Povestea martisorului DC / la BILANT

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

am vizionat si eu filmuletele postate!!!
f frumos!!!
felicitari pt magnifica idee!!!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Seara buna..spre dimineatza
Pentru cei care vor sa vada o bucatica din spectacolul din seara asta:

Vox populi, vox Dei! O ce noapte furtunoasa..


(finalul este o prezentare pe ritmuri moderne a artistilor, jocul de lumini e din scenariu)

Madame...scuzati, bonsoir, pardon!



PS: Helbi e spect pe care l-ati vazut si voi in Germania?

De data asta sala a fost plina, arhiplina chiar..., s-au suplimentat locurile cu scaune
Cam aglomeratie pt gustul meu.
M-am straduit ca toti cei de aici care au fost si pe care am reusit sa-i identific sa-si gaseasca loc.

Eu am primit de la o fetitza blonda carliontzata (Sirimie) o minunata felicitare cu ghiocel. Multumesc!



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Povestea martisorului DC... / expozitie si bazar



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Alina, si noi multumim foarte mult pentru martisorul cu ratusca!

M-au impresionat ultimele evenimente DC la care am participat din doua motive - cat de multa lume se implica personal in realizarea lor si cat de generoase sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Simo, fetelor

cele ale caror fetitze au primit martisoarele cu ratzusca (de o am si eu cu mandrie in avatar) sunt un simbol al acestei campanii..caci anul acesta am ajuns noi la concluzia ca la moda au fost 'martisoarele DC"
si sunt donate si realizate hand made de

Olympia

eu nu am facut decat sa caut prin sala 'fetitze DC' si sa le-o ofer


Simo e o scumpa cretzofolina ta..si cum a stat ea cumintica (ca multi alti copilasi mici)
Uimitor cum copii asa de mici stau la spectacole ...practic de oameni mari, dar gandite in asa fel incat sa atraga atentia si celor mici.

E mare lucru, asta apreciez cel mai mult si cred ca acest loc isi indeplineste obiectivul, acela de a aduce copii cu parinti deopotriva intr-un loc in care fiecare isi gaseste partea lui de intelegere si de bucurie pentru suflet.

Toti acei copilasi de pana in trei ani (nu erau putini) care au stat intreg spectacolul m-au razbunat intr-un fel, caci am avut un mic meci cu un 'domn de la primarie' invitat si dumnealui si deranjat probabil de freamatul copiilor, mi-a replicat la un mom dat (cand cautam locuri pentru cine ajunsese in ultimul moment) ...'ce e doamna aici, asta e spectacol de copii mici?'
iar eu i-am raspuns:
'da domnule, daca ii vedeti aici e si pentru ei'
(eram preocupata cu lucruri importante ca ii explicam eu mai multe)


tuturor piticilor care au vizionat spectacolul




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Povestea martisorului DC... / expozitie si bazar



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Prietena mea si baietelul ei au spus ca a fost un spectacol minunat. Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Simo, fetelor

cele ale caror fetitze au primit martisoarele cu ratzusca (de o am si eu cu mandrie in avatar) sunt un simbol al acestei campanii..caci anul acesta am ajuns noi la concluzia ca la moda au fost 'martisoarele DC"
si sunt donate si realizate hand made de

Olympia

eu nu am facut decat sa caut prin sala 'fetitze DC' si sa le-o ofer


Simo e o scumpa cretzofolina ta..si cum a stat ea cumintica (ca multi alti copilasi mici)
Uimitor cum copii asa de mici stau la spectacole ...practic de oameni mari, dar gandite in asa fel incat sa atraga atentia si celor mici.

E mare lucru, asta apreciez cel mai mult si cred ca acest loc isi indeplineste obiectivul, acela de a aduce copii cu parinti deopotriva intr-un loc in care fiecare isi gaseste partea lui de intelegere si de bucurie pentru suflet.

