Juniori de Iulie - August * 2004 * (110)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Carmen , 44 mil???Wow! Eu sus am numai geamuri atipice..pe torund sau in unghi sa vezi distractie acolo! Jos am nevoie de corniza de 3.5 m..si nu se exista..trebuie sa inedesc si sa nu pot trage perdeaua decat din doua jumatati..Pe materialpt tot parterul am dat doar 160 ron! ..si chhiar sunt deosebite!..Eu nu vreau decat galerie si nu din lemn..nu merge cu casa

Ioana..nu ma mir ca au bagat tarif si la trimiteri..desi eu stiam ca-s gratuite..La cat costa un cabinet de facut si intretinut..fara aceste taxe medicii de fam ar da faliment...din pacate..si culmea este ca rezista cei care au multi pacienti, pe care nu au timp sa-i vada..ei incaseaza bani pt voi si daca va duceti si daca nu..se numeste plata per capita...iar cei mici /noi in sistem..nu pot rezista pe piata..nedrept..In mare iti trebuie spatiul (care costa cat stii), si cca 500 000 mil..cat am bagat noi in renovari, mobilier si acreditare...si nu am terminat!

Rox tu stii ca la mine nu merge fiind spatiul deschis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

am uitat Ioana, incerca Fitonasal spray de la Aboca. 1-2 pic X3/zi.
Costa cam mult, 34 ron , pentru ca este produs BIO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

sa nu vorbim de noroi ,da? pe mine nu ma intrece nimeni!!!..daca ploua daor masina cu tractiune integrala poate intra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

prea tarziu sa vinzi ponturi... nici atza nu ma costa atita;))

Citat:
citat din mesajul lui kim222
Pe materialpt tot parterul am dat doar 160 ron! ..si chhiar sunt deosebite!

Rox tu stii ca la mine nu merge fiind spatiul deschis...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu am ce pont sa-ti dau..ca este valabil doar in Cta...sunt marfuri confiscate..dar tb rabadare si drumuri multe..pana gasesti ceva..si rabdare..ca-i o hala plina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ba mie mi se pare ca merge. ce treaba are spatiul deschis. asa am io in cap....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Mi-e un soooomn! Cafea nu beau, pepsi/cola nu mai vreau sa beau, asa ca va servesc cu o bucatica de cioco 85%

Perdele nu comentez ca nu ma pricep, gard cred ca voi visa si eu in curand, avem si noi o bucata de teren care trebuie neaparat anul acesta sa-i facem gard si ar fi bine sa curatam si copacii (avem numai pruni). Si daca facem gard as planta si niste zmeura pe langa el. Iar noroi, avem si noi suficient pe langa bloc, plus caca de catel.

Sambata e Evaluare in educatie la mate, cine merge? Stefi strange bani pentru concurs si a uitat sa treaca un copil pe lista (are prea multi bani), are instructiuni ferme azi sa isi intrebe colegii, sa vedem pe cine a uitat. Si maine sa ma duc eu sa-i inscriu.

Ioana, eu deja am solicit consultatie online, deci eu sunt prima, sac Din fericire eu fac barter cu Kim, schimb de informatii Numai ca in curand nu va mai avea nevoie de mine si va trebui sa platesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moama ce responsabilitate pe Stefi sa stranga banii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Vad ca se dezbate subiectul perdele...! Kim - nu mai pot sa dau linkul la pozele online pt ca mi-am sters contul de pe webshots. Da-mi daca vrei o adresa de mail si le fac poze si-ti trimit. Eu in sufragerie am galerii de fier forjat si perdelele sunt pe inele+clesti, dar mie imi plac asa. Si am combinatii de perdele (la unele geamuri) si draperii (la altele). La geamul mare de la bucatarie am doar draperii decorative (cu macese...) - ca mi se pare mie frumos cum incadreaza geamul. Pe bovindoul rotund (noi ii zicem borcan) unde am masa de la bucatarie am perdele din alea care se string, individual pe fiecare ochi de geam (cred ca le zice storuri romane sau cam asa ceva).
La etaj, in dormitoare, am perdele + draperii, dupa caz, pe sina de plastic sau pe galerie de fier forjat. Si da, cum zice si Carmen, m-au costat o gramada de bani - o data pentru ca sunt foarte mari geamurile si doi pt ca sunt atipice (cateva din ele, cum e cea mare de la dormitor, tot pe borcan)... Si tot mai am de luat perdele intr-un dormitor, la birou si la mansarda, dar nu-i graba...

Iar apropos de ce zice Andries - eu in fiecare primavara am facut diferite retusuri prin casa - in cea mai mare parte varuieli partiale ca sa acopar urmele de maini sau zgarieturi, dar nimic grav - cu toate astea fiecare din retusurile astea m-a costat macar 1000 lei... Primavara asta trebuie sa facem niste retusuri si prin curte - trebuie sa stropesc iar piatra cu care este placata casa si trebuie facute niste reparatii la unele placi de granit cu care e placata aleea principala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La hornbach gasesti galerie cu inele (metalice si pe inele ai carlige din alea de se infig in rejansa de perdea, deci nu din alea care inteapa materialul. Cam scumpe dar au multe culori.

Vreau si el la 10 lei/ml dar ... deja am pus cu 25 lei la perdea si 50 la draperie - au costat ceva pt doar 3 camere, eu am ferestre drepte dar foarte mari.

Si la noi e noroi, dar eu si sotul am intrat 'activ' in vecini si i-am lamurit sa punem bani sa aducem piatra de rau (din aia mai mare) si s-a ocupat sotul de logistica, dar am scapat de 80% din noroi, pe bucata noastra de strada (adica aici unde suntem cele 7 case, ca in portiunea unde nu e inca plin de constructii, tot e noroi. Azi dimineata m-am enervat ca la locul de tomberoane, niste caini vagabonzi au reusit sa rastoarne un tomberon mai mic si erau numai gunoaie pe jos azi e zi de gunoi si gunoierii vin pe la 14, noi trebuie sa scoatem timperoanele la 7 cand plecam asa ca e timp destul pentru maidanezi sa sara pe ele...


Mergi la inceput