Vine Mosul in bostana! (204)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Wow ce veste frumoasa de Craciun! Felicitari Bujo, sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii
asteptam cu nerabdare pe !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Chiar vroiam sa intreb de ce nu se spala cu detergent vasul roman? Eu am unul si l-am spalat cu detergent de fiecare data...ca am facut sarmale in el, si va dati seama ca era imposibil de spalat cu apa chioara...

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii
asteptam cu nerabdare pe !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Cred ca din cauza ca vasele ceramice sunt poroase si se impregneaza detergentul in ele.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Bravo Bujoooo, felicitari!

Eu am testat detergentul Laurei Adamache si e ok iar vasele de lut nesmaltuite intr'adevar nu se spala cu detergent ca daca viitoare cind faci mancare iese ce'a ramas prin pori in mancare. Daca vasul e gras merge frecat cu sare.

bravo Bujo, sa fie intr'un ceas bun, sa ai sarcina usoara si un nou bebel sanatos voios!

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Oaaaa, Bujo, felicitari! Si sa ajungeti sa va construiti casuta visurilor!

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

BUJO FELICITARI!!!PENTRU SARCINA, sa dea Dumnezeu sa aveti in realitate casa proiectata de tine.
Eu fac sarmalele dar mai bag si un ochi la forum.
Ma duc sa termin odata treaba asta.

http://lb2f.lilypie.com/pLsGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Truli, o imbratisare calda. In cazuri de-astea eu nu am cuvinte!

Bujo, felicitaaaaaaaari!

Spor la bucatarit fetelor. Eu sunt la servici, seara apuc sa mai fac ceva. Daaaar, face bona Irinei super bunatati. Azi i-am zis sa faca piftie. Iar pentru diseara am in plan sa fac cu Irina biscuitii aia cu lavanda. Aseara am facut pentru fetele de la servici care postesc toate prajitura de post cu nuca de cocos a Laurei Adamache. Este fff simplu de facut si a mancat pana si pretentioasa de Irinuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Mi-am schimbat semnatura ca era cea cu 2 ani si am trecut la 3. Sa vad ce a iesit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna seara fete dragi,

Wow, capitolul 204!, ce mi-as fi dorit sa fiu aici la cel cu numarul 200. Eh, oi fi la numarul 300, nu?:) N-am mai citit de pe 17 august dar am aflat ca Alexandra si Mara au fratiori, asa ca le zic bun venit, sanatate si o viata plina de soare!

Sper ca toate sunteti bine, voi, minunatiile voastre si toti cei dragi!

Eu am intrat sa va fac urari...cu toata lipsa timpului(abia am aterizat acasa, la propriu; greu tare prin Europa cu vremea zapacita), nu puteam rata asa ceva...dincolo de sicane, neintelegeri, luari de jucarele si plecat acasa, aici am trait momente superbe...alaturi de voi! Iar pepenasii vor ramane, mereu, copiii mei de suflet si prietenii Theei!

Fete dragi, va doresc sa aveti sanatate...ca-i cea mai importanta! Va doresc sa aveti sufletele si casele inundate de iubire, de pace si de intelegere! Va doresc sa va fie copiii sanatosi si voiosi! Va doresc ca fericirea, multumirea, belsugul, sa va fie alaturi! Va doresc un Craciun fermecat! Cu muuuuuuulte daruri, cu zapada pufoasa, cu rasete, cu miros de cetina, cu aroma de cozonaci si sarmale, cu miresme de vin fiert cu scortisoara!

Si va mai doresc un an 2011 mai bun decat cel ce trece! Va doresc sa aveti intelepciune, putere, perseverenta si tot ce va doriti voi sa aveti! Sa va mearga din plin si sa fiti sanatosi cu totii! Stiu ca ma repet dar....zau, daca nu ai sanatate, totul capata alte dimensiuni! La multi ani!

Noi suntem...bine. Metrul de chinez sasait e bine, la fel de sanatoasa,zurlie, capoasa, pupacioasa, fermecatoare si minunata ca intotdeauna!

Sper sa ne auzim cu bine la anul! Si...personal...sper ca 2011 sa-mi aduca sanatate si putere! Si, poate, mai mult timp liber:))

Va imbratisez pe toate! Sarbatori cu bine!

p.s1. ca si anul trecut, acelasi cantec

asa...cu drumul meu spre ai mei...cu drumul vostru spre ai vostri! La multi ani, fetele mele!

p.s2. Cuscri, din posturile fetelor de pe pagina asta, inteleg ca esti insarcinata! Stiu ca in octombrie, cand ne-am vazut, ziceai ca va doriti. Felicitari din suflet si o sarcina usoara. Poate de data asta ii faci si lui Vlad o fetita:), o codita frumoasa si sa-i semene lui, asa, brunetica si calma!

_
Mamica unui MIRACOL
láska je odpov#283;#271;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Sun, am intrat acum si tare m-am bucurat sa te citesc . Ne-a fost taaare dor de voi, ne pui si niste poze ca sa compenseze ca nu ai mai scris de mult?


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput