Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura-s

Notati aceasta zi in calendarul DC ca fiind una deosebita, o zi a izbandei. DGASPC Cluj mi-a transmis raspunsul la solicitarea de a include cele doua familii din Garbau, care acum devin si familiile voastre, nu doar ale mele, asadar includerea lor in sistemul de ajutor pentru preintampinarea abandonului, adica ne vor lasa sa colaboram cu cei de la HHC Romania. VOM PUTEA RENOVA CAMERELE CELOR DOUA FAMILII si stiti ce inseamna acest lucru???? LUCA SE VA PUTEA INTOARCE ACASA!!!!



SUPER!!! Bravo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Azi au plecat spre Rall si Andreea_As si ultimele 6 colete.

Cu ajutorul unor fete din Germania: Miriluta (haine si 20 euro), Christel (haine si 10 euro), Panseluta (30 euro), Aschiuta (15 euro), Eni (haine si 10 euro), Zuzana (haine), Cosmina (rechizite), Anda (10 euro), Zuzi_Simona (20 euro), Angelica (haine), Adriana (haine), Camelia (10 euro) (sper ca nu am uitat pe nimeni) am reusit sa fac pachete (99 kg am trimis in RO) pt Butnaresti (2), Bacau(2), Garbau (2), Tg Bujor (4), Florina (2), versorii Florinei (1), 2 bbei (1).
Am cumparat rechizite (creioane, culori, acuarele, pensule, ascutitori, caiete, coperti carti/caiete, bloc desen si mapa, rigle, compas, guma, lipici, textmarker, carioci); cosmetice (sapun, pasta de dinti, periute, spuma de ras, aparate de ras) dulciuri.



Sunteti absolut minunate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Helbi,fetele din Germania pentru efortul vostru
Bravo Laura_s,esti nemaipomenita pentru implicarea ta.
Si nu in ultimul rand diannaalex
Va apreciez pe toate fetele si sunt mandra ca va cunosc prin intermediului DC ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara, trupa inimoasa!

Laura eu mi-am propus sa fac maine pachetul pt. Garbau. Oare ne putem vedea cumva joi sa ti-l dau? Iti trimit PM

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna fetelor,
Ilinca ne vom vedea joi sa ridic si pachetele de la tine. Azi sau maine merg sa vad de soba si atunci sigur ne vom vedea joi sa iau si pachetul de la tine si voi merge si la Giulia sa iau si de la ea pachetul.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

laura ai PM

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Giulia, verificat si raspuns la PM.
Abia astept ziua de vineri; sper sa reusesc joi sa ridic toate pachetele din Cluj si mai sper sa-mi incapa toate in masina si sa-mi ramana loc si pentru soba si pachetele de la Alexandrina si Helbi si pentru alimentele ce urmeaza sa le cumpar joi si atunci vineri sa reusesc sa merg la Garbau; daca nu incap toate vom merge vineri cu soba, ca trebuie sa vina si tatal meu cu noi sa o monteze si sambata sa mergem cu restul pachetelor. Oricum vom ajunge la ei si asta e tot ce conteaza.
Va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Salutam toti inimosii ( ca nu pot sa mai zic "toate" )!

Referitor intalnirilor "face-to-face" eu recomand tuturor sa aiba grija cu cine/unde se intalneste. faptul ca ne-am intalnit virtual pe un site despre copii la sectiunea Umanitara nu absolva pe nimeni de nimic, adica si aici putem avea suspiciuni si neincredere, au fost cazuri dubioase si vor mai aparea ca profitorii functioneaza peste tot.
Poate de aceea domnul Vasilache71 nu a reusit sa se vada la ochi cu careva de-aici, in primul rand fiindca a iesit un pic din tiparele majoritatii (barbat fiind) , apoi prin faptul ca prefera convorbirile private ( pe PM sau telefon) cand noi mai mult ne scriem direct aici. Expunerea in spatiul virtual poate fi de multe feluri, si niciodata nu strica o protectie in plus in ceea ce priveste legaturile stabilite virtual.
In ceea ce priveste relatiile, eu personal am o altfel de perceptie a oamenilor din jur : la inceput, tuturor le acord nota 10 si se bucura de increderea mea. Apoi, unii incep sa se imbogateasca cu niste + uriase, puse in fata notei. Altii, din pacate scad, la 9, la 8 sau chiar la -1. Asa sunt eu dar asta nu inseamna ca asa e bine. Nu m-as simti bine altfel, mi-ar fi tare inconfortabila o stare continua de suspiciune. Si cred ca as sta numai in banca mea, in casa mea, n-as mai putea deloc relationa .
Ca sa lamurim niste semne de intrebare, inca nu am inteles daca S este numele mic si daca au fost donati 110 RON in campania martisoare.


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Salutare fetelor......
Papanash..ce-am ratat ce-am ratat?Da` chiar domnul Vasilache va cunoaste pe voi,nu?

Intreb,nu va suparati pe mine........io azi am terminat lupta cu statu` roman....am castigat...na na ni na na na.....
Sa vedem de acum ce si cum....

Sa stiti ca io-n zona asta sunt disponibila de dus daca e de carat,dus,facut..........

Zic prezent....

Va pup...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Salutare fetelor......
Papanash..ce-am ratat ce-am ratat?Da` chiar domnul Vasilache va cunoaste pe voi,nu?

Intreb,nu va suparati pe mine........io azi am terminat lupta cu statu` roman....am castigat...na na ni na na na.....
Sa vedem de acum ce si cum....

Sa stiti ca io-n zona asta sunt disponibila de dus daca e de carat,dus,facut..........

Zic prezent....

Va pup...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....


Bravo Mada,felicitari
Referitor la acest domn din pc meu de vedere dubios,nu l cunoastem si sincer eu nu mi doresc o intalnire ,,face to face,, doar pt ca dansul sa se convinga de faptul ca toate fetele care ne am implicat benevol in aceste actiuni nu avem nici un fel de interese ascunse sau avantaje din aceste actiuni ............e treaba dansului daca sufera de neincredere sau altceva.........cred ca aici toti au vazut si s a demonstrat prin poze mai ales transparenta acestor actiuni..............cine vrea sa ajute aceste familii si nu numai poate trimite direct colet catre ei fara sa mai treaca pe la noi si sa fie nev de intalnire ,,face to face,, ca sa convingem suspiciosii......chiar insistent acest domn pe PM si pe tel pt donatiile care le are dansul de facut am inteles de la fete.......ii recomand daca are ceva de donat sa spuna aici si sa trimita prin posta daca nu e mare deranjul sau si mai bine sa se deplaseze in acele locuri sa i a pulsul situatiei in care se afla.......asa o sa se simta mai implicat..........NU ESTE SITE DE SOCIALIZARI PT INTALNIRI ,,FACE TO FACE,, D LE VASILACHE!
Daca fetele sunt de acord propun sa ne punem pozele la profil ca sa ne poata privi D l in ochi sa se convinga de umanitatea,sinceritatea ..... noastra
scuza ti daca vi s a parut dur mes asta dar tb sa recunoaste ti ca, comportamentul dvs., insistenta cu care doriti sa va vedeti ,,la fata,, cu vreuna din fetele care se ocupa de diverse cazuri este cel putin un semn de intrebare pt noi legat de caracterul acestor intalniri si al dvs....ma opresc aici

Mergi la inceput