Toti acei copilasi de pana in trei ani (nu erau putini) care au stat intreg spectacolul m-au razbunat intr-un fel, caci am avut un mic meci cu un 'domn de la primarie' invitat si dumnealui si deranjat probabil de freamatul copiilor, mi-a replicat la un mom dat (cand cautam locuri pentru cine ajunsese in ultimul moment) ...'ce e doamna aici, asta e spectacol de copii mici?'
iar eu i-am raspuns:
'da domnule, daca ii vedeti aici e si pentru ei'
(eram preocupata cu lucruri importante ca ii explicam eu mai multe)


tuturor piticilor care au vizionat spectacolul




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Povestea martisorului DC... / expozitie si bazar



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Alinuk
Mi-a placut tare mult replica data domnului respectiv.
Iti multumesc si tie si lui Teutz pt ca ne-ati ajutat sa ne gasim un loc, desi eram intarziate. Din pacate mandra mea nu a stat prea mult la spectacol, sper sa stam mai mult la viitorul spectacol.
Am inteles ca va urma Cenusareasa, un spectacol de balet foarte frumos.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

multumim Papanash!

Citat:

Martisoare de suflet!
O poveste cu final fericit, scrisa cu sufletele celor de-aici.
Ideea care incoltise in prajma Craciunului a fost materializata cu succes de un grup de inimoase care si-au pus in miscare ambitiile, talentul si timpul liber.
Martisoarele noastre au ajuns-gratie mamei martisor Gaby- in Germania, in Anglia, in toate colturile Romaniei. Peste 50 colete a trimis mama Martisor peste tot unde s-au facut dorite martisoarele.
Mi se pare ca a spune "multumesc" este prea putin, ar trebui sa inventam un alt cuvant mai apreciativ decat asta.
Multumim creatoarelor, multumim cumparatoarelor.
In aceasta campanie s-au strans peste 4500 RON, care vor fi folositi in actiunea noastra "un creion, un caiet, o carte" .
Pentru ca ne sunteti mereu alaturi, va multumim din suflet si va uram sa aveti cea mai frumoasa primavara de pana acum !







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Anul acesta s-au scris cateva file de poveste despre martisoarele noastre de suflet. Apreciez ca numarul paginilor care au curs pe tema aceasta e impresionant.
Va marturisesc ca (dinspre partea nevazuta a scenei) desi nu a fost deloc usor, a fost foarte frumos: au fost niste activitati care mi-au adus bucurii, care m-au ridicat si uneori mi-au dat emotii de toate felurile (sunt convinsa ca nu doar mie).

Tot ce s-a petrecut...
de la inceputurile cu 'Maini indemanatice ..care aduc bucurie", emotia deschiderii bazarului (imi amintesc ce freamat a fost in vinerea aceea: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169804&whichpage=21), confectionatul cutiilor pentru bijuterii, durerile de cap vis a vis de neintelegerea unor detalii tehnice de functionare ale bazarului, mersul prin troiene la Posta (multumim Gabby!)... pana la spectacolele de la Opera,
...totul a fost un complex intreg de actiuni la care o intreaga echipa a contribuit pic cu pic pentru a aduce un zambet pe chipul lor:



Peste 1000 de martisoare si bijuterii de suflet s-au adunat la Bazarul Desprecopii.com intr-o expozitie cu adevarat speciala. Fiecare obiect cu povestea lui si in fiecare cate putin din visurile noastre, din sufletul nostru, din dorinta noastra de a face ceva pentru lumea unor copii cu nevoi si, zic eu, ca nu in ultimul rand..si pentru lumea copiilor nostri.
Fete cu suflet mare si maini binecuvantate, au ales sa imparta maretia darului lor si celor care au nevoie.


