In Banat la noi acasa (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraBubu spune:

Daaaa, asa-mi place sa vad cand deschid pagina. Da' stiu ca s-a scris azi...
Acu sa vedem dac-am retinut tot ce-ati pove pe-aici
Giova sincer banuiam eu ca nu stau ei numa acolo la joaca. dar tot e mai bine ca au acolo jucariile (majoritatea) si nu mai fac chiar asa de mult deranj in restul camerelor. cu toate ca Pisicuta zicea ca ai ei, niste zvapaiati, intorc toata casa cu susul in jos. Eu sper ca la noi nu s-o intampla chiar asa.
Atatea planuri cu camera aia a fetelor am tot facut si acu iar sunt in pana de idei... Nimic nu se ptriveste cu ce vreau eu, camera aia fiind foarte ciudata ca forma. E rezultatul modificarilor facute de fostul proprietar al apartamentului...
Diana cred ca deja te-ai saturat de aceeasi intrebare de cand ai venit din Corsica (ref la samburel) Bine ca v-ati relaxat.
L5845, da aven o tarisoara foarte frumoasa, dar nu stim sa avem grija de ea. Nu-ti spun cate gunoaie am vazut peste tot si cata lipsa de bun simt la oameni. Nici un locsor nu a scapat de resturi, pungi de plastic pet-uri... Of-of! Ca sa nu mai zicem de oameni... Te tratau aproape cu dezgust pe oriunde mergeai de parca erai cersetor.
Pisicuta bafta scolerului. Bine ca a dat rezultate bune tratamentul. In ce priveste sentimentul de "neglijenta" pe care-l are cel mic... bine ati facut ca ii-ati luat si lui niste chestii "importante" de scoala. Si noi asa procedam cu fetele sa nu se simta vreuna mai cu mot decat cealalta. Na, ce sa le facem, sunt copii.
Claudia ma bucur sa aud ca printisorul are fete cunoscute la scoala. E bine pt el si, banuiesc, s-a acomodat mai repede. Bafta si fetei tale care a inceput liceul si distractie faina la bal! Concureaza la miss?
Noi in rest facem bine, continuam cu dansul modern. Bineinteles ca a inceput sa se smiorcaie si aici ca nu mai vrea, ca e "prea obosita" - asta e repilica ei cand nu are chef sa faca ceva. Si i-am pus in vedere ca daca nu mai merge nu va mai primi niciun dvd cu Oraselul Lenes. S-a calmat aproape instantaneu si de arunci parca isi face singura curaj ca pe drum tot imi zice ca-i foarte frumos la dansuri si tare muzant. Ma bucur c-a terminat cu miorlaitul ca muream cand o auzeam. Junioara, in schimb s-a facut tare smechera. Cand nu mai vrea ca vreun copil sa se joace cu ea il impunge si zice "NU" hotarat. La fel si cand incercam noi s-o ajutam in diverse chestii unde-i mai greu. E tare independenta fatuca asta. Eu care-s obisnuita cu Ami care cere ajutorul imediat sau chiar renunta cand da de greu...
no, hai ca va ca deja de 2 ore scriu pe msj asta

Laura, mami de 2 fete cucuiete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:



LA MULTI ANI ARPI,multa sanatate,sa cresti mare,sa asculti pe mama si tata si sa ii iubesti pe fratiorii si surioara ta
Mihi sa va traiasca karatistul mic,sa va aduca bucurii in viata
Giova cam asa e cu paturile,fiecare vrea sus,asta spun toti ce au copii si au cumparat paturi supra etajate sper sa ajungi la un consens cu ei.
Laura asa e cu fetitele incapatanate,iti doresc nervi de otel si intelepciune
Diana cum se mai simte Timotei? i-a mai trecut infectia la ochisori? vezi la gradinita din Mehala langa biseric,eu cred ca acolo mai au inca program normal,zic asa ca acolo am fost eu long time ago si era singura din zona fara pp,pe mama nu a lasat-o corasonul sa ne lase la pp,eu zic sa incerci acolo.
Laurico se-i mai da nou prin capitala? soacra tat dusa ii?
Dorina luv iu tu
Deni participa 'obligatoriu' au ales-o cei din a XII-a .
Mihi distractie faina sa aveti si inca oata sa va traiasca baiatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Mihi La multi ani printisorului tai Arpi, sa fie sanatos si cu mult noroc , sa va aduca numai bucurii distractie faina

pisicuta ma bucur mult pentru ca ai rezolvat cu scolile , doamne ajuta ca vladi a crescut

claudia multa bafta la balul bobocilor si succese in cls I a baietelului

giova m-am uitat la pozici, super camera copiilor, imi place mult .... de copii ce sa mai zic, sunt copii de reclama sa-ti traiasca cu nazbatii cu tot sunt superbi

laura cred ca e super sa ai doua fete ... mie nu mi-a dat doamne doamne fata , asa a fost sa fie , dar oricum flebetea mea raman fetele unde face dans ????? cand o sa-si faca prietene pe acolo o sa ii placa mai mult .... o sa vezi

digutix da , ai dreptate cu frigul , nu-mi place deloc , si la noi in casa e asa de friggggg , si pana ne vor da caldura mai trece ceva vreme

L5845 esti pestisor ca si mine cum te simti pestisorule pe vremea asta friguroasa ????? eu nasol

gabi voi ce mai faceti??? cum e cu scolile ????

de miruna ce mai stiti ???????

eu zilele astea sunt agitata pentru ca a crescut si a mea balanta cu un an si sambata ii tin party, si-a invitat cativa copii la el si trebuie sa fac ceva pregatiri .... aperitive , un tort .... acuma incerc sa-mi fac o lista sa vad cum abordez problema, habar nu am cum sa le fac si cand ceva idei bucatareselor ????
va doresc sa aveti zile minunate de toamna alaturi de cei dragi voua

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

SA TRAIASCA DANSATORUL,LA MULTI ANI FERICITI si multe multe reusite,sanatate si bucurii
Dana sa va traiasca baiatul talentat sa va aduca numai bucurii in viata intra la la fete de nota 10 la mine si gasesti un forum culinar de exceptie cu o gama variata de retete : aperitive (ieri am postat o tarta cu ciuperci bestiana ),torturi,prajitura,supa,mancaruri,etc sigur vei gasi ceva pe placul vostru si al invitatilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

'Neata buna dragi fete !

Mihi LA MULTI ANI !!!pentru ARPI SA CREASCA MARE, SANATOS SI SA VA ADUCA NUMAI IMPLINIRI SI BUCURII !
digutix mi-a prins bine putina pauza de forum, dar m-am cam perpelit de dor, asa ca am revenit de tot.Sper. Ma stradu .
Giova bine v-am regasit si eu.
LauraBubu da, asa e , ai mare dreptate. Am putea macar putin sa tragem cu ochiu' peste gard la vecinii bulgari, care chiar stiu sa faca turism, nici nu se compara.
Clau ce sa fie, mai nimic nou, se tot rascolesc astia si fac greve, nu stiu ce-o iesi din asta . Bani toata lumea cere, da' pentru locuri de munca, n-o iesit nime in strada...culmea ! Soacra ii acasa, bine merci, s-o dat mult pe brazda ca am coborat militaria din pod...asa si trebuie...ca altfel n-o vigeam binie .Felicitari si tie pentru pruncii scoleri.
andanii daaa, mi-s pestioaica si io da nici mie nu-mi place vremea asta , parca tot in casa sub duna trag .LA MULTI ANI ! si pentru balanta ta si distractie faina cu invitatii mici. Ca idee de aperitiv, iti recomand o reteta care mie mi-a placut tare mult si nu se face asa greu. Da cautare pe gugal, "evantai aperitiv" si cand gasesti un blog cu amalia, ala e. Spor la pregatiri!


Va pra tace ! O zi faina s-avetz!






" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mersic de idei ... merg sa spicui sa vad ce gasesc

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

LA MULTI ANI ARPI!sa fii sanatos si fericit mereu!mihi sa va traiasaca flacaul!
LA MULTI ANI si dansatorului tau Dana!multi ani fericiti!succes la party, eu nu mis bucatareasa inraita asa ca nu pot sa te sfatui cu retete bengoase:)dar sunt sigura ca va iesi bestial totul:)
Laurabubu intrebarea cu pricina e cam obsedanta de cand am venit si chiar cat eram acolo:))dar ma amuza acum:)), multa lume se astepta sa fac un mic corsican:)).tare frumoase fetele tale, am vaz la tn in album cateva poze tare amuzante:)
claudia nici nu se putea sa nu aleaga asa frumusete de fata pt miss:) bafta!!ms pt pontul cu gradi din mehala
poopici tuturor si o zi faina sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


intru si eu la party...nu se poate sa lipsesc. asadar....

Arpi! Multa sanatate si fericire alaturi de fratiorii tai si mica roza!
Mihi sa va traiasca flacaul, sa va lumineze viata si numai bucurii sa va aduca!

Andrei dansator frumos! sa ai parte de tot ce-i mai bun si mai frumos in viata!
Dana sa va traiasca flacaul si numai bucurii sa va aduca!
sper ca ai gasit ceva idei la fete...eu cu aperitivele astea nu ma prea am....
Multumim frumos de aprecieri.
Diana uite ca eu nu te-am intrebat de samburel....nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva.
Claudia Edi e prea mic pt. patul de sus...el vrea acolo ca-l vede pe Marco, dar il punem numai cand suntem noi acolo...caci urgent isi da drumul de acolo.
gabi pe ude esti?




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraBubu spune:

LA MULTI ANIARPI!!! Sa cresti mare, sanatos si sa-ti asculti parintii! Mihi, sa va traiasca feciorul!
Diana, are dreptate Claudia cu gradi din Mehala. Acolo am fost si eu cand eram mica si tot la 4 ore cu papica dupa mine mergeam... Merita sa-ncerci.
Anamaria face dansuri la Beauty Center. Sunt foarte putini copii - 3 baieti si 3 fetite. sper sa rezistam pana la sfarsit de data asta...
Fug dupa ea s-o iau de la gradi si sa mergem sa se dantuiasca.
V-am

Laura, mami de 2 fete cucuiete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

buna fetelor

azi am un pic de timp la pc, asa ca , in primul rand, vreau sa urez un sincer LA MULTI ANI celor doi sarbatoriti de astazi

Arpi, sa fii un flacau la fel de cuminte si sa-ti bucuri parintii, fratiorii si mica surioara!

Andrei, sa fii consecvent in hobbyul pe care l-ai ales si sa ai mult succes in viata!







Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




Mergi la inceput