In Banat la noi acasa (21)

In Banat la noi acasa (21) | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj

www.youtube.com/watch?v=A2_odMCXvN8" target="_blank">BANATULE COLT DE RAI




Banatencele:

-Claudia74-Timisoara(Pustinis):2 decembrie,mamica de :
Denisa : 17 iunie 1995
Andreas : 17 martie 2004

- Gabirus-Timisoara:15 octombrie,mamica de :
Eva : 25 iulie 2000
Lucas : 7 august 2005

- L5845-Resita : 11 martie

- gonghy-Timisoara 3 aprilie,mamica de :
Maya :
- digutix-Timisoara:8 februarie 84,mamica de :
Timeea : 27 ianurie 2005
Timotei : 18 octombrie 2007

- Pisicuta-Timisoara:13 noiembrie 71,mamica de :
Vlad : 17 octombrie 2003
Radu : 15 octombrie 2005
- Mihi-Timisoara : 20 martie 74,mamica de :
Lorand : 7 aprilie 2001
Arpi : 7 octombrie 2003
Mihai : 13 mai 2008
Rebeca : 19 ianuarie 2010

- Giova-Timisoara:14 februarie
80,mamica de :
Marco: 6 ianurie 2006
Edi : 2 iulie 2009

- Mirona-Timisoara (Otelu Rosu):

- Cristina_OR-Otelu Rosu :mamica de :
Denis : 17 iunie 2004

- LauraBubu-Timisoara:15 februarie 77,mamica de :
Anamaria: 16 august 2006
Oana : 7 martie 2009

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62275&whichpage=1" target="_blank">Cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65559" target="_blank">Cap.2
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=68380" target="_blank">Cap.3
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70776&FORUM_ID=51" target="_blank">Cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73074" target="_blank">Cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74662" target="_blank">Cap.6
Cap.7
Cap.8
Cap.9
Cap.10
Cap.11
Cap.12
Cap.13
Cap.14
Cap.15
Cap.16
Cap.17
Cap.18
Cap.19
Cap.20

Molaraiele noastre
Timisoara august 2009

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

trebuie sa recunosc ca mi-am cam prins urechile in a deschide subiect nou
Diana ma bucur ca v-ati preumblat otzara prin tari straine,
Ioana camera piticilor e superba,felicitari,
Cristina imi pare rau ca iara trebuie sa pleci la munca,sper sa iti fie sa te intorci cu bine la familia ta.
O asteptam si pe Mirona sa ne povesteasca cum s-au acomodat peste ocean

INGERASUL EMMA AIDA
www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bine v-am gasit la capitol nou!
Claudia chiar s-a lasat asteptat noul capitol.
ce mai faceti voi? hai zi mai multe....

noi bine....Edi creste si e un zpapaiat si un smecher cum n-am vazut. marco a fost el argint viu, dar mult mai cuminte ca racusorul asta.
Se da peste cap, acum incearca sa faca podul....mi-e si groaza sa nu pateasca ceva. unde a vazut nu stiu...cert e ca are apucaturi de gimnast.
Imi distruge plantele si numai pamant e prin casa, mananca din cosul de gunoi, se spala in wc, bea apa de la bideu.....debedeu mare copilul asta.
Dar si cand ne da pusi si ne face draga-draga...uitam tot...pana in momentul urmator cand ne trosneste o palma. Asta e smecheria noastra de 1 an si 3 luni.

Merg sa bag ceva abdomene si sper sa mai revin azi, daca nu in zilele urmatoare.
si haideti la semnat condicutza.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraBubu spune:

Giova, merci mult pt pozele cu camera copiilor. E super faina. Mai ales daca se si joaca acolo si nu mai ai haos prin toata casa (cum e la mine). Dulapior pt haine nu ai in camera? Eu TREBUIE sa fac si din asta in camera lor ca n-am unde le mai pune.
Claudia, mai pove ceva despre voi, toate suntem curioase cum e cel mic la scoala.
Restul fetele...??? Am zis ca daca vine frigul si ne cam tine prin casa o sa inceapa sa se mai dezmorteasca si subiectul nostru, dar... se pare ca nu


Laura, mami de 2 fete cucuiete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

saluti
am revenit si noi dupa o saptamana de miniconcediu la soacra in Alba.am zis ca venim de acolo de la frig..aci unde e mai cald...se pare ca am luat frigul cu noi.
ioana, e tare faina camera piticilor tai.felicitari!nazdravan mare e edi tau, ce multe prostioare face:))
noi suntem ok,doar timo a facut o conjunctivita,si ne chinuim cu pusul picaturilor.acum caut o gradi de stat cu program normal.daca stiti va rog sa mi spuneti,dar prin zonele vecine cu Mircea Cel Batran.as vrea sa incerc sa l dau pe timo sa vad cum ii place, plange dimineata cand pleaca timeea ca vrea si el la gradi.ceva cu program sc urt ar fi ok sa l trmit cu mancarica lui.
claudia tu nu mai zici mare lucru?esti ok?cum e cu scoala?pe unde a plecat mirona?
sper ca restul fetelor sunt ok.
multi poopici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

ma mai primiti si pe mine pe aici?

Am hotarat sa ies din "anonimat"- a se citi "de dupa usa" si sa activez iar pe forumul drag.

Ce mai faceti fetelor?
Eu sunt bine, fara noutati notabile.

claudia cum mere Andi cu schule? Deni? Duamna draga, daca vrei si cand ai vreme, trece si la baba data de iesire in lume - 11 martie.
digutix sanatate multa la Timo cu ochisorul si sa va fie de bine mini-contzedul. Cu frigul...no comment, abia a venit si deja mi-s satula.
Laura Bubu studiat pozele voastre si amintit de Transfagarasan si altele...frumoase locuri are tarisoara noastra....dar pacat ca nu stim sa le promovam.
Giova tare smecheri flacaii tai, d'apoi cand vrei sa faca nazdravanii, cand or ave' 60 de ani .

Un buchet maaare de la toace !






" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

triecut si la cinie Laurico ca bas fusai la scriat in listuta
ma bucur ca esti bine
la noi frigul a poposit de multa vreme din sept merge caldura in casa,mai sunt zile insorite dar in rest ceata,bruma deja,ploi
Andi merge bine cu scoala,multam de intrebari ,s-a acomodat cu temele e mai greu ca primesc zilnic de facut,dar in rest merge bine,majoritatea colegilor sunt de la gradinita,asa ca se cunosc si se tin in continuare de prostioare,am vb deja cu invatatoarea e multumita doar ca trebuie sa aplice mici pedepse ca sa le atraga atentia in timpul orelor,ii tot muta din banci,pana prinde spilul cu ei care cu cine nu face prostii in timpul orelor .
Deni se pregateste de Balul Bobocilor.
In rest lucru,casa,activitati sportive si culinare
va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:



Vaaai, "voinicii" mei, dar multa vreme a trecut de cand n-am mai dat cu subsemnata pe aici ... si-mi cer mii de scuze, dar, no, pe la lucru sufla vant de schimbare si suntem cu totii mai constiinciosi, mai implicati ... Vorba vine! Adevarul este ca astenia asta de toamna nu mi se asorteaza si nici sfarsitul de vara nu-l suport prea bine, cand simt ca ziua se miceste si frigul sta sa bata la usa.

Eu am fost in mari zbateri cu bobocelul meu care-i in primul an la "facultatea de carligute si bastonase", caci la inceputul lui septembrie, cand am reusit, in sfarsit (dupa o vara intreaga de cautari) sa iau legatura cu invatatoarea la care l-am inscris pe Vladi anul trecut pe vremea asta, aflu cu stupoare ca pruncul meu nu figureaza pe lista ei de copii, fiind repartizat la alta clasa!
Am zis ca mor de nervi in secunda aia! Am intervenit pe la tot felul de cunostinte s-o convinga pe madam sa-l ia inapoi, dar zadarnic. Asa ca, plecand cu trauma aceasta din start, absolut nimica nu m-a mai incantat la scoala respectiva. Exceptand noua doamna invatatoare (care pot spune cu mana pe inima ca este mai ok decat cea aleasa de mine) nimic nu mi-a mai placut. Drept pentru care, cand n-am mai putut suporta atata nemultumire am actionat si am tras sfori peste sfori, pana am reusit sa-l transfer, saptamana trecuta, la Liceul Pedagogic. Asa ca acuma suntem in mari antrenamente cu disciplinarea si cultivarea atentiei, la care Vladi-i deficitar, mai ales ca prima invatatoare il cam tolera asa, poate in ideea de a nu ma necaji pe mine si mai tare, sau ca sa nu cred eu ca nu-i competenta. Ma rog, nu mai conteaza...
In alta ordine de idei, ieri am avut evaluarea la 6 luni de la inceperea tratamentului cu hormoni de crestere si-am aflat ca de la sfarsitul lui martie si pana acum a crescut 7 cm, ceea ce nu ma prea surprinde, caci deja efectele se vad cu ochiul liber.
Raducu a fost un pic gelos pentru ca avea impresia ca Vladut a acaparat toata atentia nostra, de vreme ce i-am facut birou, i-am cumparat rechizite (lucruri noi, absolut fascinante pentru el) iar lui nu. Bashca timpul alocat zilnic temelor. Asa ca, a fost nevoie sa-i cumparam si lui niste caietele, un penarel, niste creioane si-un ghiozdanel, ca sa-si faca de lucru cu ele si sa mai uite de "probleme".
Inaintea inceperii anului scolar am fugit cu ei si la Viena, intr-un WE prelungit, de unde le-am mai cumparat hainute sport pentru scoli si gradinite si i-am dus in Prater si la gradina zoologica spre distractie si luare aminte . Le-a placut foarte mult acea minivacanta, mai ales ca i-am plimbat si cu tramvaiul si cu metroul, iar Raducu, culmea, a remarcat ca este un oras foarte curat si care are in posesie mult mai multa iarba si pomi decat Timisoara noastra!

Cam asta facem noi...

Cristina, imi pare rau ca trebuie sa pleci din nou prin lume in cautarea "fericirii", dar sper ca aceasta perioada de despartire de cei dragi sa treaca usor si repede si sa te intorci cu tolba plina! Ce-ti mai face voinicul, cum se mai simte?

Claudita, tie-ti zic doar atat: "luv iu!"

Laura, sa nu-ti faci iluzii ca daca le amenajezi copiilor o camera numai a lor, ei doar acolo se vor juca! Da' de unde! Vise, mama! Vise! Ai mei, dupa ce-si explodeaza camera lor, se muta direct in sufragerie si cand nici acolo nu mai pot face fata haosului pe care singuri l-au creat, migreaza-n grup organizat la noi in dormitor, lasand in urma lor un dezastru ca si cand ar fi cazut bomba lui Bin Laden fix in mijlocul apartamentului!

Giova, frumoasa camera le-ai amenajat copiilor si sa sti ca te admir pentru faptul ca ai avut curajul de a plasa in ea patul etajat! Eu, una, cu zgaibele-mpielitate pe care le posed in dotare, nu m-ash risca pentru nimic in lume!

Diana, frumos concediu avusasi, mama, in Corsica si banuiesc c-a fost si foarte odihnitor, de vreme ce ati fost fara prunci! Chiar, nu s-a prins nici un "samburel" cu parfum francez (sau italian) pe la "marsupiu"?

Gabelu, tu nu ne mai zici nimica?

No, fetele si-mi cer iertare daca am uitat pe cineva sau sa comentez ceva...

O zi minunata va doresc!


Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

clau multam fain si bafta lui Andi, d'apoi ii normal sa-i domoleasca doamna, ca ei stiu acum doar de joaca, ca la gradi asta a fost de baza, nu? Bafta si pentru Deni si tie spor la toate activitatile.
Pisicuta felicitari si tie pentru scoler si rabdare cu juniorul ca se obisnuieste el cu ideea ca-i vine si lui vremea de scoala. Buna remarca Raducului...pana si copii vad diferentele...asta e viata, speram la mai bine.




" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

salutare fete
laura ma bucur ca ai mai dat pe aici si sper ca vei ramane:).mmmda si eu m am saturat deja de frig, si stai ca numa-i inceputul:(.
clau spor in continuare la scoli si succes la Deni la inceput de liceu
dorina spor si voua la scoli. ma bucur ca esti multumita de tratament si are si efecatele dorite la vionic.
nu, nici un samburel nik,, am mai primit intrebari de genul:), nu mai vreaaaau.m-am asigurat ca nu o sa se intample.da a foar relaxant fara copii, prea relaxant, mi-a luat ceva zile sa ma obisnuiesc asa relaxata
sa aveti o zi faina
poopici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


mama mia ce s-a scris aici...am avut ce citi.

Laura dulap au copiii, dar din lipsa spatiului l-am scos in imensitatea de hol. da ca nuca-n perete cu ce e pe hol, dar asta e...mai bine sa aibe ei spatiu de jaoca. si daca crezi ca s ejoaca doar la ei in camera te inseli....peste tot aduc jucariile, dar nu chiar asa d emulte....in 5 min. le-am adunat din toata casa.
Diana nu te pot ajuta cu gradi...habar n-am.
Claudia ma bucur ca scoala merge bine si ca are aceeasi colegi.
Deni se pregateste de bal? super. tot in Ro este, nu?
L5845 bine ai revenit!
Dorina asadar si voi cu un proaspat boboc. succese si voua in noul an scolar.
Nu stiu daca am faciut bine s-au nu cu patul suprapus, dar camera e foarte ingusta si nu e loc de 2 paturi. Nu mai zic ca Edi e deja sus pe prima treapta...vrea si el la frate-su' la cucurigu.
ma bucur ca au dat rezultate injectiile si s-a inaltat mult Vlad. tot asa sa o tina! raducu a observat ca e pe planul 2? of saracul....pai asa e cand e vremea de scoala...bine ca si-a revenit...nu vrea si el la scoala?

va si mai trec pe aici, cand mai pot.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput