Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-6

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns try spune:

Avem POZITE de la botez si de la baita de mir. Gata, s-a mai incheiat un capitol in viata noastra.
A fost tare frumos, adrienutzu' a plans la biserica, asa cum ma steptam, cat 10 copii la un loc. Au fost 5 copii botezati odata cu el si pt. ca s-a stricat caldura in biserca si era frig, nu a bagat nici un bebelus in cazan, doar ne-a udat cu apa pe caputz.
Mai asteptam poze de la prieten ide la locl ca noi ne-am luat cu copiii, cu invitatii si-am uitam sa mai facem poze.

Flori de cires, de-abia astept s-o iei acasa pe Mariuca si sa ne spui cum e. Un pic mai e si gata! Pupici la grasunica de 2250g si sa treaca repede viroza.
Am aprins o lumanare si pentru ea la biserica, de fapt Alex a aprins-o pentru ea, m-am gandit ca de la suflet de copil la suflet de copil, ca ei sunt puri si nevinovati.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Flori de Cires, n-am mai putut intra pe forum de ceva vreme, dar m-am gandit zilnic la voi si ma rog in continuare pentru Maria. Vad ca n-ati scapat inca de "furcile caudine" (eufemism pt sistemul sanitar autohton), dar fetita voastra e puternica si depaseste rand pe rand toate problemele - e o invingatoare, clar!
Nu te lasa coplesita nici macar 5 minute de mizeriile pe care vi le face personalul medical, in asta sunt experti cam toti! Gandeste-te ca mai aveti putin si o luati pe Maria acasa, unde va fi cel mai bine pentru ea.

Try - multa sanatate micului crestin, sa creasca mare si frumos si sa fie si norocos! Cat despre recuperarea pisho-motorie, are Adrian timpul lui!

Ana - felicitari pentru statutul de moderator, chiar il meriti! Ce mai fac fratiorii? Papa diversificat? M-ar interesa si pe mine schema pe care o aplici tu, daca ai vreme sa o scrii.

Alina, noi am facut ultimele analize de sange la 3 luni si Matei atunci avea hemoglobina 11,4 (deci nu mai era anemic). In schimb de icter nu am scapat, bilirubina totala era 6,62 (b.d. 0,61), dar Matei fiind alimentat exclusiv la san, valoarea nu era ingrijorataoare. Vom repeta analizele pe la 6 luni. Cat despre analize cu rezultate incurcate, si eu sunt patita rau de tot; toata sarcina am facut analizele in paralel la doua laboratoare...

Noi suntem acum in convalescenta dupa raceala, tati a adus microbul in casa, l-am preluat eu si, desi am incercat sa-l ferim pe Matei (am purtat masca) tot a racit si el. Acum ne luptam cu mucozaurii, sper sa scape cat mai repede puiul de ei ca ne-am saturat sa stam in casa.

Sanatate va dorim si ne dorim si noua!

Larisa si Matei (26 septembrie 2006)

cu ajutor, Ema poate scapa de autism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Try, m-am uitat pe pozici! Toti sunteti frumosi! Dar cand ma uit la Adrian ma topesc, e atat de scumpel cum sta el serios la nasa in brate si apoi pe prag...


Larisa si Matei (26 septembrie 2006)

cu ajutor, Ema poate scapa de autism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Andra,
ai doi baieti minunati!
Sa le dea Dumnezeu sanatate si mult noroc in viatza!
Am vazut pozele de la botez! Sa fie intr-un ceas bun!
Adrian a fost extrem de patruns de eveniment! E asa de scump!
Si e grasunel bine! Bravo tie Andra!

In legatura cu " mizeriile in care personalul medical este expert" sa nu uitam totusi ca si datorita lor copii nostri sunt sanatosi si in bratele noastre azi! Si poate nu e bine sa ne grabim in a generaliza!

Va pupam pe toti!



Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Ana, am scris "cam toti" tocmai ca sa nu generalizez, pentru ca sunt prea putini cei care ies din rand. Si din pacate "cu o floare nu faci primavara". Din experientele personale as avea multe de spus pe marginea acestui subiect, cum ar fi de exemplu ca am ingropat un copil sanatos pentru ca nu am fost prea "inspirata" cand am ales medicul. Matei a fost bine ingrijit la terapie intensiva, dar la mutarea la "copii cu risc crescut" l-au lasat fara oxigen pana a observat o asistenta ca e cianotic si nu respira. Acum am convingerea ca doar Dumnezeu ne ajuta sa avem copii sanatosi. Nu te supara, dar fiecare interpreteaza lumea prin prisma propriilor experiente.

S-auzim numai de bine!

P.S. Am motive serioase pentru care nu scriu pe topicul cu multumiri.

Larisa si Matei (26 septembrie 2006)

cu ajutor, Ema poate scapa de autism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

try v-am admirat in poze. Adrian e ca un ingeras in biserica imbracat in costumasul alb dupa botez.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

FloriDeCires nu mai aveti mult, sunteti pe ultima suta de metri si va intoarceti acasa, felicitari pentru greutatea Mariei.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

try e mare bb Adrian! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!

Flori de cires, eu stiu cum e la 2,200 kg Sa vezi ce o sa creasca si nici n-o sa iti mai vina sa crezi ce mica a fost. Mai este numai putin.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Anna, a fost patruns pana la lacrimi de-a plans aproape tot timpul de ma impingeau prietenele de la spate sa ma duc sa-l iau in brate sa mai respire si el ca numai in sughituri plangea. Iar preotul ma zgornea mereu de la spatele nasei (unde incercam sa-l potolesc pe Adrian) si-mi spunea ca acum e in mainile nasei, sa-l las in pace. Dar ce sa facem, asa-i la botez.

Multumim de felicitari si urari. Ma bucur c-am facut si pasul asta in sfarsit, si-asa mi se pare ca am asteptat mult.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce mai face Maria? Eu sper ca ea creste in continuare si ca e bine.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput