Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

bonjureanu la doamne, sper ca sunteti bine, v-am mai citit din cind in cind, nu ma intrebati ce fac de nu`mi ajunge timpu`. am si-o sefa noo dornica de afirmare care sta`n dreapta mea motiv pentru care nu prea mai am cum sa intru pe unde vreau io;))
noi stem bine,in mare, pe 1 martie imi pun perdelele in dormitoare ca de living nu mi`au mai ajuns banii;)) altfel copiii cu scolile, m`am cam saturat de teme si impins de la spate. ilinca e plina, plina de teme/lecturi, in cursul saptaminii nu are timp de televizor abia in we mai apuca. Dar, s`o laud, lua 98 la evaluare la romana.
Ion in schimb mi`a mincat ficatii cu pubertatea lui, cica se termina pe la 17 ani pai nush cum am sa rezist ca`mi pune nervii pe bigudiuri evridei. De aceea rog doamnele cu aceleasi probleme sa ma consilieze;)) Cred ca am nevoie de terapie in curind. Altfel multzamita de el, merge la judeteana la olimpiada la mate.
sa nu uit, la multi ani, mama de cristal
olivia, batuta`n cap invatatoarea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenp
Ion in schimb mi`a mincat ficatii cu pubertatea lui, cica se termina pe la 17 ani pai nush cum am sa rezist ca`mi pune nervii pe bigudiuri evridei.


Carmencitaaa, uelcom bec ! Avusei ashea, un flashforward citind rindurile tale si sper din suflet sa nu se intimple la fel cu toti baietii, ca nici un secol de facut cercuri nu ma salveaza ?!
Pupici pasareilor si tie spor la munci si bafta cu noua shefa !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Neata,

Azi e ziua mamei mele. Sa-mi traiasca si sa fie sanatoasa!

...dar zau ca nu pricep cu ce deranjeaza parul de pe ceafa baietilor!



In primul rand La Multi Ani! si sa-ti traiasca mama (eu o pomenesc de bine de fiecare data cand am o serbare populara ) si sa fie sanatoasa!!

Apoi cu parul pe ceafa... pai cand ai baieti care fac sport, nu jucarie, stii cum arata ceafa aia de transpiratie? si gulerul de la camasa si tricourile ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

ei, daca mai sunt si alti copii netunsi, se schimba treaba... eu m-as infige in madam!!

si eu trebuie sa ii tund pe ai mei, dar le voi face niste poze mai intai, asa par lung n-au avut niciodata!! eu totdeauna i-am tinut maxim 3 cm in frunte si numarul 1 pe ceafa, dar uite ca de vreo juma de an au scapat de tuns ca erau parintii prea obositi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna seara
La multi ani mamica de Cristalina cu multa sanatate!!
Kim super fain arata cabinetul...da n-am vazut unde scrie consultatii online pentru mamicile de piticlonti....se gandi mandra ieri ca n-a mai facut febra de 2 ani juma asa ca ne-am distrat cu frisoane,dureri de muschi,febra,dureri de cap....azi este mai bine....
Carmencita felicitari pentru tzucurei...haide meii ca la asa rezultate la scoala poti trece usor cu vederea si ale pubertatii valuri
Deci io sincer din postura mea de cadru didactic nu inteleg de ce se face asa caz de lungimea parului...nici nu va inchipuiti ce freze pot avea studentii,dar nu ma deranjeaza absolut deloc....la noi la clasa nu s-a pus problema parului nici la fete nici la baieti...
o seara faina sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Carmencita bine ai revenit!! Hai ca ai copii super destepti nu ai drept sa te plangi Poze cu casa nu ai pus..nici nu stiam ca v-ati mutat!!La capitolul perdele sunt si eu ...si apropo..Gabi pune sii tu linkul cu casa sa mai vad in bovindou ce varianta ai ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Cafeluta este gata , va astept cu drag sa ne incepem saptamina de lucru !
Va doresc o zi linistita cu sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Eu vin cu un ceai de plante pe langa cafeaua de la Alice!

Carmen, bine ai revenit! Felicitari pentru rezultate!

Va doresc si eu o saptamana usoara! Poate vine si primavara!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
buna cafeaua, pe vremea asta inchisa si burnitoasa. dar macar e mai caldut....
o saptamana buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

la mine cafeaua e mai cu juma de zahar... m-am chinuit azi dimineata sa bag o fusta pe mine....

Mergi la inceput