Vine Mosul in bostana! (204)

Vine Mosul in bostana! (204) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Pepenasii asteapta cu nerabdare
www.youtube.com/watch?v=O3hrEGvVAv0&feature=related" target="_blank">CRACIUNUL



Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181-200,
201,202,203

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131

Sarbatoritii lunii Decembrie:

4 Andrei (dma2007), 26 dr_anca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

Dragi mamici si pepenasi,

bine v-am regasit la un nou capitol.
Suntem iar in perioada cea mai minunata din an
pentru cei mici (si mari);
bradul e facut , bunataturile pregatite ,
casa decorata si afara e plin de .
Speram ca toti pepenasii (si mamicile) au fost cuminti
si ca Mosul va trece pe la voi cu sacul plin de cadouri si surprize.

Craciun fericit si minunat alaturi de cei dragi!



Pupam pe toata lumea cu drag din Uk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Multumim Mada!
Eu sunt sigura ca foarte multe fete ne citesc si poate vor scrie in acest capitol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Va multumesc din suflet fetelor pentru gandurile voastre bune. Va imbratisez strans si va doresc sarbatori fericite, pline de bucurii si zambete, cu sanatate si cu oameni dragi aproape.

Carmenela ai descris foarte bine starile prin care trecem, asa e, ma agat si eu de fiecare picatura care umple paharul si ma minunez de felul cum V reuseste de fiecare data sa ne demonstreze cat de minunat e. Am ochii in lacrimi cand va scriu, lacrimi de drag, de duiosie, de durere si de bucurie, amestecate toate cu gandul la copiii mei.
Parca cel mai greu a fost sa ma adaptez la gandul ca e o lupta pe termen lung, practic pt toata viata. De obicei cand descoperi o boala te zbati sa afli tratamentul si apoi astepti sa treaca. Ei bine la noi nu merge asa. Am descoperit boala(desi nu stiu daca e corect sa o numesc asa) acum aplicam tratamentul, adaptat pas cu pas la starea lui Victor si la ritmul lui de asimilare, dar nu trece. Scopul meu cel mai apropiat e sa poata merge la scoala normala fara insotitor. Iar visul meu cel mai maret e sa ajunga un adult care se poate descurca singur in societate, care sa gaseasca pe cineva care sa il iubeasca si sa il inteleaga si sa il faca fericit. In cazul in care nu voi reusi asta ma consolez cu gandul ca are o sora care il iubeste si care va putea sa il ajute si sa il ghideze atunci cand noi, parintii, nu vom mai putea sa o facem. Dar gandul asta incerc sa il alung pt ca imi9 apasa tare sufletul.
Pana atunci muncim din greu si noi si el si speram sa fie bine.
Nu stiu, parca mesajul meu e cam pesimist, de fapt sa stiti ca zilele noastre sunt pline si de zambete si de rasete si de bucurii, tot legate de copilasii nostri scumpi. Si noi asteptam cu nerabdare Craciunul si cadourile mosului sub brad si speram ca noul an sa ne aduca sanatate si putere sa mergem mai departe inspre mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Mada multumim frumos pt urari. Din pacate eu nu am acces pe youtube de la servici dar am citit mesajul.

Moni_or sigur ca nu m-am suparat pe tine. Stii ca imi esti draga.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Cami o imbratisare virtuala de la mine , bine ca v-ati mobilizat la timp si situatia s-a imbunatatit.

Mona felicitari !

Sa mai scriu si eu cate ceva despre Saruca acum ca am terminat cu gradinita. E in vacanta de ieri, nu am mai dus-o in ultima zi ca ne-am prezentat la intalnirea cu Mosul de la tati. Nici la gradinita si nici ieri nu a zis poezia Mosului ca mi-a zis ca ii este frica de el Inteleg bietul copil ca e bulversat de atatia mosi.
A primit si cadoul de la noi pentru ca am facut bradul si nu se putea altfel. Au mai venit si finii cu o maimutica si o trusa de dentist cu care s-a jucat destul de mult desi pe mine m-a facut la psihic cu plastilina. Sa nu mai spun ca la gradi au vrut un cadouas ca asa aveau toti si i-am luat o papusica cu 6 rochitele la 30 de lei cu care s-a jucat vreo 30 de min
Purtam discutii interesante cu pustoaica care acum ne explica de ce trebuie sa stam pe scaunul de pedeapsa din cand in cand. Canta cantecele de la gradi si danseaza prin casa dar nu are radare sa se joace singura. Asta e marea mea nenultumire. In 2 min vine la mine sa stau cu ea si sa ma joc si eu cu ea desi jucariile primite sunt noi si inca interesante. Nu pot sta mult timp pe la bucatarie ca ma trage de haine
Pepenasii vostri fara fratiori sau surioare fac la fel?
Ce era casa noastra pana acum, pai dupa sarbatori ne mai trebuie o camera doar pt jucariile ei Vorbeam cu sotul ca e timpul pt al doilea copil cand primul primeste deja o tona de jucarii

Inca ceva in incheierea mesajului imens.
Ce cadou ati lua unei fetite de aproape 9 ani(nepotica), ca nu mai e de papusi. Ne gandeam la un MP4 player sau o consola micuta de jocuri dar chiar nu stiu

Va pup spor la treburi!

Pe langa Sun, care se simte ca lipseste,mi-e dor si de Anaxena si Violeta de care am mai intrebat o data dar degeaba vad

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

TRULI, si un PM de la mine

MONA, felicitari pentru carnet, sa-l stapanesti fara evenimente neplacute in trafic!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankuta_1982 spune:

salut fetele!
cum v-am zis eu sunt omul din umbra, am avut cateva tentative sa intervin dar m-am potolit repede, deoarece eu sunt "omul din umbra"!Imi pare tare rau pt pepenasii bolnaviori, si sper ca Dumnezeu sa va ajute atat pe voi ca si parinti cat si pe pepenasii nostrii dragi! Camy am fost in asentiment cu tine cand la un moment dat am avut si eu frici(care nu s-au adeverit) ca in cazul tau dar pt un moment am simtit cum cade si pe mine cerul asa ca intr-o mica masura stiu prin ce treci.....
Am intrat sa va urez Sarbatori fericite si un An nou plin de bucurii si urarea cea mai importanta pt mine este SANATATE ,ca daca o avem pe asta restul le putem indeplinii! Va pup apasat pe toatele!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Truli multa multa sanatate, putere si rabdare cu puiutul. Sper sa fie cea mai usoara forma posibila.

Am ramas in urma rau cu scrisul, am citit despre meniuri si despre afumatori. Apropo de vasele care nu se pot spala cu detergent, de ce nu folositi fetelor, un detergent natural facut in casa? Am gasit o reteta pe blogul Laurei Adamache care pare super ok, eu nu l-am incercat e drept.

Noi suntem bine sanatosi. Am fost in ultimul timp intr-o forma de zile mari si super bine dispusa. Asa de bine dispusa ca mi-am proiectat casa visurilor. Acum ceva timp am proiectat o casuta mica pentru care sa cerem o ofertare sa vedem ce ne permitem, Concluzia este ca nu ne permitem nimic Asa ca de data asta n-am mai facut niciun compromis si am proiectat o casa cu absolut tot ce-mi doream eu. Candva o sa o facem, nu stiu cand, dar daca nici sa visam nu putem atunci ce facem?
Asa ca va doresc tuturor starea sufleteasca pe care o am eu, multa sanatate si bucurii alaturi de familie.

P.S. Ieri am aflat ca sunt insarcinata.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Felicitaaaari si sa fie intr-un ceas bun! De asta te gandeai tu la casa mai mare :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

BUJO felicitari, sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara si superbebe iti doresc! Inseamna ca stiai tu ce stiai, chiar si la nivel inconstient, daca ai avut asa o stare buna.

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput