Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Kim, mult succes cu cabinetul, arata f.f.f. bine!

Acum, daca stau sa ma gandesc, si pe noi ne-a rugat dna (frumos cei drept) sa le facem codite fetelor cu parul lung pentru ca le intra in ochi si sunt si situatii in care nu se concentreaza pentru ca se joaca cu parul sau le deranjeaza.

Roberta, bravo! Vei vedea ca te vei obisnui repede cu masina si iti va salva o gramada de timp. Eu nu stiu ce m-as face fara ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
La Bucuresti iarasi ... plouaaaa !! Acum ii inteleg pe britanici, de ce sint atit de mohoriti, pai daca vremea e asa de inchisa pe la ei, nici nu e de mirare ?! Bine macar ca se simte aerul de primavara ...
Andrea, multumesc de intrebare, Andreiush e bine, a devenit tare obraznic si incapatinat, totul trebuie sa fie cum vrea el, comenteaza de rupe la orice sfat pe care il primeste (ca el oricum stie mai bine ce si cum 0, comenteaza si cind e certat pentru boacanele facute - are replica minunata care ma scoate pe mine din calmul meu "daaaaa' ce-am facut ??" ... la scoala e ok so far, scrie foaaaarte urit si nu il pot convinge altfel, am rupt pagini din caiet, am amenintat, am explicat/rugat si nimic !! Hai ca la romana nu am pretentia de caligrafisme, dar cifrele trebuie sa fie cifre, nu sa ma gindesc/deduc cam ce ar fi scris acolo in caietul lui.
Alftel e nazdravan ca mai toti, ii merge mintea brici si momentan e la ora de vrajit fete (are vreo doo in clasa - favorite ).
Vorbeste cu minutele la telefon cu colegii si face filmulete pe care le pune pe youtube (oh, ca uitasem sa va dau si voua linkul, promit astazi sa il pun).
O zi linistita cu sanatate va doresc si ... incepe uichenduuuu !!
Pupici tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata
Si aici ploua si e vant si frigut :(
Dar bine macar ca e vineri


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Da, ploua in Bucuresti si nu avem nici un chef de nimic special. Ieri am mai bifat una vizita la dentist, am mai schimbat un arc la aparat, incet, incet facem loc la incisivii de sus... aia de jos au iesit toti rotati la 45 de grade ca erau mult prea mari ca sa incapa, dar am inteles ca nu-i o urgenta. Aia de sus erau o urgenta ca nu aveau loc sa iasa 4 incisivi acolo ... acum speram sa ii vedem in juma' de an pe toti pe pozitie. Este atat de caraghios cu fatzuca lui mica si cu niste ditai dintzosii ... e de desene animate

In rest, obisnuite, antrenamente, caine, curat in curte, cumparaturi de primavara...

Kim sa va mearga bine cabinetul!! Si eu l-as fi tuns pe Luca, nu de alta, dar de ce sa il sacaie madam cu problema asta in fiecare zi? Bine, presupun ca toti sunt tunsi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
si aici picura/ploua. dar asa m-am inveselit de dimineta, am fost la florarie sa iau un buchet pentru aniversarea unei colege si am ramas masca: tocmai primisera marfa... si era plin! de orice. asa ca am luat muuulte frezii si lalele. si zau ca vine primavara

Robi, felicitari ptr condus. bag mana in foc ca va fi din ce in ce mai bine

sa aveti o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Azi e ziua mamei mele. Sa-mi traiasca si sa fie sanatoasa!

Olivia, arata frumos! Sa il folositi sanatosi!
La Maria in clasa fetele cu parul mai lung de umar obligatoriu codite, celelalte cordeluta ca sa nu le intre in ochi...dar zau ca nu pricep cu ce deranjeaza parul de pe ceafa baietilor!

Roberta, felicitari! Pai daca a fost bine pe ploaie sa vezi la vara!

Noi suntem intr-un meci continuu cu Maria care nu pricepe ca trebe sa se miste mai repede, sta la o problema cate o ora si pe urma jeleste inca una pentru ca nu o las afara la joaca "o sa fac eu temele cand intru in casa!"
Azi taiem dansurile, Ioana merge si Maria nu...sper sa o trezeasca un pic.
In rest visam la cai verzi pe pereti!
(eu visez la curatenia de primavara prin curte, la gard, alte tampenii :)))

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa ti traiasca mama Cristal
Rox, frezii ... cele mai faine flori din lume

A mea si-a luat-o original pt mutenie S-au organizat cele 3 prietene ale ei sa emarga la concertul de aseara (Lalaband) si ea n-a zis nimic, decat acu` vreo 2 zile. Asa ca am avut asa o bucurie sa-i spun sa mai taca dom`le si alta adata, ca va avea de pierdut tot asa. Mai are o saptamana dupa care va merge la psihopupu la scoala. Apoi sa declare acolo dc nu vorbste, ca eu nu mai stiu ce sa-i fac.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu este singurul copil netuns ca la orfelinat...sunt altii chiar cu parul pana la umar...si pun pariu ca aceeia nu-s tunsi!..pe mine faza cu dusul la directoare m-a enervat..adica de ce sa trecem la amenintari?? nu exista nici un cod legat de lungimea parului..

Cristalina poate nu te costa f mult ..pe noi primaria ne obliga sa facem gard plin pe laterale!

tocmai am aflat ca -mi trebuie autorizatie de construire..certificat de urbanism..pt firma pusa pe bloc!..pret ..vreo 10 mil...este incredibil cat poate costa sa-ti deschizi un cabinet...si apoi auzi..ai dracului de doctori..nu-i mai satura nimeni!:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

La Multi Ani mamei tale, Cristalina ! Sa aiba o viata lunga si sa fie sanatoasa !!!
Kimmy, bafta in continuare ! Stiu cum e cu actele astea, ca in Romania la nimenea, fratele meu tocma ce a avut de a face cu statul ca a construit o spalatorie auto si i-au trebuit si mama aprobarilor si actelor, cred ca mai usor era sa construiasca pe Marte !?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!
Cristal, La multi ani mamei tale, sa fie sanatoasa!

Eu sunt deja in weekend, am facut o vizita la oftalmolog astazi, asa ca mi-am luat liber toata ziua. M-am ales cu reteta pentru ochelari de citit + calculator, asta pentru ca nu mai vedeam nik de aproape (vorba unei prietene, de aia cumpar ce-i mai scump, ca nu vad sa citesc ce scrie pe etichete :) ).

Daria, chiar sunt curioasa ce va spune psihologul!

Si la noi e vremea inchisa, mi-am propus sa fac multe azi, dar migrena de ieri continua...

Va pup!

Mergi la inceput