Suspendarea Presedintelui Basescu

Suspendarea Presedintelui Basescu | Autor: Mickyyy

Link direct la acest mesaj

Sunteti de acord cu actiunile de astazi din parlamentul Romaniei care au ca singur scop suspendarea lui Basescu?

Intrebare sondaj:

Suspendarea Presedintelui Basescu

Sunteti de acord cu actiunile de astazi din parlamentul Romaniei care au ca singur scop suspendarea lui Basescu?

Alege respuns:

Da, Basescu trebuie sa plece cu orice pret
Nu, este o lovitura de stat
Nu ma intereseaza/niciuna din variantele de mai sus


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Nici macar n-au avut decenta sa incerce sa-si mascheze foamea... ma indoiesc ca putoarea isterica (e vorba de musiu Antonescu, dar "putoare" nu are echivalent in masculin) se va putea trezi la timp sa onoreze obligatii prezidentiale.

Lasand gluma la o parte, am o senzatie de deja vu...anii '90, fara mineri de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Desi mi-e peste mina, o sa merg cu doi copii mici dupa mine sa votez contra suspendarii. Si, desi nu mai vroiam sa merg, voi merge in toamna sa dau un vot negativ celor care isi permit sa calce orice lege in tara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Totusi raspunsurile propuse sunt putin tendentioase, Mickyyy. Eu zic ca erai mai aproape de realitate daca ramaneai la da, nu, nu stiu/ nu ma intereseaza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Totusi raspunsurile propuse sunt putin tendentioase, Mickyyy. Eu zic ca erai mai aproape de realitate daca ramaneai la da, nu, nu stiu/ nu ma intereseaza.





Nu sunt tendetioase, reflecta realitatea. Ce se intampla azi in parlament, ei fac tot posibilul sa il suspende, aici nu e vorba ca a incalcat sau nu constitutia, ca au sau nu baza legala, aici e exact cum am scris: ori calcam toate legile in picioare si il dam jos (si cei care sustin asta voteaza pro), ori nu suntem de acord cu ce se intampla azi acolo si votam contra.

Pentru cei care nu se regasesc in cele 2 variante, exista optiunea neutra: nu ma intereseaza.

PS: am bagat si niciuna din variante la punctul 3. Poate or fi de-aia care vor suspendarea, dar nu in orice conditii. Nu pun un rand separat pentru asta, pentru ca nu e cazul, acum nu se incearca suspendarea pentru incalcarea constitutiei, ci cea in orice conditii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Desi mi-e peste mina, o sa merg cu doi copii mici dupa mine sa votez contra suspendarii. Si, desi nu mai vroiam sa merg, voi merge in toamna sa dau un vot negativ celor care isi permit sa calce orice lege in tara asta.


Te inteleg si eu sunt cu copii dupa mine seara, dar o sa ii las cu cineva si mergem la miting cu mai multi prieteni. Am inteles ca si asta seara se strang oamenii la Victoriei pe la 7 si mitingul oficial va fi joi in Piata Revolutiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Vom fi si noi prezenti joi in Piata Revolutiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

eu sunt pt schimbare, insa printr-un mod democratic, in mod categoric!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Mai erau cateva luni pana la alegeri si USLul castiga relaxat. Chiar nu inteleg de ce aceasta isterie.

Aceasta graba insa si modul in care calca constitutia si democratia, este o dovada a faptului ca exista niste interese - fie ele dosare, fie niste ambitii care nu mai au rabdare ...
De fapt, tot raul e spre un bine ... lumea intelege ce hram poarta USL-ul....

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asa estimez si eu ca vor pierde alegerile.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Mai erau cateva luni pana la alegeri si USLul castiga relaxat. Chiar nu inteleg de ce aceasta isterie.



NASTASE.

Mergi la inceput