Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

asa imi incep eu ziua de lucru, cu lacrimi de bucurie .
Am fost sa rezolv niste treburi urgente administrative si hop aici !
Laura si Diana, ne explicati asa de frumos totul ca parca vedem si noi prin voi bucuria tuturor .
Laura, Diana imi spunea ca ei n-au mai gasit soba de-aia la oferta cum vazusesi tu, ca s-au terminat repede.

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Simo asta nu e o veste buna, eu sper sa mai gasesc la Cluj, daca nu, tot vom gasi noi alt model.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, multumesc pt confirmare. I itial am vrur sa trimit pachetele inainte de Paste. Insa, s- au adunat multe ( pe limga cele 2 cutii trimise tie, am mai avut inca 10) , loc de depozitare nu am si, in plus, cu cit ne apropiem de paste,cu atit sunt mai aglomerati cei de la firmele de transp si poate dura mai mult.

Rall, te rog, daca ai luat pachetele, confirma- mi si mie.

Cu Andrea am vb, ramine sa vada cum reuseste sa ia pachetele pt Florina...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

si eu va citesc in continuare si va tin pumnii sa reusiti tot ce v-ati propus. Diana nu stiam ca mergi azi la Tanacu, super!! Nu ma bucur pt baiatul din spital, dar ma bucur pt maica-sa, ca are un pic de liniste sa se ocupe de ceilalti. Si asa e singura si tb sa se descurce cum stie, macar sa aiba liniste sa-si vada de casa si copii.

Diana, cum arata in casa, au reusit deja sa scoata resturile de la soba veche si sa o monteze pe asta noua? Ce fac copilasii? Erau la scoala?

laura si tie din toata inima, n-am cuvinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilache71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Laura, dl Pop si dna Costea nu vor sa se cunune ?
..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

De acord 100%. Fiind crescut in stil ortodox, casatoria "la biserica" este piatra de temelie a casniciei. Daca si cei doi (d-l Pop si d-na Costea) sunt de acord, ii sustin si eu. Imi place o vorba din batrani: casa sa fie casa si masa - masa. Sau ... “daca-i copil sa se joace;daca-i cal sa traga;si daca-i popa sa ceteasca”... si daca e casnicie sa fie casnicie.

Si desi e cam tarzior, urez tuturor mamelor, mamicilor, doamnelor si domnisoarelor un La Multi Ani Fericiti alaturi de cei dragi. Toata luna Martie e luna Martisorului... Poate nu intamplator s-a "nimerit" sa oferiti cadouri in martie... Nu v-am felicitat mai din timp... am cautat sa ma ocup de "femeile" din viata mea intai... sa ne mai vedem la fata :)... Si... dupa cum imi spunea o colega... Prefer sa ma suni cand poti tu, nu cand trebuie... cand poti, dar sa suni din toata inima, va urez din toata inima o primavara senina si plina de bucurii .

Am fost (si inca mai sunt) sceptic in ce priveste contactul cu necunoscuti. Asa ca va multumesc pentru primirea in "comunitatea DC". In special lui Papanash :)... desi eu intai privesc omul in ochi apoi ii dau "unda verde". Sa ne vedem toti la ochi... e imposibil pe DC totusi...
.... Mai am nevoie de putin timp de "acomodare", convingere fata-in-fata sa-i zicem. Cand citesti pe forum, e ok, dar cand te implici, te expui... Si comunitatea DC in fata unui nou-venit, si un nou-venit in fata comunitatii DC, despre care nu stie decat ce citeste. Si cum nu tot ce zboara se mananca.... Sper sa nu-mi fie luata in nume de rau "retinerea" in ce priveste trimiterea de colete la adrese despre care stiu doar ce scrie in mesaje... Dar pana nu pot privi pe cineva in ochi... pentru mine un mesaj pe forum ramane un mesaj pe forum. Si o voce la telefon, o voce la telefon. Ca nou venit, toti imi sunteti necunoscuti/e. Si eu ca nou venit va sunt necunoscut. Stiam ca un pod se ridica de pe ambele maluri... eu am inceput sa-l ridic de pe partea mea... Sper sa intalnesc si o pereche de ochi care-l ridica de pe celalat mal. Cum spunea cineva pe aici, omul e un "animal" social . Fiecare om capata incredere in altcineva in felul lui... eu... imi amintesc de Eliade: Ce sa cred? De unde sa stiu? As vrea sa privesc ochii maitreyiei.

Scuze pentru lungimea mesajului. L-am mai scurtat
Daca il gasiti inoportun, il puteti sterge sau edita... dar poate vorbeste in numele mai multor cititori/cititoare noi de pe DC care stau pe ganduri... sa ma implic.... Cam toti ne-am luat tepe intr-un fel sau altul... mai nou vedem si la TV cum se impart ajutoarele de persoane care asta si mai mult chiar ar trebui sa faca ... doar nu de asta le-am oferit un scaun caldut... incalzit tot cu sudoarea fruntii noastre?
O primavara frumoasa sa aveti, in suflete mai ales. Ca belelele ... curg garla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

multumim pentru urari Vasilache
mi-as fi dorit sa ne vedem si 'live', ne gandeam ca se va intampla asta la spectacolul de la Opera pentru copii

e un pas important faptul ca ti-ai luat inima in dinti sa...treci 'la subiect'

oricine e binevenit in grupul nostru, si zic eu ca nu oricine ajunge sa citeasca si sa se opreasca din drum

increderea si transparenta sunt ceea ce caracterizeaza campaniile de aici




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Pai eu nu-ti mai urez bun venit Vasilache, ca eu te consider de-al nostru, vorba lui Alinuk, nu oricine se opreste sa citeaca, dar numai cei cu suflet mare se implica si tu te-ai implicat, la fel ca noi, ca celelalte fete care au donat, au impachetat, au trimis si toti impreuna reusim sa ajutam pe cei care au nevoie.
Multumim pentru urarile facute si asa este toata luna Martie e luna Martisorului, asa ii spun si eu sotului si se pare ca tine, ca mai primesc cate una alta.
Va ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Miri, azi a primit Iulia avizul pentru pachetul trimis, merge mai tarziu la posta.
Andreia, eu zic ca am rezolvat cu pachetele Florinei.
Daniela, multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea_AS

Miri, azi a primit Iulia avizul pentru pachetul trimis, merge mai tarziu la posta.
Andreia, eu zic ca am rezolvat cu pachetele Florinei.
Daniela, multumesc frumos!


Ce bine!
Chiar vroiam sa intreb daca au inceput sa ajunga pachetele la destinatie. Eumada sa ne zici te rog cand primeste pachetelul si poate primim confirmare si de la Bacau pt celelalte pachete.

Pt Andreia si fetele din Germania , pt ca au adus bucurie unor copii.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

multumesc mult Dana pt pachetul pt Orbeasca....o anunt pe matusa mea....si te informez cand l-a primit....eu sunt in pat de vineri cu febra...acum la doctor.....

O zi buna!
Mihaela

Mergi la inceput