Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-6

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Am imbatranit 10ani citind mesajul tau FLori de cires!
Ma doare sufletul dar trebuie sa iti dau dreptate in ceea ce zici! Acum nu poti sa o iei acasa dar atunci cand va trece de perioada critica a virozei si nu va mai avea nevoie de urmarire zilnica in spital cred ca ii va fi mult mai bine acasa decat in spital!
Nu e vina voastra ca ati facut toate eforturile omenesti ca minunata Marie sa aiba parte de cea mai buna ingrijire!
Nu stiu de ce trebuie sa treceti prin toate aceste grele incercari! Stiu doar ca minunata Marie este un dar nepretuit iar voi sunteti cei mai buni parinti pe care ii poate avea!
Ma voi ruga din toata inima ca minunata Marie sa fie puternica si sa treaca victorioasa si de aceasta batalie!
Sunt alaturi de voi!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Flori de cires , nu trebuie sa te invinovatesti, de vina nu esti tu, ci sistemul asta cretin din Romania, ca sa te citez pe tine... cum adica te-au avertizat??? Dar ce, spitalele sunt circuri publice, nu spitale??? Si Marie fiind prematura nu trebuia sa o tina izolata de ceilalti bebelusi???

Offf, ma doare sufletul cand citesc mesajele tale...de abia astept sa ajungeti acasa...


Pupici multi si apasati

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Offf, Flori de cires, imi pare rau de viroza Mariei si mai aiurea e ca nu poti fi langa ea, dar eu sper din tot sufletul ca viroza sa treaca fara probleme si repede precum a venit. Noi ii transmitem toate gandurile noastre bune, poate minte de la minte, energia noastra buna o va ajuta pe Mariutza sa treaca mai repede peste viroza, iar tu s-ajungi cu ea mai repede acasica ca altfel de descurci cand e cu tine acasa.

noi azi il botezam pe adrienutzu. Am emotii, desi credeam ca n-o sa ma apuce nimic de genul asta. Am emotii de ma roade stomacul si am mancarici in podul palmei (pentru cine cunoaste simptomul, stie despre ce vorbesc).

Nu-s de felul meu o bisericoasa, dar azi cand o s-ajung acolo o sa ma rog special pentru Maria sa dea Domnul sa ajunga cat mai repede asa bine ca Adrian:, acasica, grasunica, sanatoasa si cu toata familia in jurul ei. Incredere, Flori de cires, nu mai este mult.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Dragele mele, gandurile voastre bune si rugaciunile pt Maria va sunt primite si ascultate.Maria e mai bine, a inceput sa manance si sa ia din nou in greutate.Multumesc mult pt tot ce faceti pt noi.

Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va ocroteasca puii de toate relele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Tot binele pentru Maria! Sigur se va face bine, eu cred ca e bine pentru ea ca e sub observatie si ca tot raul e spre bine! In curind o sa ajunga acasa.

Eu zic sa nu pui la suflet ce spun asistentele pe acolo. Unele sint mai putin sensibile. Important este ce zic doctorii si cel mai important este ca ce hotarasti tu este sigur bine pentru ea.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

FLORI DE CIRES DUMNEZEU SA TE AJUTE SI SA TE INTAREASCA !!! NE RUGAM PT MICUTA MARIA SA SE FACA BINE SI SA FITI IMPREUNA ACASICA !!!

Flavia de Alexia-Ioana si Daria-Maria 23.11.2006

Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

FloriDeCires ca de obicei si noi suntem cu sufletul la voi. Mi-au dat lacrimile de fericire cand ai postat mesajul ca Maria e spre bine si papa, sa dea Domnul sa se recupereze rapid dupa viroza, sa manance bine si sa atinga pragul de externare.
Try va uram sa ii priiasca micutzului crestin botezul si parintii sa se bucure de acest moment mult asteptat si meritat din plin.

Avem numai luptatori printre noi.


Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

La multi ani senini si fericiti, minunata Marie!
Sa fii mereu bucuria parintilor tai iar viata ta sa fie lunga si plina de fericire!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Flori de cires, Doamne am stat cu mari emotii pina sa scrii din nou!

Voiam sa-ti mai spun ca am trimis cuiva acum ceva vreme niste lucruri de prematur si mi-a spus ca le mai are. E vorba de citeva bodyuri cu mineca lunga si cu piciorus foarte mici, pentru bebelusi pina la 3.500 kg. si inca citeva un pic mai mari dar tot mici. Lucrurile sint in Bucuresti, dar le poate trimite. Te rog sa-mi scrii pe PM daca le vrei.
Am incercat sa te contactez pe PM dar nu merge.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FloriDeCires spune:

Dragele mele, multumesc inca odata pt sustinere si Annei pt felicitari.
Maria e mai bine, are acum 2250 gr si starea ei se amelioreaza.
La ochisori e spre bine, in sensul ca se pare ca nu va mai fi nevoie de nicio interventie dar ramane inca sa fie monitorizata la intervale mici de timp.
Probabil ca dupa ce se va restabili complet dupa viroza o vom putea aduce acasa.

Bic, multumesc mult pt sprijin si apreciez mult gestul tau dar eu ti-as propune sa-i facem fericiti pe bebelusii aceia, tot prematuri, care sunt singuri singurei si n-au pe nimeni, nici macar hainute.Mi-aduc aminte ca in maternitate la Oradea, in timp ce Maria era imbracata in hainutele cumparate de noi, bietii copilasi ai nimanui nu aveau nici macar pampers, fiind inveliti in scutece.Nu stiu cum sa te indrum dar cred ca orice spital din bucuresti cu bebelusi prematuri ar accepta donatii pt copilasii care ii au in ingrijire.
Oricum Dumnezeu e sus si El apreciaza gesturile si intentiile noastre si cred Bic ca priveste spre tine cu drag pt sufletul pe care il ai.

sa cresteti mari si sanatosi, esente dragi!

Mergi la inceput