Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Vreau si eu un ceai sa ma incalzesc un pic. Care primavara, mi se pare atat de frig si de urat afara

O saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi nu e frig, insa dimineata a plouat :(
Eu am apa cu lamaie, daca vrea cineva ?! E buna contra greturilor.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

neata ..spre seara
io am uitat sa urez La multi ani ! ..mamei lui Cristal!

mi-am luat perdele..mi-am luat perdele...pt jos..am luat tafta si organza..si acum nu stiu cum s ale fac//galeria este metalica..si nu -mi place sistemul ala cu carlige..cum sa fac altfel???
Carmencita cat te costa ml de confectionat perdeaua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumesc pentru urarile adresate mamei mele!

Pe mine ma termina norul asta...si mai ales noroiul. E un jeg prin sudul judetului Ilfov (ca nu pot spune ca stau la capitala) de mi se ridica parul pe ceafa!

Maria e din ce in ce mai aeriana. Nu cred ca e de la pubertate, numa' ca nu vrea muschiul ei sa faca lectii. Azi m-am suparat rau de tot pe ea, iar a ramas in urma la scoala (ceilalti fac doua fise la mate, ea cu chiu cu vai termina una...incet, inceeet, sa nu cumva sa ne spargem )

Carmencita, felicitari pentru rezultatele tzucureilor!

Olivia, felicitari pentru perdele.

O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Kim, mie mi-a facut o croitoreasa un fel de bride din acelasi material ca draperiile, nici eu nu suport carligele.

Copilul meu m-a anuntat ca timp de 6 saptamani vor face 'medicina' in loc de cunoasterea mediului :). Din cate stium, sunt implicati intr-un proiect cu studentii de la medicina si fac tot felul de cursuri pe teme diverse, de la corpul uman la igiena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Azi am conducere...evident ca ploua :(

Am ajuns la concluzia ca nu sunt buna de sofer, dar n-am incotro...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mai Robi mai, la vara cand o fi seceta sa te sune agricultorii sa te roage sa iesi cu masina ca poate ploua.. nu te supara pe mine dar ai fost atat de haioasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Carmen si eu vroiam sa te felicit pentru olimpiada de mate judeteana! E o realizare din partea baiatului tau, sa-ti traiasca!! Parca-l vad un inginer de succes in viitor, ca tot avem prea putini.

Kim dar ce-aveti draga cu carligele? Mie asa imi place sa aud inelele alea azdranganing pe teava ... exact asa aveam in casuta copilariei mele si zdranganeam perdeaua toaaata ziulica!! Asa am pus la noi in dormitor, la copii am pus sine albe in tavan, abia se vad, sunt bine camuflate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

si dupa ce am pus perdele sus in dormitoare, plus draperiile aferente, m-am oprit. La parter nu am nimic si nici nu mai pun pana la prima renovare. Costa prea mult si ... ma lipsesc. Am jaluzelele exterioare, imi ajung alea, cand am chef de putina umbra, le dau jos si gata. Oricum, parchetul laminat, dupa 2 ani juma de tropaiala intensa la parter a inceput sa cedeze in anumite locuri, plinta a zburat 20%, peretii sunt "cu modele", numa' tavanele's intregi. Din gard imi lipsesc deja 3 scanduri, 3 placi din gresia de pe terase de la trepte au zburat, vreo 2 placi sunt ciobite si tencuiala exterioara intr-o anumita zona a crapat nitel. Acoperisul l-am reparat primavara trecuta cand zapada aia horror mi-a smuls parazapezile si o bucata de tabla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Primavara asta e programata o curatare a pomilor , tarc pentru caine, revigorare gazon si o revizie canalizare. In rest, doar daca e absolut necesar si urgent , reparatie gard o sa fac in 2015

Mergi la inceput