar cum sa facem sa nu ne pierdem mintile de durere.
Haideti sa nu devenim mai prozaici decat e cazul, mai corecti decat e nevoie, mai duri decat e trebuie! Trebuie sa fim alaturi de Aida! Si de Emma!
Va iubesc din toata inima scumpele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Gabybaby eu chiar nu am inteles ce ai intentionat sa spui cu acea postare.

Chiar crezi ca Aida are nevoie de nu stiu ce realitate povestita cand isi traieste propria realitate? Este dreptul ei sa creada in minuni si al nostru, al celor care ne rugam pentru ca Ema sa se insanatoseasca.

Pui mic iti trimit toata iubirea mea si sper din tot sufletul ca Dumnezeu sa ne asculte rugile.

EMA INVINGE CANCERUL!

Mergi la inceput