Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
Lora, sanatate multa si recuperare rapida iti doresc
Black, felicitari pentru avansurile facut ela apartament, mai aveti putin si va mutati in el.Eu zic ca mai bine iti cumepri lucrurile pe rand si calitate, decat sa runci cu bania cuma doar sa ai ceva, si apoi sa iti cumperi ce iti place.Eu am invatatat asta pe pielea mea, si acum mai bine stau sa cumpar ceva. decat sa arunc banii.
Doina, o duminica placuta si tie

Aseara le-am facut si noi oferta pentru o casa, pe care am vazut-o deja de 3 ori, nu sunt hotarati, sa vedem azi sau maine ce decid.Nu este casa visurilor noastre, dar are posibilitati, plus ca etajul este locuibil, trebuie schimbat putin decorul, in rest este ok, mai este insa putina treaba in subsol.Sa vedem ce zic, ca deja am vazut atatea case, ca nu mai stim nici noi ce vrem exact
cat despre noi, suntem in plop, alex are otita la urechea dreapta si suspect de scarlatina, are in clasa deja un caz, vreo 4 in scoala, si chiar nu m-ar mira sa faca si el, la ce imunitate scazuta are acum dupa 2 saptamani de boli.Suntem iar pe antibiotic, acum pe 10 zileAre stari febrile, nu mari. dar nici 38 nu e ok, plus ca nua re prea mult chef de nimic, nu prea mamanca, a slabit saacu acum cu bolile aste.

va pe toate si va doresc o duminica excelenta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Olim, am scris o groaza, dar s-a sters. Pe scurt, multa sanatate lui Alex! Pt imunitate recomand din experienta mea (profesionala) Setilin sirop 2 luni cu Bronchovaxom 3 luni. Colega mea din Sfantu Gheroghe a avut rezultate bune cu Imunice sirop. Si o cura de vitamina C sub toate formele.

Va tin pumnii pt casa! Sunt sigura ca oricum este faina, maaare, spatioasa. Din cate imi amintesc, insa, nu sunt foarte calduroase, iar daca pe jos ai gresie peste tot cum am nimerit eu ai toate sansele sa plangi de "dureri de rinichi sau ovare".

Lora, te-am vazut prin zona! Ce-ti fac fetele, ce-ti face sinuzita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Black, scuze, acum am vazut c-ai intrebat..am scris in graba si-am inchis.
Fetele sunt bine, Ade e o nastrusnica, face numai nazbatii, tipa si rade cu gura pana la urechi..din astea.
Iustina merge f. bine cu scoala, asteapta deja sa vina Mos Craciun si ne tot intreaba daca chiar exista. Normal, i-am zis ca da, traieste in Laponia si zice si ea: da, ca doar l-am vazut si la TV. Probabil e ultimul an in care mai crede - sau, cel putin, vrea sa mai creada - in el. Of, ce-a trecut timpul...
Ma bucur pentru voi ca va veti muta in casa noua de sarbatori, ce frumos...spor la treburi, pana atunci.

Olim, multa sanatate lui Alex! Si la Iustina an de an la gradi au fost cazuri de scarlatina, dar ea n-a facut.

Doina, pana la urma cred c-o sa cumpar si eu banala aia alifie, ca vad ca nici cu zinnat inca nu am rezultate, dupa 5 zile...mai am inca 5 de luat. Doar ca nu ma mai doare, macar atat.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Sa-ti traiasca printesele! Asa ca un sfat de mami de fetite ce-as putea sa-i cumpar nepoatei de 6.2 ani de Craciun? Habar nu am! Papusile, inclusiv baby Amore ca te-am tinut minte cu papusa! , sunt ingrozitor de scumpe si nici nu stiu dc mai este timpul lor. M-am gandit la kit de parfum/cosmetice/bratari, crezi ca ar merge? La nepotel ma descursc, in principiu ce-i iau lui Dragos ii iau si lui ca doar sunt baietei. Ah, si prietenei lui Dragos, Tania, ce-as putea? Are 1.8 luni si este frumusica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Imi cer scuze daca deranjez dar poate vreti sa ajutati

Aici se dau portocalehttp://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168105

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167469&whichpage=1

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Gusta, am notat deja contul, maine/poimaine depun banii la banca, am postat mesajul inclusiv pe FB. Te admir sincer ca ai putere sa te implici in astfel de actiuni inca de la distanta!

Si jmai stiu ca esti tot geamana, de-a noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Vreau sa fac un bine si da sunt geamana si multumesc mult ca vrei sa ne ajuti.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167469&whichpage=1

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Gusta, imi notez si eu contul acum si sper sa ajung chiar azi pe la banca. Felicitari pentru initiativa!

Black, daca ii plac bijuteriile/parfumurile e super ideea ta! Nu am luat baby amore, ci o varianta mai ieftina multumita mameigiuliei, care mi-a recomandat un site. Costa 109 lei cu tot cu transport.
Pentru fetita de 1,8 anisori, cred ca ar merge un bebe care rade, ceva de genu'...ori o jucarie interactiva, gen telefon ori un aspirator jucarie ori un lego sub forma de castel- i-am luat eu Adelinei pentru Mos Nicolae.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Suntem pe aici, in trend, adica Dragos cu 39.3, de ieri si pe antibiotic. Habar nu am ce are, nu ma lasa sa ma uit in gat, banuiesc ca-i vb de "rosu in gat" dupa lipsa poftei de mancare. Nu tuseste, nu-i curg muncii, nu este agitat. Doar miorlait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Black si Lora eu va multumesc mult ca m-ati ajutat in campanie .

Numai cuvinte frumoase despre voi si multumesc.

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput