In Banat la noi acasa (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

despre mine, ce sa va mai zic, sunt in Italia, mi-e destul de greu, mai greu ca inainte, dar incerc sa supravietuiesc.mi-e foarte dor de casa, de ai mei, si nu stiu cum sa-i smecheresc pe italieni sa ma intorc in tara de sarbatori.

daca nu ar fi asa de greu in tara, m-as intoarce imediat, dar sunt constienta ca trebuie sa schimb orasul pt a gasi ceva convenabil de lucru.asa ca....mai ma chinui pe-aici macar pana merge Denis la scoala

vad ca ati aparut aproape toate la givan,asa imi place cand vad subiectul asta animat un pic.unde a plecat Mirona?


eu va citesc aproape zilnic, insa nu prea am timp de stat la pc, stau printre picaturi.citesc, si pe cand ma apuc sa scriu, imi expira timpul.si n-am nici vlaga sa scriu, de multe ori ma uit la monitor si nu stiu ce as putea scrie.

ne mai auzim data viitoare cand voi avea un pic de timp
va imbratisez pe toate si sper sa mentineti activ subiectul asta






Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Cristina trebuie sa rezisti,esti tare si vei reusi,precis te vor lasa acasa de sarbatori,ce face Rozaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Dragelor acu abia am reusit sa dau stingerea...si am intrat ca stiam ca fetele mele o sa ma felicite...si ieri v-am citit dar nu am avut vlaga vorba Cristinei sa va scriu...sunt epuizata dar fericita...as vrea doar sa am si mai multa putere...ca sa fac ce trebuie cu darurile primite de la DD...


va multumesc pt urari si va indulcesc acrisor...cu o felie de tort de cico cu visine facut de mine...

va pup si va urez numai bine...si succes gradinarilor si scolerilor...ma bucur pt bucuriile voastre si ma intristez pt tristetile voastre...sunt alaturi de voi chiar daca mai reusesc sa scriu din an in pasti

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Morning


Mihi sa iti dea Dumnezeu multa putere,rabdare si intelepciune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, fete banatene!

Incep prin a-i spune si eu strengarului de 7 anisori "LA MULTI ANI, ARPI! SA FI SANATOS, VOIOS, VOINIC SI SA AI CALEA VIETII LUNGA SI PRESARATA CU PETALE DE ROZE!

Mihi, iubita, sa-ti traiasca feciorul, si sa-ti dea Dumnezeu sanatate sa te poti bucura pana la adanci batraneti de COMORILE tale!

Cristina, si multa putere-ti doresc!

Diana, cum mai este Timo?

Dana, te-ai hotarat ce buntati faci pentru party?

Giova, cu ce nebuneli te-a mai rasfatat Cristi?

No, fug la ale mele!

fetele, dragele!



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dorina cine e Cristi? mi-ai botezat mezinul? vezi ca dai un porc de sarbatori.
Cristina of daraga de tine...te cred ca ti-e greu si dor de casa.
Tot la tanti aia esti? sau ce faci tu mai exact acolo?
Mihi sa-ti dea DD multa putere...ma gandesc ce greu e cu toti, eu de abia rezist cu 2. multumim pt. tort...s-a pus direct pe sunci. poze cand vedem?

as mai sta dar Edi urla de nu e adevarat...tare marait este...ies ceva maselutze.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

dorina da , gata lista de mancarici , sper sa reusesc sa le si fa pe toate cele propuse .. o sa va arat pozici luni

cristina cred ca ti-e tare tare greu , eu nu stiu daca as rezita fara baietii mei asa mult ca tine sa treaca dorul de casa

mihi a fost bun tortul tau ... multumim , vedem si pozici ????

giova nasol cu iesitul maselutelor , nu exista ceva gel de pus pe gingie sa alunge durerile

azi ma voi chinui sa fac crema pentru tort, ieri am facut studiu intens pe net in retete , am gasit , am studiat , azi ma execut ... ieri am facut trei blaturi in loc de doua cate aveam nevoie la tortulet .... asta pentru ca pe primul l-am ratat complet .... nu stiam cum coace cuptorul , la cate grade, l-am facut de l-am zapacit pe primul de nu se poate papa ... nu radeti , daca nu ma pricep ce sa fac ... al doilea a iesit mai bine si al treilea era de-a dreptul fain .... da pana la anul de ziua lui iar uit a face .... dar stai sa vedeti ... vreau sa fac tort in forma de pirat ... am gasit cum sa decupez blaturile , am cautat ieri la real 20 min ... ochii , gura, cercelul din ureche... cu ce-i fac barba .... of of ce problema majora am nu ???? sunt si eu curioasa ce voi fi in stare sa fac va spun eu ce si cum

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Vai, Dana, dar stiu ca muncesti, nu gluma! Auzi la ea, tort in forma de pirat! Ma uimesti! Si de nu iese ca-n povesti, eu tot zic ca meriti toate felicitarile din lume pentru curajul de-a face asa o minunatie!


Giova, imi cer scuze pentru confuzie! Ai dreptate, trebuie sa fac cinste de sarbatori ca ti-am botezat mezinul! ... Ei, ce sa-i faci, asa-i la batranete: te mai lasa o incheietura, te mai junghie ceva, iti mai moare un neuron ...

fetele si-un WE minunat va doresc!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"



Minunata Venetzie_aug.2010
Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

SALUTI
cristina draga iti doresc rabdare multa acolo si putere sa rezisti!te cred ca tie enorm de greu in special departe de familie...
dana draga m-ai incuiat cu tortul tau in forma de pirat:)succes sa iasa tot cum se poate mai bn!!
mihi draga sa-ti de-a Dumnezeu putere sa faci fata minunilor tale:)
dorina timo e ok acum de luni incepe gradinita, tinem regim in continuare fara gluten, conjunctivita e deja istorie:).intr-un final am ales o gradi particulara de prin zona blascovici.cu program normal.
claudia ne zici tu pe unde e mirona?
ioana imi pare rau de bietul edi cu maselutele lui.sa treceti cu bn peste dureri.
va doresc tuturor un we fain


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetele

iar v-ati ascuns??????

ce sa va spun??? ..... a iesit totul bine la party , mancairicile super bune toate .... tortul mi-a reusit ... piratul a aratat ok si bun la gust

in rest ce sa va mai spun?
bine ca e cald in casa in sfarsit, mergem la scoala, mergem la dans si cam atat

o zi minunata va doresc

haideti la povesti

andanii

Mergi la inceput