Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cred ca e faza cu "dezbina si cucereste"....
Marius da` esti diabolic....pai mai omule daca te pui tu pe politica.....vii in PNL?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Interesant, nu?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Si la alegerile din 1996 a fost o basculare spectaculoasa, sau gafa lui Geoana poate fi incadrata la surprize.
Sunt miscari de culise in preajma alegerilor, care au schimbat actorii politici, pentru a da o speranta electoratului, sa stea linistit ca se schimba ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Viata politica e dura.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Viata politica e dura si noi suntem luati de "las-o bre ca merge-asa",nu?

Pentru noi o fi dura ca pentru ei nu cred....astia-s toti o apa si un pamant...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

O sa scriu mesajul asta la fiecare subiect, ca poate e lumea care nu il vede.

Cam asta ne asteapta:

Liderul eurodeputatilor crestin-democrati germani va initia procedura de suspendare a României din Consiliul European pentru „lipsa standardelor minime functionarii statului de drept."

Esti multumit Domnule Ponta???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

WoW!
Si ia raspuns cineva?

Nu ne dau astia afara...unde mai gasesc ei prosti ca noi ...bani pt fonduri nu luam dar taxe platim... ntzzz...

Nu sunt de acord cu suspendarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Interesant, nu?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


iote un articol din martie 2011, concluzia articolului se cam potriveste cu scenariu politic in derulare

www.contributors.ro/politica-doctrine/despartirea-pd-l-de-traian-basescu/" target="_blank">http://www.contributors.ro/politica-doctrine/despartirea-pd-l-de-traian-basescu/..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
Acum incep sa am o banuiala... cruda e drept.

In PDL exista doua grupari rivale una a lui Basescu/Boc si alta a lui Blaga. Blaga a pierdut in urma cu un timp jocul neajungand presedintele PDL in fata gruparii Basescu/Boc - a ramas in umbra si acum in final a ajuns printr-un accident sau oricum conjunctural presedintele Senatului.
Ca si pozitie putea sa impiedice demersurile atat pt pierderea pozitiei detinute de el cat si a suspendarii lui Basescu, neadmitand oficial sedintele senatului avea toate toate pargiiile necesare ii trimitea pur si simplu la plimbare pe senatorii care au solicitat (acea 1/3) sedinta si acestia nu aveau legalitatea. Dar nu a facut-o. Desi putea sa o faca. Si totusi nu a facut-o.

Am asa un sentiment bizar gandidu-ma atent:

Sa fie cumva o miscare de culise premeditata, acel razboi tacut dintre grupul sau si celalalt grup PDL? Asemeni PSDului cand i-a rupt gatul lui Geoana?

Avea posibilitatea sa faca concret legal si direct si nu putea fi oprit de nimeni.
Dar nu a facut-o.
De ce?



Taman ce-am auzit teoria asta de la cineva, care le cam miroase bine.. respectiv ca Blaga i-a platit-o lui Basescu.






Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui marius

Interesant, nu?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


iote un articol din martie 2011, concluzia articolului se cam potriveste cu scenariu politic in derulare

www.contributors.ro/politica-doctrine/despartirea-pd-l-de-traian-basescu/" target="_blank">http://www.contributors.ro/politica-doctrine/despartirea-pd-l-de-traian-basescu/..






scuze ca ma citez singura, dar am gasit un comentariu f interesant la articolul de mai sus:
"""Costica spune:
13/03/2011 la 12:32

Din punctul meu de vedere era de asteptat. Mai rau, se pare ca chiar de dorit…
O duce Iliescu rau , desi e voinovat de atatea? Nu! A demonstrat ca daca ai pe cine trebuie unde trebuie, esti mai alb ca zapada… O duce PSD rau? Ei na ! Pe cai mai pentru urmatoarele alegeri, se vor intoarce dupa 8 ani la butoane. Intereseaza pe cineva rezultatele din 20 de judete pastorite de sus pana jos de PSD ? Nu !
Domanul Vlaston, una e teoria , alta practica. Intr-o tara in care ti se serveste ca contra-argument ” ce ma , tu daca erai acolo , nu faceai la fel?” dumneavoastra vreti principii?
Sa va spun ce cred: Basescu face joc de imagine (in continuare este cel mai abil politician roman, Iliescu e mic copil pe langa), PDL se ocupa de viitor (SCOPUL unui partid politic nu este OPOZITIA ) iar chestia aia democratica cu alternanta la putere , drepturi etc este pentru alte tari, acolo unde CETATENII STIU CE VALOARE ARE VOTUL LOR SI IN CARE POLITICIENII DEMISIONEAZA CAND SUNT PRINSI CU MATA IN SAC, NU SE SCHIMBA LEGEA SA SCAPE .
VA ati seama ca in actualele conditii Basescu poate nominaliza un premier de la opozanti fara ca cineva sa i-o poata imputa? Si asta nu e politica? Daca cade guvernul?
Domnule Vlaston , lasati principiile si corectitudinea politica deontologilor , aia care traiesc din scris despre valori pe care nu le respecta nimeni…
Din punctul meu de vedere, cum i-am scris si colegului Fumurescu, “politically correct” este situatia sustinuta de anumite curente ideologice (care nu se cred nici macar pe ele dar conving pe altii ) care spune ca “poti apuca un rahat de partea curata”…"""

(am pus trei randuri de ghilimele ca sa nu creada careva ca as pretinde ca imi apartine vreun cuvant)

acum ar mai trebui identificat "rahatul", ca partea curata este evidenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuta_20 spune:

Punem pariu ca primul lucru pe care-l va face Antonescu atunci cand va fi presedinte interimar va fi gratierea lui Nastase?

Mergi la inceput