Ada_coman Alexandrina Alina_satena Ana prietena Anyei
Andata Andreea (prietena Bebelushi) Bebelushi Cristale
Dandusha Dodo-pui DianaAlex Haircut Inbox IrimiaF Micky_mica (prietena Miremiei) Olympia Olishka Koko_1 Laura-s Sashenka Sdcristian Selene_Bunny Tala Teolinda Simona
prietena mea
+
copiii de la Asociatia Robert Cole din campania DC "Portocalele lui Mosh Nicolae" un mare mare buchet de
fetele de la Asociatia MAME
+
'echipa martisor DC' care a stat in spatele derularii actiunii:

Gabby ca o furnicutza a uploadat poze si a facut poteci pana la posta (din fericire din proximitate).
Cricor, Anca_Dragoman, Alexandrina, Laura25 au avut grija de detaliile tehnice de la bazar

Papanash, Gusta, Anya, Aka, DariaStoica, DiCirstea, Miremia, Alex@Sara, Eumada, DianaAlex, Mihaela770, IoanaPos, ManuelaCrina, AndreeaAS, Teutz, un mare buchet toate fetele de la "Un creion, o carte, un caiet" fara de care demersul acesta nu s-ar finaliza (aici sunt cateva fete care s-au alaturat in ultima luna campaniei si as aminti si multumi in mod special grupului fetelor inimoase din Germania!).

Adminii forumului
de al caror sprijin am beneficiat neconditionat si care au fost cu sufletul langa noi.

Multumesc fiecareia in parte pt munca...dragostea si gandul bun cu care au ales sa fie parte a acestui angrenaj!!!

Ma veti ierta daca am luat-o din nou ca la Gala, dar prefer sa ma trageti de maneca pentru ca spun de prea multe ori multumesc decat ca am uitat pe cineva

TOTI deopotriva meritati sa purtati la rever un martisor de suflet!

din partea mea o imbratisare si o strangere de mana zdravana!

Voi marca si un clasament onorific al actiunii:

Gabby: la categoria 'mamica martisor a lui 2012'
Inbox: la categoria 'DEBUT cu cea mai mare implicare in arta mesteritului'





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Mai ce nominalizare am primit tocmai azi . Nici nu-mi vine sa cred cate am invatat sa fac in ultimul timp, odata cu debutul in ale handmade-ului...

Nu v-am spus, un lucru care m-a facut foarte fericita, i-am trimis mamei martisoare facute de mine saptamana trecuta, o anuntasem din timp sa nu cumpere ca ii trimit eu, ma suna cand le-a primit ca sa va multumeasca pentru martisoare ca sunteti foarte pricepute( ii spusesem eu ceva de campanie, dar ce a priceput ea, nu stiu, oricum nici nu si-a pus problema ca sunt facute de mine ) si ii zic, ca eu le-am facut, i-am mai spus odata de forum, etc, vreau sa zic ca nu a mai scos nici un cuvant cateva momente bune, apoi zice "oricum nu-mi venea sa dau niciunul, ca le-as opri eu pe toate, dar acum ca zici ca sunt facute de tine, chiar ca nu le mai dau!"

Eu dupa experienta asta ma simt alt om.


Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Fetelor eu va multumesc ca mi ati dat ocazia sa ma implic in aceasta actiune de unde am iesit f multumita de ce am realizat.........4500 ron...o sa facem ceva cu banutii astia pt familiile ,,noastre,,.........nu ma asteptam sa ajungem la asemenea suma.........toate sunteti minunate si fiecare a avut o contributie asa ca fara multumiri, va rog..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

4500 de lei nu e o suma nici mare nici mica
se putea si mai mult

cel mai mare castig al campaniei este faptul ca mesajul campaniei noastre a spart barierele DC ului,
ca ne-a adus impreuna intr-un efort comun
ca anul asta la moda a fost martisorul DC
...ca toata lumea care s-a implicat a avut de castigat
..si mai mult!
ca niste copii vor avea un motiv in plus sa spere ca viata lor poate fi si altfel si o sansa pe mai departe



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput