Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
gusta, felicitari petnru tot ce faci
black, sanatate multa lui Dragos!


toata gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Olim si tie si multumesc mult.

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Gusta, m-am uitat pe site-ul fundatiei...felicitari tie si sorei tale, mai ales, ca ea lucreaza cu acei copii...impresionant! Imi dau seama cat e de greu, dar cat de frumos e si ce multumire are cand macar unul din ei invata ceva nou, cand ii ofera un zambet de multumire...cred ca asta face cat o mie de cuvinte!

Mai am o prietena care se ocupa de o campanie pentru un centru maternal din Bacau - cine are cont pe facebook, poate da cautare dupa "Daruiestepentru un zambet de prichindel"
http://www.facebook.com/event.php?eid=280696768639864

Black, multa sanatate lui Dragos!
Olim, ce-ti mai face burtica?
Doina, mai zi, te rog, ce mai faci de mancare, ca sunt in mare pana de idei!

O zi cat mai frumoasa, va doresc!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare

gusta, la cat mai multe portocale
sa le aduca multe bucurii acel strop de ajutor!


lora multumesc de intrebare, burtica creste, Sofia mai vioaie ca niciodata, luni mergem sa o vedem, avem emotii, sa vedem cat a mai crescut, placenta joasa, anemie 7.5,plus celalalte, dar nu ma plang, asa este.

fetelor, am o stare generala asa proasta, am vreo saptamana ca ma enerveaza orice, plang din orice, am niste ganduri negre prin cap
Aseara am semnat un compromis de vanzare cumparare la oc asa, dar parca nu ma ma bucura deloc.Cei drept ca nu e casa visurilor noastre, dar e ok de pret, pozitionare , iar rat in banca este mai mica decat chiria, plus ca are 800 de m2 de gradina, dar tot degeaba.
Sper sa imi treaca repede aceseasta stare, si sa revin la sentimente mai bune!

va pe toate si va doresc un wekexcelent tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Olim, la hemoglobina ta ma uimeste faptul ca esti acasa si nu internata. Eu in sarcina cu Dragos am ajuns la 10, dar se invartea totul cu mine, nu eram in stare sa fac 2 pasi. Nici nu ma mir ca te simti cum te simti, important este sa faci tratamentul, sa mananci cat mai variat, multa carne, sa te odihnesti, sa nu mai conduci sute de km si sa iei vitaminele. Sper sa iei ce-i bun din mesajul meu! Pana la urma aveti o casa, ai si gradina, pt mine ar fi mai mult decat suficient!

Lora, banii donati erau bani castigati "usor" ca sa ma exprim asa. In masura in care primesc mi-am facut eu un legamant ca ii dau asa cum au venit! Oricum am o datorie de onoare fata de Doina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

black, am luat venofer intravenos in doua reprize si tot degeaba, a urcat de la 7 la 8.5, si apoi a coborat la 7.8.
acum am facut inca un set de analize sa vedem ec=xact unde este problema, de ce nu asimileaza corpul meu.
de mancat nu prea pot manca mare lucru, ca am niste stari de voma mai ceva ca la inceput, imi este greata cam din orice traiasca cartofii.
carne manac fff putina, fructe nu prea, branza mai multa si legume.


sa speram ca totul se va rezolva.
va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Credeti ca ma mai stiti?

Le-am vizitat si pe miresicile mele de 2006 si nu puteam sa nu trec si pe la voi... mai ales ca am auzit de... Mos Craciun...

Despre voi, mare lucru nu prea mai stiu, recunosc si mi-e rusine cand spun asta, sa stiti.
Nefiind la curent cu vietile voastre, prea multe nu pot sa comentez.
Dar vreau sa cred ca sunteti bine, macar atat cat se poate in ziua de azi...

Despre mine? Inca mai traiesc intr-un fel sau altul. Nu stiu cum... Ca in cazul fiecareia dintre noi, viata ne rezerva si bune si... rele, ma rog, in cazul meu, mai multe... rele. Dar poate vom trece cumva peste ele, intr-o buna zi.

Va doresc numai bine tuturor si va
Noapte buna!

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

raluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
te asteptam la o poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:


Buna!
Rall, te asteptam la povestit!stiu ca viata e mai mult cu rele decat cu bune, dar trebuie sa trecem "cu ele" peste.
Olim , ai grija de tine,ma bucur pentru casa voastra, eu stau la casa si e mult mai bine, e si de munca dar e frumos.
Black, despre ce vorbesti? datorie?
Lora, voi ce mai faceti?
Eu ma gandesc acum ce sa fac pachet fetei, nu am nici o idee...iar ea mi-a zis: ce vreau eu...
Ia sa ne bem cafeaua mai intai(eu ceaiul) apoi mai vedem:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Va scriu dintre cutii/pachete, cu mancarea pe foc in unicul vas neimpachetat, inca in vechea locuinta. Se pare ca marea mutare va avea loc sambata .

Ralu, bine te-ai intors acasa! De data asta promiti sa nu dispari iar in ceata! Sper sa mai ramai pe aici si cand voi avea nitel de timp liber.

Olim, papa carne!!! Ficat de pasare, pui la gratar, carne sa fie!

Doina, ! Ce-ti face nepotica? O sa o vedeti acum in preajma Sarbatorilor?


Mergi la inceput