Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun! | Autor: blackgirl0

Link direct la acest mesaj

Bine ca s-o gatat capitolul!

Va astept sa fim mai active pe aici! M-am tratat de depresie, zugravind apartamentul!

Lora, multa sanatate, ai grija la frig/curent, vizita la ORL-ist!

Doina, si la noi este frig afara, insa este atata soare in interior! Abia asteptam sa ne mutam!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ce bine ca avem capitol nou!
Black, o solutie era shopingul, plimbarea, dar si zugravitul e Ok.Activitatea scoate din multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna dimineata!Hai sa ne bem cafeaua!
Apoi sa mai povestin putin.
Eu azi am de facut papa...nu am inca idei dar imi vin pana la urma.Voi ce faceti azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, shoppingul este costisitor, timp de plimbare nu este (plus ca-i un friig, brrr), zugravitul chiar face bine la moral si la conditia fizica. Ma uitam peste ofertele de la Practiker pt aplice/veioze/lustre si daca ar fi sa iau dupa sufletul meu ar costa... mult peste buget. Acum sunt in impas: sa iau niste aiureli mai ieftine, ca sa nu ramana doar becul spanzurat din tavan sau sa las becul la locul lui si sa le iau pe rand, exact ce imi doresc. Greu! Aceeasi dilema legat de covoare/draperii/perdele. Oare unde-i fabrica de facut bani?

Si eu am de facut papa (supa de pui pt sot, mie de legume).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Vin si eu la o cafea!
Black, am fost la dr., am inceput tratamentul cu zinnat, sper sa nu fie nevoie de injectii, macar.

Eu astept sa ninga...
O zi frumoasa va doresc!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, stiu ca de shoping nu e vorba...costa, frig este, dar activitatea e buna!Pui ce poti acum in loc de ce iti place si cand se va putea le schimbi. Eu caut fabrica asta de o viata...
Lora, sper sa scapi cu pastile, eu am tras ani de zile...cat luam antibiotic era ok, cum terminam era la fel...am scapat cu banala...alifie chinezeasca, am gasit remediul in FormulaAS, m-am alifiat cu simt de raspundere cam 50-60zile, in revista scria 100 zile si cam la a 60 a zi ce am eliminat...era de speriat...de atunci nu mai am probleme...ma intoxicasem cu antibiotic...ar fi bine sa incerci, rau nu iti face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

"Neata!" La noi e chiciura...ceata...frig...

Sa ne incalzim putin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, si la noi este frig. Insa zau daca simt! Nu stiu ce stare am, dar azi dupa masa mi-am luat liber de la toate cam 4 ore (copil la mamaie si tataie, ta'su pe santier) si m-am uitat la o comedie romantica si nu-mi pare rau. Stiu ca pana tarziu in noapte voi sta sa recuperez (cumparaturi, ingrijit copil, spalat, gatit).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, e bine ca te-ai relaxat!Chiar daca o sa te ocupi pe seara de treburi, cred ca ai incarcat putin bateriile. La santier cum se prezinta treburile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Hello!O duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, dezastru! Suntem in urma rau de tot! Desi am cumparat culoare pt sufragerie (portocalie caci avem deja perdeaua acolo ), vom zugravi abia peste 4 zile (azi se slefuiesc peretii). Bucataria si baile sunt gata deja pt lavabil alb (2 straturi), holurile inca un strat, camera lui Dragos va fi gata azi. Am cumparat ieri ceva lustre pt bucatarie, bai si birou, azi ne uitam pt Dragos (ceva vesel pe verde) si pt dormitor (violet). Am vazut si pt sufragerie si am hotarat ca meritam si noi lustra (am renuntat insa la covor acolo in prima faza).

Edit ca am dat send mai repede: voi pune si poze insa sa ne apropiem oarecum de locuibil (acum este praf). Ah, ieri sefu' (barbat'miu) m-a pus sa curat/dezinfectez in camara (comuna cu vecina de palier). Am inghetat: paienjenis in triplu strat, mobilier mucegait.Am regretat ca numai exista emisiunea "Curat, murdar", aveau ce sa faca acolo.

Mergi la inceput