Acasa / Forum / Actiuni urgente /  Ajutor umanitar

Portocale de la Mos Nicolae

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 15

desprecopii

8061 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la mesaj Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote

Portocale de la Mos Nicolae

Suntem o Comunitate! Poate cea mai puternica de pe internerul romanesc iar stirea este ca ... vine Mos Nicolae.

Mos Nicolae e undeva pe drum, spre noi. In noaptea de 5/6 decembrie Mos Nicolae vine pe la geamuri si vede copiii care dorm si sunt cuminti, lasindu-le in ghete dulciuri si alte daruri. In dimineata de Sf. Nicolae, copiii cuminti gasesc daruri in ghetute. E un obicei vechi, nu numai la romani, de a face cadouri in aceasta zi. Spre deosebire de Mos Craciun, Mos Nicolae nu se arata niciodata. De altfel, povestea darurilor impartite pe furis in aceasta noapte incepe din vechime.

Insa in acest an Mos Nicolae are nevoie de ajutorul nostru. Ne-a trimis chiar o scrisoare, prin intermediul unei membre DC (gusta) in care ne-a dat sa intelegem (el nu cere niciodata ajutorul in mod deschis)... ca ar fi nevoie de un pic de ajutor pentru niste copii si tineri speciali pe care el ar vrea sa ii faca fericiti. Este vorba despre nsite copii/tineri cu dizabilitati din Comanesti care si-ar dori sa il cunoasca pe Mos Nicolae.

Comunitatea Desprecopii a intrat in alerta. Cum putem sa nu il ajutam pe Mos Nicolae?
Daca va pasa, si doriti sa faceti o fapta buna, participati la actiunea noastra. Faceti o donatie, oricat de mica intr-un cont din cele de mai jos:
Orice donatie le poate fi de folos.

BCR-Sucursala Comanesti, judetul Bacau
Barzu Delia / Chirila Tatiana Cristina
COD IBAN RON: RO31RNCB0028014252450001
GBP: RO04RNCB0028014252450002
Noi, comunitatea Desprecopii, strangem bani pentru aceasta actiune si intr-un cont de paypal:
Paypal - Oana_B: ovidiu_m_b@yahoo.com (cu underscore_)

Banii din contul Paypal vor fi donati, fireste, asociatiei care se ocupa de organizarea de la fatza locului.

Toti cei care participa la aceasta actiune, vor primi o iconita speciala la profil: o portocala care sa ne aminteasca de serile copilariei in care il asteptam pe Mos Nicolae si in casa mirosea a portocale proaspete.

Cate portocale vom strange? Cat de mult va pasa? Acum e momentul sa ne organizam

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

Linkurile mele: www.supereva.ro" target="_blank"> Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Editat de - marius on 09/12/2011 17:15:16

desprecopii

8061 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la raspuns Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ne propunem sa stangem banutii pana pe 27 noiembrie - sper ca organizatia care ajunge la beneficiari, sa fie de acord cu aceasta data.

Linkurile mele: www.supereva.ro" target="_blank"> Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat  Reply with Quote
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=34903#SHIPPING

am pus la bazar spre vanzare iar banutii vor fi donati pentru actiunea initiata de Gusta!

Prezenti in concurs , un vot va rugam:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=19" target="_blank">AICI pentru fotografiile my1 si my2.

Va multumim tuturor!

27+
AMR:13 saptamani

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumim frumos pentru actiunea oficiala,

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=8" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1
Mergi la inceput

gusta

5042 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gusta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neatza la pranz.

Am lacrimi in ochi cand vad ca exista oameni cu suflet mare care virtual vor sa ajute si inteleg ca sunt semeni de ai lor care au nevoie de ajutor.

Mirela multumesc mult data e perfecta poate fi si 1 decembrie si dupa se va ocupa sora mea de tot, iar eu la sfarsitul actiuni o sa am o surpriza pentru DC.

M-ati lasat fara cuvinte si mie rar mi se intampla asa ceva.

Marilena si Mara Augusta
Mergi la inceput

papanash

6236 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipapanash Adauga semn de carte la raspuns Trimite papanash un Mesaj Privat  Reply with Quote
citind ce a scris Mirela mi-a venit, asa, un miros de coaja de portocala ....
Eu sunt sigura ca vom strange multe portocale, e singurul loc unde mereu s-a strigat "prezent" la astfel de actiuni.

............................................................

Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Mergi la inceput

strumphitza

3572 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luistrumphitza Adauga semn de carte la raspuns Trimite strumphitza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mirela multumim am donat si noi putin, sa speram ca se aduna cat mai multe portocale...

Mi-au venit in cap amintirile diminetilor de Mos Nicolae , cata emotie, cata nerabdare sa vedem ce ne-a adus mosul... Anul asta va fi un Mos Nicolae special pentru mine, sotul si fetita poarta numele sfantului si e si primul mos al piscoatei mele

_________________________________________________________________________________
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)
Mergi la inceput

desprecopii

8061 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la raspuns Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote

Intotdeauna cand ne gandim la familia noastra, la cei pe care ii iubim, la visele si sperantele noastre ... e un loc si pentru un pic de solidaritate. Uneori, uitam sa fim solidari pentru ca nefericirea unora nu ne atinge in acel moment. Dar acel moment e doar o parte din cercul vietii.
Aici pe DC sunt mii de membri inregistrati. Unii ne citesc doar. Multi scriu sau citesc si nu au iconite de ajutor umanitar. Oare de ce? Am avut de multe ori surpriza sa constat ca multi dintre cei tacuti sunt si cei care pot face o diferanta...
Mi-am propus sa strangem 250 de portocale (adica 250 de portocale la profil) ... nu stiu, de mult? e putin?
Am nevoie de o speranta. De speranta ca ne putem mobiliza si aduna 250 de portocale. Acesta e micul meu vis actual. Va rog sa ma ajutati

Mergi la inceput

gusta

5042 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gusta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mirela deja putem incepe numaratoarea inversa ca avem 12 donatii.

Marilena si Mara Augusta
Mergi la inceput

puisorul

3817 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite puisorul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Foarte frumoasa initiativa Zilele astea sper sa ajung si eu la banca sa donez cateva portocale

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Mergi la inceput

membru veteran marius

18949 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui marius Adauga semn de carte la raspuns Trimite marius un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tin sa precizez faptul ca exista membrii ce nu au iconite pentru ca au dorit sa ramana anonimi.
Eu ii stiu pe multi dar le-am respectat dorinta.
In realitate sunt multi si tacuti.
Astfel incat profit de ocazie pentru a-mi scoate palaria si in fata lor.
Respectele mele!

www.romleas.ro/eu" target="_blank">Eu pur si simplu / www.romleas.ro/legi/juridic.html" target="_blank">Pagina legislativa
Mergi la inceput
Pag. din 15 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com