Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

E clar ca toata nebunia asta e declansata de pericolul in care se afla inca cei doi giganti sponsori ai USL-ului, Nastase si Voiculescu. Fara ei si banii lor, din ce-ar trai partidele? Plus ca fire nevazute trag si multi altii dupa ei....
Si totusi, de undeva trebuie sa inceapa curatenia. Crin si Ponta nu-i pot scoate basma curata pe-ai lor si apoi sa-i bage la zdup pe PDL-istii patati, asa ca va fi blat pe toata linia daca le iese pasenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Vor ascunde totul sub umbrela unei institutii numit Parlament.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De ce spui asta Marius?
Si tu sustineai ca USL-ul nu sunt atat de ... incat sa-si taie singuri craca de sub picioare...
Opinia mea,desigur.....e ca in politica....fiecare intelege ce vrea,de aia sunt discutii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

De ce spui asta Marius?
Si tu sustineai ca USL-ul nu sunt atat de ... incat sa-si taie singuri craca de sub picioare...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Unde anume am sustinut asa ceva?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Timpul nu-mi permite acum....dar a fost pe undeva pe la guvernul ponta,o discutie ,cand cu gratierea lui nastase,iar tu ai zis ca nu or fi asa de.....nu am timpm sa caut,dar daca-i musai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Este de asteptat sa fie argumentata o afirmatie. Corect?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Azi argumentez.Numa ca acu`.....timpul nu ma lasa deloc.Dupa ora 15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ok - chiar te rog sa o faci.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

La fel ca la fiecare vot in ultimii 20 de ani, vom vota raul mai mic (indiferent care-i el, in viziunea fiecaruia). Nu mai crede nimeni in Alba-ca-Zapada in politica romaneasca.

Dupa mine, cu Base, Boc, Videanu, EBA, Roberta Anastase si Udrea nu avem nicio sansa. Cu oricine altcineva, chiar daca sunt 0.1% sanse, tot e mai mult decat nimic.

Ce legitimitate au acesti oameni sa vorbeasca despre democratie, cinste, onoare si corectitudine? O semianalfabeta care a ajuns in Parlamentul European numai fiindca s-a votat la comanda lui taica-su? Un pacalici care a terminat Dreptul si a batut toate recordurile la ordonante neconstitutionale? O hoata care a falsificat in vazul tarii intregi votul in Parlament? O madama care s-a cocotat peste doua ministere, impartind discretionar banii publici de parca erau bani de posete, facand telegondole, patinoare si piscine la Cuca-Macaii? Un afacerist oneros care si-a vazut de afacerile proprii si a inlocuit bordurile in beneficiul propriei afaceri, fara sa-i pese de banii publici? Un corupt care a furat pe rupte cat a pastorit Directia Generala a Vamilor? Un presedinte care si-a atribuit singur casa, care i-a dat fiica-sii un apartament de 1 milion de euro, care ne-a sfidat 8 ani, incercand sa ne abureasca?
Ce au adus bun oamenii astia pentru Romania? Democratie si bunastare???

Citat din Theodor Hossu Longin:

"Patru ani de dictatura portocalie au disparut ca o ceata suflata de vântul verii. Suferintele batrânilor, pensiile lor furate, saracia generalizata, sutele de mii de firme închise, bataia de joc institutionalizatq de partidul care le-a inventat pe EBA si Nuti sunt acum doar amintiri îndepartate. Marota tuturor este, mai nou, lupta împotriva dictaturii. Un viitor întunecat de care se simt datori sa ne apere din ce în ce mai multi "oameni de bine". Se folosesc cuvinte mari, fraze pompoase, sa ia atitudine, se amintesc momente istorice. Pusti care la Revolutie abia buchiseau alfabetul, vorbesc sfatos despre mineriade, despre lovituri de stat, despre nevoia de actiune. Peste tot sunt chemari la lupta, la actiune, la fapte.

Unde erau ei când Roberta Anastase numara parlamentari din "2 în 7" falsificând evidenta în fata întregii tari?
Când presedintele tarii nasea partide avortate din tradarea alesilor? Când "politicienii destepti" inaugurau metri de autostrazi construite cu sute de milioane de euro?
Când – în pragul disperarii – sute de mii de oameni au iesit în strada îndurând un ger cumplit pentru a cere demisia lui Base si a sclavului sau, Emil Boc? Cam pe nicaieri.
Acum si-au regasit puterile si se erijeaza în aparatorii democratiei, fara macar sa aiba doar un dram de rabdare, sa vada daca nu cumva totul nu este decât o imensa intoxicare.
"Mastermaind"-ul cu damf de whisky de la Cotroceni are toate motivele sa fie multumit, a facut ce a facut si a rupt înca o data tara în doua."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pe de alta parte am urmarit ceea ce a argumentat presedintele si pentru mine este destul de clar, este foarte obiectiv in absolut fiecare afirmatie facuta, are justificari coerente total oposant incoerentei si evazivului celor prezentate de USL.
Insa intrucat Parlamentul este dominat total de USL singura valoare concretizabila a pozitiei presedintelui este una de natura electorala si bineinteles politica.
USL avand puterea legala de a demara acest procedeu poate trece absolut liber mai departe, insa in mod invariabil totul se va tranzactiona dur in etapa finala numita referendum, respectiv in functie si de acesta si de modul in care electoratul percepe aceste pozitii de catre rezultatul la urmatoarele alegeri, prin votul dat de alegatori.
Rezultatul acestor voturi inchide absolut orice discutie indiferent de tabara aflata in competitie.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput