Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Mai Robi mai, la vara cand o fi seceta sa te sune agricultorii sa te roage sa iesi cu masina ca poate ploua.. nu te supara pe mine dar ai fost atat de haioasa...

Andries

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!
uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!



Ei, cum sa ma supar, rad si eu de mine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

wow Andries...cam multe stricaciuni (chiar daca unele mici)...pai atunci eu stau super bine...nu am de reparat absolut nimic...doar degete pe pereti am la greu!

eu nu am jaluzele nici exterioare ,nici interioare si nici gard:))))..macar perdele si draperii la parter sa am nu crezi??In plus le-am luat de la marfuri confiscate si am dat 10 ron/ml...io zic ca este un fel de pomanaCu inelele nu am nimic...cu clestisorii nu ma impac ..si nu stiu la bucatarie ce sa fac??..perdea si draperie, doar perdea..doar draperie??...la mine este un spatiu deschis de 50 mp ...deci se vede totul si deci trebuie sa fie armonie (m-am gandit eu sa fie acelasi material si model diferit..dar organza la bucatarie..parca nu merge..astept sfaturi si idei

azi am platit proiectantul sa faca hartiile pt firma (1m/55 cm)...si a fost doar 950 roni!...io daca nu incep sa produc la acest cabinet..ma spanzursi apoi vine tanti Leana care spune cum sa dau 5 ron.consultatie???? ..ca ce stie ea cat costa sa dechizi un cabinet ..in fine ,mi-am varsat si eu offulllllll

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !!
Cine spunea ceva de primavara ?? Cred ca s-a speriat si a fugit inapoi, ca la Bucuresti e o vreme de noiembrie, urita, ploioasa si recee !!
Cire are ceva soare sa trimita si pe aici, sa nu cadem definitiv in depresie !!
O zi linistita va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

O zi buna!!!

Eu spuneam de primavara, chiar ma incapatanez sa cred ca vine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

asta vara mi-a secat fantana acum mi-a rasarit un izvor pe calea de acces;)) de dimineata ilinca a alunecat in noroi, intoarec-te ia-i schimburi, distractie mare asa ca nu-mi spuneti mie de noroi;))
gabi, interesanta chestia cu medicina! bafta azi la conducere
olivia, perdele si draperii in 3 dormitoare cu galerii din lemn si ce mai e, in jur de 44 meleoane, dupa ce mi le monteaza pun poze. le-am facut la sophia, poate ma ajungeau mai ieftin daca luam materialele si mi le faceam pe undeva dar dat fiind ca geamurile mele sunt putin mai atipice am preferat varianta asta. daca-mi dai o poza, imi dau cu parerea...
altfel, sanatosi, voinici;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
mai, chiar daca ploua si e vant si e si cod galben.. io ca Robi o tin langa ca vine primavara. macar nu e frig (inca :))))
Carmen, woah. nasol cu ploile astea.
Kim, io zic doar draperie mica scurta si cu flori la bucatarie. asa am eu in cap

aseara am vazut "This is 40" si ne-am tavalit de ras. ne uitam unu la altu'... si mai ziceam "asa suntem si noi!!" asa ca.. clar de recomandat, mai ales pentru segmentul nostru de varsta

Cristal, asa deci si Maria, ca Patrick? io nu cred nicio pubertate, sunt pur si simplu ne-interesati. cica au alte prioritati....

o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va trimit eu soarele, aici e primavara


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Siiiigur vine primavara, pen' ca trebe sa tai pomii din livada, au inceput sa s-arate mugurii!

Duminica am fost la mosie, sa vedem si noi mai in amanunt ce am cumparat (la 2 saptamani dupa ce semnaram actele )
Aratam intr-un mare fel, toti patru cu cizme de cauciuc si stand la gard ca sa taca "negrutzu". Asa i-au zis fetele la catzel.

Pe catzel am reusit sa-l satur! Duminica nu a mai mancat! Tare! (consider ca varianta asta e corecta, ar mai fi aceea ca ii dau mancare asa de proasta incat nu poa' sa o manance!)

Si pentru ca l-am saturat p'asta m-am mai pricopsit cu unul, si-a adus un prieten! Ala e "griutzu"
(l-am dat afara din curte dar schelalaia pe la poarta ...dupa 5 minute i-am dat si lui sa manance!
Ioana a zis ca ea crede ca tre' sa-l pastram pentru ca "e tare dragalas!"

Drept pentru care az'noapte am visat garduri si caini! Da' numa; pana la 4 dimineata, ca a apucat-o pe Ioana burta sa ca acu's chioara de somn! Drept e ca pe la 5.30 am mai visat un gard de beton vreo 5 minute, intre doua reprize de stat pe wc ale ei!

Maine o sa va povestesc de crucile din casa batraneasca!

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Cristalinabestseller faci cu aventurile pe mosie
Eu daca nu ma uit la meteo plecai de acasa fara umbrela si dimineatza era o burnita cred ...la noi cerul are aceiasi culoare de griii indiferent de zi sau de ora
Kim ma inscriu prima la consultatii online ...plata o facem tot online(btw am vrut sa merg impreuna cu sotiorul sa ne facem analize medicale de control..sunam la recoltari si ne zice sa venim fix pe 4 martie cu trimitere de la doctorul de familie ca sa ne programeze in aprilie....sunam la medicul de familie care zice ca nu poate decat pe 5 aprilie sa ne dea trimitere si ne costa 10 lei de caciula)...zi-mi si mie te rog frumos ce sa-i dau mandrei ca vorbeste pe nas,nu are secretii dar are nasul infundat...am incercat cu nazomer si aromaterapie da' nu merge si sforaie noaptea
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

hahaha, mi-e tare cunoscut:D sa vezi ce misto lasam cizmele la principala aliniate linga un gard, ca m-am saturat sa umblam cu ele`n pungi prin portbagaj;))in fiecare dimineata aud pe doo voci "ce ti-o fi trebuit sa ne mutam la casa"/"mama, esti sigura ca trebuia sa ne mutam la casa?';));)) da` e frumos, astept sa infloreasca copacii si sa-mi iasa usturoiu`;))

Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Aratam intr-un mare fel, toti patru cu cizme de cauciuc

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi



Mergi la inceput