Vine Mosul in bostana! (204)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

SUNSMILE multumim de urari! la fel si voua va dorim si cum spui sa fiti toti sanatosi, ca asta este cel mai important in viata pana la urma , iar T. sa cresca mare , frumoasa si sanatoasa alaturi de parintii ei si de familie.
Acum am terminat sarmalele si toba de tocat, a fost mama mea la mine si m-a ajutat.
Maine mai am de facut salata boef, o sa fiu singura cu deni si sper sa ma descurc.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

FELICITARI BUJO! sarina usoara
La multi ani si tie, Sun! ma bucur ca ai mai venit prin bostana!



--------------------------------------------
Marina17+ & ANA SOFIA 05.08.08
--------------------------------------------
Mami Marina's blog
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Sun ma bucur tare mult ca ne-ai scris, multumim de urari si va dorim si voua la fel, sa fiti sanatosi si fericiti!

Eu maine sunt gospodina, o sa fac sarmalele(mai mult contez pe sot, ca el face compozitia, eu numai le rasucesc), salata de vinete, si tortul ala fara coacere al Ankai. salata boeuf imi face mama, carnea de porc e pregatita, asezata frumos pachetele la congelator, ce era de afumat s-a afumat (de 2 zile tot spal haine afumate de sot la afumatoare), asa ca mai ramane sa-l asteptam pe mos in ajun de Craciun! Ioana e nerabdatoare, sunt tare curioasa cum va reactiona, a zis ca-i pregateste un scaun la ea in camera, asa cum a vazut ca avea mosul pregatit si la serbare la gradi, si o sa-i arate bulinele ei rosii prinse de perdea, o sa-i cante Mos Craciun cu plete dalbe, iar eu cred ca o sa plang, asa mai ferit sa nu ma vada...

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii
asteptam cu nerabdare pe !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetele multumesc mult de urari. sper sa treaca cu bine prima perioada. Nici nu-mi vine inca sa cred ca am deja test pozitiv pentru ca inca nu mi-a intarziat. Nu stiu cum se face, insa incep sa am si ceva simptome, tare ciudat e, ca la Filip au aparut mult mai tarziu. Sper din suflet sa nu se repete greturile.
Cuscri sarumana mult de urari, sa fii si tu sanatoasa si sa te bucuri de minunata ta familie. Si sper sa "ne mai calci pragul". Mai las-o moale si tu cu munca pentru ca te cocoseaza.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

bujo felicitari si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

TRULI - imi pare tare, tare rau, ca trebuie sa treceti printr-o asa multitudine de stari. Ca nu stiu cum sa numesc, imi dau seama ca e putin din toate, probabil ca in fiecare zi. Cum sa nu simti spaima, frica, emotie, apoi liniste si bucurie, cand vezi ochisorii cei minunati si dornici sa va vada fericiti?
Cam asa ma gandesc la toate mamicile care trec prin asa incercari, incepand cu Syb, cu Carme, terminand cu o prietena buna a mea, si tot asa....
Ma uit la fiecare din voi si vad cum ca e adevarat, omul este facut sa reziste si la ce nu ii trecea vreodata prin minte!
Syb are dreptate, noi, astia lipsiti de griji, prea des uitam sa ne bucuram de cele mai mici maruntisuri.
Va doresc sa continuati progresele, si Victor o sa fie exact asa cum il vezi tu in viitor, asa cum ti-l doresti, sunt sigura!
O mare imbratisare va trimit la toti 4!

SUN - la buna revedere doamna! Poate mai vii pe aici, chiar daca in limita putinului timp!

BUJO - asa ma apuca emotiile cand ma gandesc la voi! Sa va fie de bine un asa cadouas de Craciun, sa fiti sanatosi si fericiti un milion de ani, in casuta aia smechera de ai proiectat-o si pe care o sa o aveti cu siguranta!

Eu nu am terminat curatenia inca. Mai am putin, termin in seara asta. Maine insa vom fi prinsi cu treburi administrative intreaga zi. Abia vineri voi avea timp sa pregatesc ceva pentru masa de Craciun. Nu-i nimic, sanatosi sa fim, ca ma descurc eu vineri.

Deci nu stiu cum ma voi organiza in zilele urmatoare, de citit, mereu stau cu un ochi pe aici, dar nu stiu daca voi avea timp sa mai povestim, asa ca va urez de pe acum un Craciun linistit si plin de bucurie in casa, si va trimit o dedicatie "de pe la noi" de dincoace de ocean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salutare!

Mada, multumim de un asa frumos inceput de capitol!

bujo felicitari!!!! ce bucurie! Ma bucur sincer pentru voi!Iti doresc din tot sufletul un bebita sanatos si o sarcina frumoasa!O sa vezi, ca odata cu bebita mic o sa construiti si casuta mult visata!

truli

mona felicitari pentru carnet!!! Succes la condus!Eu sunt din categoria de posesori de carnet care nu conduc ca nu au masina....Abia astept si eu sa-mi cumpar o masina, dar parca vad ca voi avea nevoie de cateva ore de remember .

Sun ma bucur sa aud si despre voi. Sanatate si liniste si pentru voi!Pupici pentru T !

Va doresc si eu din tot sufletul sanatate, liniste!Un Craciun care sa va aduca in casele voastre bucurii si voie buna!

Sa auzim de bine!







blog
proud



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Buna,fetele.
Am intrat si eu sa va urez :
SARBATORI FERICITE,multa sanatate si bucurie alaturi de cei dragi!Si sper ca anul viitor sa va aduca tot ce va doriti,tot ce a uitat sa va aduca anul acesta si chiar de 1000 ori mai mult!




multi,cu drag,pt toata lumea

Andreea mami de Theona (27.08.2002) ,Casian (18.06.2008) si Aris (14.07.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

"La multi ani!" si din partea noastra.
Va dorim sa aveti parte de un Craciun magic, iar Anul care vine sa va gaseasca in liniste si armonie!

Eu sunt dintre persoanele cu mesaje seci, dar va citesc zilnic, ma intristez si ma bucur alaturi de voi intotdeauna.

Numai bine, ina C



Ina, mami de doi baieti minunati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

BUJO..Felicitari!!! sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!!Si sa aveti casuta mult visata!!!MA bucur pentru tine!!!

SUN
...bine ai revenit!!! frumos si de pus la suflet ca intotdeauna mesajele tale.

Si eu va doresc tuturor un Craciun minunat,cald si plin de veselie alaturi de familie si cei dragi!!!

Irina a fost ieri la petrecerea de Craciun de la mine de la serviciu si a fost exterm de incantata. Va scriu cu lacrimi in ochi acum ce sentimente m-au incercat atunci cand m-a starns in brate si mi-a spus.."te ubec ,mami". Poate aceasta stare e datorata sarbatorilor care acum au un alt sens pentru noi!

Va pup si va imbratisez!
Eu sunt la birou si trebuie sa vin si maine,asa ca voi vedea ce si cum am sa fac pe la bucatarie. Tort am sigur.

Mergi la inceput