Stelute de ianuarie februarie 2007 (5)

Stelute de ianuarie februarie 2007 (5) | Autor: aelita

Link direct la acest mesaj


Stelute de ian feb 2007



Odiseea sarcinii in 40 de saptamani: 1...69.

Stelute de ianuarie-februarie 2007-Clubul scutecelor (1-4 ani):1...52

Stelute-In floarea copilariei(4-12ani) :1,2,3,4



PASTE FERICIT !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Gata,fetelor,aici la datorie..

am facut,in colaborare defapt mai mult tati,mai multe decat ne imaginam sa terminam:salata boeuf,drob ,ciorba de miel si maruntaie,eclere ..nu mai stiu!! azi am facut si creier +maruntaie +ou+ceapa verde la tigaie

mai am eu sa termin salata s-o ornez,eclerele sa le umplu si sa fac glazura...

aa,oua rosii,verzi ,albastre ,plus vreo 12 cu desene trimise de LALA-multumim !!!!!!!!!!!!!-niste abtipilduri frumoase,mor copiii dupaele !!


va doresc PATE FERICIT SI MULTA LINISTE IN CASELE VOASTRE !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Aelita, multumim pentru capitol nou.

Alinuk ce-mi facusi???? Am stat sa citesc tot capitolul. Ce mici eram!!!!

Lala, spor la vopsit oua!! Mai ai? De vopsit adica..

Vroiam sa-i zic si lui Hele ca ma bucur tare pentru ea, pentru ca se simte mai bine.

Noi am vopsit ouale de joi. Azi am facut mancare si pasca fara blat...pe care deja am mancat-o eu singura jumatate...

Gata.
Ma opresc.
Io am intrat de fapt sa va urez Sarbatori cu bine, cu lumina in suflete si toti cei dragi alaturi. Si muulte muulte binecuvantari!

Va pup.




Mami cu cea mai draga minune, Mihnea( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1980 spune:

Am intrat doar sa va salut, traim, suntem bine!
Cu pregatiri si treburi, am facut si oua, si placinta cu mere, paine de casa, supa, salata boeuf, fripturici, drob, am fost si la plimbare cu copilul si fratele meu... ma simt tare bine ca am reusit sa le facem pe toate!
Va doresc sa aveti un Paste fericit, toate cele bune, sanatate, fericire si bucurii alaturi de familiile voastre minunate!
Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda1 spune:

Hristos a inviat!!!
Un Paste frumos alaturi de cei dragi voua, mamici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Adevarat a inviat!
Sarbatori luminate si linistite!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Aedevarat A Inviat! Si voua la fel va doresc, un Paste linistit si multa bunastare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda1 spune:

o zi frumoasa langa cei dragi!

Ne-am spalat azi cu apa cu ousor roch'...
A fost si iepurasul mult asteptat cu o alba ca zapada, papusa si dulciuri!
Copilul extaziat ca a stiut iepurasul ce si-a dorit ea!
Afara este frumos, profitam! Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Hristos a inviat!

Ma scuzati de absenta,dar a plecat mama in Ro si sunt deja in criza de timp.
Lucas nu vrea sa stea la gradi de dupa-amiaza,asa ca ne luptam cum putem si noi cu libere si stat pe la prieteni.
In rest toate bune si frumoase la noi.
Nu am apucat sa citesc nimic despre voi,sper ca sunteti cum va stiu sanatoase si voioase.

Trebuie sa va scriu ultima perla a lui Lucas pina nu trece timpul si o uit.


La gradi le-a pus un film despre Isus,ca tocmai se apropia Pastele si sa vada si copiii despre ce e vorba.
Acasa l-am intrebat despre ce era si imi povesteste:
"Pai mama,Isus e tot un fel de Zorro(filmul lui preferat).Ca toti fug dupa el sa-l omoare si el incearca de fapt sa ajute pe toata lumea"


Deci va dati seama ca m-a mustrat constiinta si am dus copilul la biserica si la nemti si la romani.La romani nu i-a placut,iar la imparasanie nici n-a vrut sa puna gura pe lingurita preotului.M-am facut de cacaco acolo in fata altarului,dar ce sa.i fac.Asta e.

Va pup si sa aveti sarbatori frumoase si linistite.




www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Hristos a inviat!

Dana, e bestial Lucas cu Zorro al lui.Daca omul vrea sa stie care e mai tare!!!!

Eu m-am trezit pe la 5 sa merg la baie si Alice frigea ca soba. De atunci n-a m mai dormit ca si eu am nasul infundat si m-am enervat instataneu.

Noi de Pasti am stat pe acasa. Ca saracul tati a lucrat si l-am vazut doar fiindca am luat mancarea, copiii si o patura in masina si ne-am dus peste el la "picnic".
In rest, copiii s-au jucat frumos, au mancat 20 mii de oua fierte ca toata lumea le-a adus oua spre, disperarea mea. Azi am vrut sa mergem sa patinam dar nu cred ca mai mergem daca suntem bolnaviori asa.

Am avut un iepure in congelator si l-am scos sa-l dezghet si Alice il vede si cica "asta-i iepurasul de Paste?"Sa va mai spun ca si ta-su' a intrebat fix acelasi lucru?

Ma duc sa mai fac o cafea si sa zac la tv cu ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda1 spune:

neatza!
Laura voi incepetzi cu febra direct! Multa sanatate!

Dana- daaa un fel de zorro, tare!!!

Noi profitam de liber, sa ne plimbam, eri am fost pe la rude, azi pe acasa ca nu mai poci! Sa incarcam azi bateria cu nani (si papa, ca deja am intrat in ritm, haaa)

gata, atat am stat pe bancutza cat a alergat copilul dupa fluturi! Io am profitat aci, dar e timpul sa dam din buci, sa mai facem miscare!

Mergi la inceput