Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

diuta, eu pariez ca primul lucru va fi sa traga un pui de somn bun. Poate al doilea :)))

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

Si intreb si eu acum, de ce nu a iesit nimeni in strada cand madam Roberta numara voturile dupa bunul sau plac?
Atunci era bine si acum nu mai este?


stoian


Pa, Roberta, debarcare placuta si drum bun!
Nu-s de acord cu ce fac astia acum, insa Robertutza m-a ofticat tare de tot atunci cu numaratoarea oamenilor pt votul legii pensiilor! Nu a fost sanctionata!
Se strofoaca acum ca vai, lovitura la adresa democratiei, dar cand a numarat ea oamenii din sala, cum a fost? Democratic cumva??? Deh, trebuia musai sa voteze o lege, cum necum, hai la falsuri, taica!

Pe mine, daca sunt prinsa cu fals in declaratii, ma ia politia pe sus, insa aceasta minunata doamna, a ramas bine mersi in scaun! Deh, unii sunt mai presus de lege!

Asa ca Paaaaaaaaaaaaaaa Robertutzo, drum bun si cale batuta! Poate mai faci o data scoala generala ca sa inveti sa numeri! Deh, greu cu numaratul, daca nu ies socotelile!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sigur cand a iesit miss nu au pus-o sa numere..pana si fiica-mea stie sa numere pana la douazeci si identifica bilutele ca si numar pana la 12...dupa aia zice si ea sa nu taca....

Asa ca draga Gheboasa cu burta cu pretentii de miss.....du-te pe barca impreuna cu marinerul.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Asa ca draga Gheboasa cu burta cu pretentii de miss.....

Madalina

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


URAT sa vb asa despre o persoana...indiferent ca e sau nu pe placul tau

(precizare: am fost si sunt extrem de consternata de momentul 'numaratorii'... )

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:




Nu-mi vine sa cred ca dupa mai bine de 22 de ani de la Piata Universitatii sunt obligata sa ies iar in strada. Fost si aseara in Piata Victoriei.. lume faina, amintiri depanate, scandari diverse.. printre care si nelipsitul "Jos Iliescu!" . E ca un blestem, parca nu mai scapam de influenta lui malefica..


Asa ca ne vedem si azi:


azi 5 iulie, orele 18, in Piata Revolutiei

imbracati in alb!




Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui AdiS

De fapt rezultatul ar trebui un pic nuantat ca sa ne dam seama cum stam, desi grupul celor care raspund trebuie sa un pic mai mare ca sa fie cat de cat apropiat de realitate.


www.easypolls.net/poll.html?p=4fd892fde4b0d9e6e103a20c

frumos, insa din pacate cei care au acces la net mai greu se misca pana la sectiile de votare. in schimb cei din mediul rural vor fi prezenti majoritatea, iar ei vor vota pt. suspendare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Cu sufletul suntem si noi alaturi de cei care demonstreaza in Piata Universitatii pentru democratie (fizic, suntem in concediu). Am citit in ziarele romanesti ca Leul Romanesc s-a prabusit si am raspuns ieri la telefoane ale colegilor care credeau ca sunt in vacanta in Romania si ma intrebau daca totul e ok cu noi si daca nu suntem in pericol "acolo".

Se pare ca totusi Brucan a fost mult prea optimist cand a declarat in 1990 ca abia peste 20 de ani va fi in Romania o democratie...cei 20 de ani au trecut si Romania se afunda si mai rau in totalitarism. Am plecat acum 7 ani din cauza situatiei economice insa m-as intoarce acum din cauza situatie politice.

Ar trebui sa le aratam ca toti Rambo astia din politica romaneascaca nu se poate sa faca ce vrea muschiu' lor, ca asta e tara noastra si ne-o vrem inapoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai da` Base nu poate sa suspende Parlamentu` daca vrea?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

tare mult mi-as dori sa apara cineva, de undeva ca sa le ia locul acestor politicieni de 2 bani, care chiar sa se gandeasca la popor, la oamenii acestei tari. Dar nu pot accepta totusi aceasta atitudine in care sunt ridicati in slavi politicieni care in ultimii 8 ani au facut exact la fel ca astia de acum. Ca au facut-o in timp mai indelungat sunt de acord, dar in rest totul este la absolut la fel.Si ei si-au nimit oamenii in toate punctele cheie, si ei au stat pana la 2 noaptea prin parlament sa voteze ceva ce mai fusese votat odata, au furat pana nu au mai putut. Cum sa il vad eu in ochi pe Videanu care ma cheama la miting, cand stiu cat de mult a furat din toate posturile in care a fost pus si cat a sfidat pe toata lumea. Atunci nu ne era furata democratia, oare? Cum sa accept sa mai ramana madam Roberta care nu numai ca nu stie sa numere, dar nici sa vorbeasca nu prea stie.Nici astia nu vor fi mai breji, sunt ferm convinsa de asta, dar pana va aparea intradevar cineva in tara asta care sa vina cu alte conceptii, cu alte idei sper sa nu treaca chiar foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Citat:
citat din mesajul lui diuta_20

Punem pariu ca primul lucru pe care-l va face Antonescu atunci cand va fi presedinte interimar va fi gratierea lui Nastase?

Hm, s-ar putea totusi ca primele doua sa fie schimbarea procurorului general si a procurorului sef al DNA, si abia apoi gratierea

Mergi la inceput