Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna dimi!

OANA ii spune taloneta. La multi ani ERIC!

ANCA La multi ani lui Lucas, sa iti aduca numai bucurii!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Neata! La noi a iesit soareleee!!! Asa ca azi mergem la plimbarica!! Cred ca mai dornica sunt eu decat Irina... azi m-a lasat sa dorm pana la 9. Si nici nu s-a trezit noaptea trecuta sa ceara papica. Asa iepuras cuminte vrea mama!

Oana la multe lunite lui Eric!

Niki - am vazut pozele. Sunteti doua frumoase! Un mic sfat: am inteles ca bebelusii nu se tin in port bebe cu fata la drum pt ca le afecteaza coloana.

Erina - vroiam sa te intreb cum pastrezi acea branza (parmigiano reggiano)? Pur si simplu la frigider? Cat o pot pastra? Scuze daca par intrebarile ... vreau sa ii cer si mamei mele sa imi trimita si sunt curioasa.

Anca - la multi ani lui Lucas! Sa fie sanatos, fericit alaturi de cei dragi!

Merg sa o schimb pe Irina si fugimmmm la plimbareeeeeee!



_

Mamica cu iepuras cuminte de sase luni

"Intr-o caverna se puteau citi aceste incizii pe pereti: 1+1=1 si, imediat dupa, 1-1=2. Nici chiar cei mari mari matematicieni nu au fost īn masura sa descifreze acest paradox; cu toate acestea, rezolvarea enigmei este una simpla. Este vorba despre aceeasi simplitate care permite oricaruia dintre noi sa se nasca. Lipsa aparenta a logicii dispare daca ne gāndim la procesul nasterii: mama cu copilul sau īn pāntece formeaza un tot si, imediat dupa nastere, mama si copilul devin doua fiinte distincte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neata' fetelor!

Am dormit si noi in sfarsit 6 ore jumate fara intrerupere ( de la 00.00 la 6.30 ) dar pe urma a mai dormit doar jumatate de ora si gata cu somnul. oricum ma simt deja alt om

TUTUROR SCUMPICILOR DE IEPURICI SARBATORITI ASTAZI
SA FIE SANATOSI SI FERICITI ALATURI DE PARINTII LOR CARE II IUBESC ENORM


CASTELANA - multumesc ptr ceai , vad ca esti intr-o dispozitie f buna azi (nu ca de obicei ai fi altfel) dar azi parca si mai si. mesajul tau debordeaza de optimism, multumire, fericire si ne transmiti si noua starea ta
Multa bafta la vizionare, sa gasesti ceva pe plac!

STANUCEL - Doaamne..mare e gradina ta! parca traiesti o telenovela nu alta! Multa stapanire de sine si tarie iti trebuie sa treci prin atatea incercari! E bine ca te concentrezi pe partea frumoasa a vietii tale, pe copii. asa e just, ei merita toata atentia ta si dragostea. restul...ramane de vazut. Cu Dzeu inainte!

MIRIA - pup bursucelul cazator! bine ca n-a fost nimic serios. si stai fara grija, o sa revii la silueta dorita. esti o fata determinata si vei reusi. imi pare tare rau ptr problemele cu spatele. sper sa le rezolvi cat mai repede.

OANA - Ericutzul cu ochii de catifea si pe mamica bineinteles M-am amuzat la bancul cu cel cu fata zgariata si mi-am adus aminte de unul pe aceeasi tema la care am ras o gramada:

Bula vine de la scoala cu zgarieturi pe fata , maini, cu hainele cam zdrentzuite...Mama ingrijorata il intreaba:
- Da' ce-ai patit mai Bula?
- Nimic mama, am facut hora in jurul bradului!
- ..hora ca hora , dar zgarieturile?! intreaba mama nedumerita!
- Pai..da..ca eram putini!


Eu rad singura la bancurile mele, o sa ziceti ca am luat-o razna! Dar cand i le spun sotului,el nu se prea amuza. probabil din cauza ca traduse in engleza sau italiana nu mai au acelasi inteles , isi pierd din haz...asa ca ma amuz si eu de una singura..

Scriu la mesajul asta de o ora! Intre timp am reusit sa-mi adorm feciorul asa ca dau fugutza la baie sa pun masina de spalat.

O zi superba fetelor!

de Riccardo

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LAlexandra - eu am pentru amandoi albumul asta. Inainte de a ramane insarcinata cu Tudor, mi l-am cumparat din Carrefour si pentru Alexia am comandat identic de pe net.

Oanaiacovita - lui Tudor ii dau somon (aici e cel mai comun peste) si ii mai dadea pangasius (imi placea si mie tare mult) pana sa citesc anumite articole si sa am indoieli despre el. La vita aleg pulpa de vita, e mai buna de vitel ca e mai tanar si mai fraged.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Buna fetele nu am apucat sa citesc absolute nimic.

Noi am fost si am facut ieri vaccinul de 6 luni, adica 2 intepaturi si Gia desi a plans s-a comportat f bine. Facuse putina febra asa ca i-am dat 2.5 ml de Ibalgin si apoi a mancat si s-a culcat. Adormit pan ape seara si nu mai avea febra. Dar cred ca avea un anumit discomfort ca tipa (adica vorbea) mai tare decat deobicei, ceea ce pt ea e semn ca ceva o deranjeaza.

In rest am fost sambata la Baby expo si i-am cumparat
Scaun de masa www.chic bebe.ro/products/469-scaune_de_masa_inalte/
4302-jane_scaun_de_masa_activa_evo.mbs culoarea crem, (am pus pauza intre chic bebe) din plastic care apoi se transforma in scaunel si masuta,
Scaun de masina http://www.chic bebe.ro/products/6282-caretero_scaun_auto_caretero_diablo_xl_936_kg.mbs (am pus pauza intre chic bebe) pe care l-am ales pe un rosu/grena, oricum o culoare f frumoasa si este de la 9-36 kg si se si lasa scaunul in pozitie de somn. Si pt cap are o chestier care se trage ca sa se inalte. Noua ne-a placut tare mult si Giei ca le-a probat pe amandoua acolo pe loc.
Am mai luat si un umidificator f ieftin la 175 lei si am fost tare incantata de el. Are si lumina de veghe albastra. E mistocut si mai ales la banii astia.

Acum trebuie sa ii mai iau ceva de incaltat ca nu ii mai e bun mai nimic din ce avem. Am vazut
cizmulite de cauciu http://www.chic bebe.ro/categories/493-cizmulite/ (am pus pauza intre chic bebe), dar mi se pare enorm de mult pt 1 copil de 1 an sa aibe cizme de 500g.
Aici am vazut www.lolipop.ro/incaltaminte--s19/incaltaminte_incaltaminte-bebelusi--fs20/pagina-2.html" target="_blank">incaltaminte draguta si ieftina , cred ca o sa ii command ceva de acolo, din alea cu scai.
Pupici si incerc sa citesc din urma, dar nu stiu daca apuc la munca.


La multe lunici iepurasilor : Eric Nicholas de oanaiacovita, Rares de Irinabobe, Mara Elena de sanzi, Angela Ioana de mihaelagrosan, Amalia Alexandra de delsim !


de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Stanucel, stai linistita, vezi ca fiecare bebel are zile si zile cu mancarica. Al meu pana acum abia intr-o zi pot spune ca a papat ceva

Niki, sa ai spor la bagaje si sa aveti un drum bun si intalnire placuta

Erina, multumesc mult de raspuns. Eu le-am luat toate de la firma Plasmon. Pe la Mamici si gravidute de Italia spunea o mamica ca cele de la Mellin nu sunt asa bune si atunci le-am luat toate de la Plasmon.

Bumbitza, sa ne spui ce zice pediatra. La noi e umiditate de 70% in casa, iar cu lipsa de Ca, nu stiu ce sa zic, ca fontanela lui destul de inchisa.

Anca, sa aiba Lucas o zi superba!

Miria...nu stiu cati ani ai, dar eu deja de la 26 o trag cu spondiloza, acum nu am mai fost la control, dar nu m-as mira sa mai am si altele, mai ales ca de cateva zile imi simt muschiul de la un picior pur si simplu amortit. Mi-e si groaza de ce-oi mai fi avand.

Oana, ma servesc si din torul vostru. La multe lunite sanatoase! Si acum, pe bune iti spun, noi aterizam mereu pe Cluj, doar ca ajungem seara tarziu, parca la 11 noaptea ajunge sotul acum cand merge, cam peste vreo 2 saptamani, daca nu se schimba nimic, sau pe la sf lui octombrie. Noi nu prea avem nimic in bagaje la dus inspre Romania, mai mult sunt valizele goale, asa ca, de doresti iti pot cumpara cate ceva, doar ca va trebui sa ne astepte sotul seara la aeroport. Noi venim mereu vinerea.

Ami, aici scrie si pe marsupiu ca se pune bebelul de la 4 luni, ca pe atunci ar trebui sa isi tina bine capul. Eu asa il duc, cu fata la drum, pt ca altfel nu sta defel. Bine, il folosim foarte rar, dar altfel nu ar sta in el.

Si acum sa va salut, dupa ce am scris ditamai mesajul.
Aseara ne-a ajuns si premergatorul, e tare fain, ca e si balansoar, poate sta doar sa se joace in el, e super. In prima faza, s-a speriat de atatea jucarii, dar acum vad ca ii place tare mult, ca are o jucarie pe care o mananca cu sarg.
Multumesc fetele pt raspunsul cu albumul...va trebui neaparat sa ma hotarasc repede ce cumpar, pana nu uit ce sa mai scriu in el.
Va dorim o zi superba!

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ROXANA - Eu stiu de ochii albastrii ca-s rari pentru ca lantul ADN este unul "curat" si e mai greu sa stabilesti astfel de legaturi nepervertite. Ochii verzi sunt un amestec de caprui cu albastru, desi rata loc este mai mare.
Cei negrii sunt si ei mai rar chiar si decat cei albastrii.

Imi amintesc intr-a 12-a la liceu, cand am facut genetica, ne faceam toti lanturile genetice sa vedem ce ochi vor avea copiii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

LA Multe Lunite sarbatoritilor de astazi: Eric, Rares, Mara Elena, Angela Ioana , sa crestei mari, sanatosi si voiosi!!!

La Multi Ani iepurasului mai mare Lucas, o frumusete de cavaler!Multa sanatatate si fericire! Asteptam poze noi si cu el

Miria of ce diagnostice ti-au pus astia :( Eu citisem ca foarte bun pt spate este inotul, nu stiu daca in cazul tau ar merge... Sanatate multa si multi din partea noastra.

Bumbitza multumesc Dupa cum vezi ma "spetesc" la munca, mai fac ceva pe aici, mai trag un ochi pe forum

Nibi_Niki am vazut pozele cu printesa, ptiu ce ochi are sa nu o deochi ravagii va face cu ei!

LAlexandra si eu am exact acelasi album al bebelusului ca si Yaia, numai ca in franceza Sunt f multumita de el dar sunt cam lenesa la completat...

Nafi mortal bancul l-am sunat imediat pe sotul meu sa i-l zic si lui

Castelana ai trimis virtual o raza de soare si de optimism prin mesajul tau. Multumim!!!

Sensibila sa folositi sanatoase toate noile achizitii!!!

Azi trag "ponoasele" alaptatului mai rar: mi-a venit prima data menstruatia, nu imi duceam deloc dorul.

Cum e cu carnea aia in borcanas pt copii? De la ce firma e ca eu nu imi amintesc sa fi vazut...
Va pup pe toate!!!

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

LA MULTE LUNITE ERIC de Oana, RARES de Irina, MARA de Sanzi, ANGELA de Mihaela si AMALIA de Delsim-chiar daca nu da deloc pe la noi! Sa fiti iubiti si respectati!!!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 5-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

INA, aic e de la firma Plasmon si Mellin. Unite ce ii dau eu acum pt inceput, e liofilizat de iepure, adica e mai marunta, apoi o sa ii dau omogenizat, apoi de la 6 luni vedem ce ne zice pediatra.
http://www.plasmon.it/#/liofilizzati/coniglio.aspx

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput