Un creion, un caiet, o carte ! cap 2

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gaby nu mi-a venit avizul...inca

Da` io nu pricep.......ce il intereseaza pe domnul ce si cum?Nu doreste,nu stie cum se procedeaza,nu-l obliga nimeni....

Simona de acord cu tine.....subscriu.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Gaby nu mi-a venit avizul...inca

Da` io nu pricep.......ce il intereseaza pe domnul ce si cum?Nu doreste,nu stie cum se procedeaza,nu-l obliga nimeni....

Simona de acord cu tine.....subscriu.



Mada vezi maine daca ajunge, mai da mi te rog o data adresa completa pe PM
D-l vrea sa ne cunoasca personal, sa ne priveasca in ochi ca sa se convinga ca hainutele, banii sau alte chestii donate in aceste campanii ajung sigur la familiile,copiii nevoiasi ......o fi clarvazator si isi da seama privind in ochi un om de felul pers respective.............am mai intalnit si am in jurul meu astfel de pers nesigure si de umbra lor,analitice,negativiste etccccccccc............ greu pt ei si pt cei din jur sa traiasca langa astfel de oameni........cel putin asta e impresia mea despre acest Domn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

si eu subscriu la tot ce ati spus voi si mai adaug ceva: imi pare rau, dar nu sunt dispusa sa dau tuturor adresa si nr. de tel al familiilor din Garbau; am dat adresa doar cui am considerat eu ca merita increderea mea; eu si nu numai eu ci toate fetele care am fost lafamiliile din teritoriu am facut poze la bonuri, am facut poze cu lucrurile ajunse in casele familiilor; e adevarat ca de craciun nu am scos tot din cutii, dar nici nu aveam cum, erau cel putin 10 cutii mari numai la d-na Costea, nu aveam cum sa scoatem fiecare haina si sa-i facem poza...daca apare poza cu bonul pe soba cumparata si apoi apare poza cu soba in casa oamenilor, nu stiu ce ar trebui mai mult; eu am mai cerut sfaturi, de ex ieri discutam cu Helbi daca crede ca e ok sa duc doar de pasti doua pungi cu oua de ciocolata, ASA SA AIBA SI DE pASTE CEVA MAI DEOSEBIT, CA ACUM ORICUM VOM MERGE INCARCATI.
Asadar rog pe oricine doreste sa ne ajute sa facem aceasta campanie cat mai transparenta.
Si inca ceva: indiferent ce se va intampla eu personal voi continua sa ajut aceste doua familii cu tot ce voi putea eu. Si stiu sigur ca mai am si alte inimoase care ma vor sprijini, ne vor sprijini, ca nici eu, nici Diana, nici Mada, nici Andrea-as, nici Alinuk, niciuna dintre noi nu am fi reusit daca nu erati voi, fetele cu suflet mare care ne-ati ajutat.
Va pe toate.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Eu am o intrebare la dl. V.: a donat sau va dona asa cum a zis un telefon familei din Tg Bujor? Intreb pt ca eu nu am mai trimis acolo telefon, mergind pe ideea ca acel caz va fi rezolvat de dinsul. Am trimis, asa cum am promis unul Laurei sa i-l dea dlui din Garbau. Daca dl V. nu trimit epina nu se intilneste personal cu Rall care se ocupa de caz, i-l rog sa comunice negru pe alb pt ca am o posibilitate de a mai trimite in 25 martie, prin mama unei fete de aici de pe DC un telefon la Bucuresti.


In alta ordine de idei, eu am facut poze doar la 5 din cele 12 cutii trimise, si, cum am avut cca 100 kg si nici alt ajutor in afara de fetitza mea, nu am pozat fiecare tricou in parte. Am bonuri de la rechizite si dulciuri, daca cineva e interesat, le pot pune undeva la vedere. De asemenea, transp. a fost 1 euro/kg, asa ca marea parte a baniloir veniti din donatiile fetelor din DE au mers la transport.
Fetele din RO au confirmat toate primirea pachetelor, nu stiu pina la urma ce s-a decis cu cele 2 pachete despre care mi-au scris Mirela si Andreea...

Si eu sunt de parere ca exista multi oameni inimosi, care au fost binecuvintatzi de Dumnezeu si care stiu sa multumeasca pt ce au, daruind si altora. Nu cred ca trebuie sa ne punem poze la profil, ca sa fim mai credibile.

Laura, asa cum tzi-am spus si in PM, ideea ta de a pastra outzele de ciocolata pt Paste mi se pare f. buna. La fel, daca tu consideri ca din pachetele pe care le-ai primit de la mine sau celelalte fete ai loc sa pastrezi ceva si pt Paste, astfel incit sa leaduca si Iepurasul ceva acestor 2 familii, pastrea-za. L amine in familie de Paste toata lumea primea ceva de imbracat/incaltat si dulciuri De ce nu ar primi si acesti copii ceva de la Iepuras?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Andreia, multumesc! acum scot din cutiile de la tine ouale, poseta si jucariile si ceasul, mai putin mingea si jucaria pentru Vasi, ca azi e ziua lui. Am vorbit acum cu d-na Costea si cu Vasi si i-am spus "LA MULTI ANI", l-am intrebat ce vrea de ziua lui si nu a stiut ce sa ceara si l-am intrebat daca nu ar vrea o minge sa se joace si a fost foarte incantat asa ca, Andreia, ati facut un pitic sa rada si sa se bucure.
Va pup si mai vorbim maine.
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multzi ani, Vasi!
Sa cresti mare, sanatos si sa ai parte numai de bucurii in viatza!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Laura, cred ca e o idee buna sa opresti pt Paste lucrurile la care te-ai gindit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

chiar asa...

telefon avem-n'avem

eu am cartela vdf de oferit, cui o dau???

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

consider ca aici nu e loc si nici spatiu pentru suspiciuni

cum s-au derulat lucrurile pana acum a fost caracterizat de maxima transparenta

invitatiile si actiunile de Craciun si de Martisor au fost ocazii de a ne vedea si cunoaste mai bine (personal nu aveam nevoie de intalniri face to face pt a ma convinge de ceva)

din punctul meu de vedere FAPTELE sunt cea mai buna masura a calitatii celor au ales sa se implice in astfel de campanii







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Laura, Helbi

si eu ma gandeam ca mai sunt putin peste 3 saptamani pana la Pasti

Si ca folosind ca si pretext aceasta Sarbatoare voi merge si eu la 'familiile mele' cu cate ceva din cele necesare lor (din lista)

ar fi frumos sa facem pentru toti copilasii un mic gest

mici cadouri de iepurash (o hainutza si ceva dulce eventual), asa cum primesc si ai nostri copii



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

povestea martisoarelor de suflet... la bilant



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput