Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

LALEXANDRA - Pai, n-am asa multi ani pentru ce afectiuni mi-au gasit la coloana, asta-i ideea. Oricum, nu le-am facut peste noapte, deci si la mine dateaza din perioada de tinerete, poate chiar pubertate. Ca eu probleme am avut si-n liceu din cate imi aduc aminte datorate sanilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Ca tot vorbiti de carnita, am luat de la DM un borcanel cu carnita de vita.
Sunt curioasa cum este, cred ca il incerc maine.



child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

miria ochii rosii sunt cei mai rari ,apar in cazul albinosilor si relatiilor intre rude apropiate ...apoi ochii negri, urmati de ochii caprui deschis de tot spre galben: hazel, apoi ochii verzi
ochii verzi au aproximativ 2% din populatie, sau asa era acum ceva timp

a nu se intelege ca doamne fereste ca zic ceva de ochii mariei, care e foarte frumoasa, de altfel are si cu cine semana si normal ca si mie imi plac ochii albastri , silvana fiind asa, dar eu nu speram niciodata sa am copil cu ochi albastri asa ca mi.e totuna :)))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu nu ma contrazic in privinta ochilor. E ceea ce stiam de cand facusem in scoala genetica. Nu am studiat vreun sondaj cu privire la culoarea ochilor.
In plus, am vazut atatia ochi verzi in jurul meu, incat nu mi-am pus niciodata problema c-ar fi rari, pe cand albastri mai putin.

Repet, n-am nici o treaba, sa fie cei verzi rari.
Oricum, mi-as lua niste lentile de contact albastre. Tot am eu parul negru in perioada asta. Daca ramaneam roscata imi luam verzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Buna ziua dragelor,

Sunt un pic in pioneze dar sper sa-mi revin repejor.
Bumbita, un mare
Miria, fato si eu am spatele - mijlocul - intepenit. Am momente cand ma aplec sa ridic piticania din patut sau carucior si raman asa, parca as fi semnul intrebarii. Ma doare mai rau acum spatele si mijlocul decat ma durea in ultima parte cand eram insarcinata . Nu am fost inca la doctor, eu sper ca-i din cauza ca nu am inca CM si de aia ma doare asa tare (mijlocul), ca poate e pe vine
Stanucel &
Nafi, cunosc multi libanezi stabiliti aici. Noi ne "invartim" mai mult in cercurile de libanezi crestini (sotul meu e crestin). Dar cunostem si musulmani
Niki, sa va fie de bine! Sunteti doua frumoase
Castelana , hai ca iar am inceput sa fiu mascarici, iar am postat bancuri ca in vremurile de demult
Andra_s ai descris foarte frumos ceea ce simtim cu totii (asa imi place sa cred, cu toate ca mai sunt si uscaturi - doar ce-am vazut la tv cum isi abandoneaza copilasii de abia nascuti , of, ma doare sufletul cand vad asa ceva)
Irene "home alone" - party time

Gata, nu ma mai intind, ca si asa am scris destul de mult.

pe toate fetele si piticutii (scuze ca nu am mai nominalizat)

P.S. Aveti idee daca am voie sa beau ceai verde sau negru, antiadipos, bla-bla ? Intreb pt ca eu inca o mai alaptez pe Sarah, la noi tot lapticul este de baza.
Si inca o intrebare: Refuza biberonul, parca-i dau ceva scarbos, asa se stramba si icneste, isi face scarba . Cum sa o "pacalesc" sa accepte biberonul? Nu vrea decat tzitzi!!!

Gata, fug la piticanie acum, face scandal
Si a iesit si soarele, ii dau repede sa pape si o scot la plimbareala

Roxana (Dayanara), asa e, eu eram cu inhalatoarele cand eram insarcinata - si inca mai sunt, dar mai rar, e mai bine acum. Tu cum mai esti?
http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/SarahMariaByJeniH#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Am uitat sa spun ca avem 7960 g si 69 cm

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

ei ce ziceti de noi? cata scarba isi face singurica??? si doar a mai mancat piure de mere...:)
cred ca a fost deocheata de mamicile de aici...:)) mie imi pare rau cand nu vrea si laptele...oare nu este prea micuta pentru a renunta la o masa de lapte? voi cand dati bebelusilor mancarica le mai dati si lapte??? pana l aun an inlocuim laptele????parca as vrea sa bea mai mult laptic...



http://picasaweb.google.com/sclipiciosi2010/FilmuleteAdelina?authkey=Gv1sRgCNrx64bgxragIA#5519270630755058402


FILMULETE
POZE

mamica de adelina 16.04.2010 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila

Am uitat sa spun ca avem 7960 g si 69 cm

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"



Sa va fie de bine

http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/SarahMariaByJeniH#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

sensibila a crescut mare gia:)

miria bine ca mi.ai adus aminte de ceva...o sa caut sa pun poze:)
pana una alta poate faci cinste cu un pahar de bicarbonat ca aseara ti.am fertilizat ferma in timp ce tu dormeai

oana sa stapaneasca eric sanatos caruciorul

am citit bancurile postate de toate fetele, foarte frumoase, imi place sa ma amuz dupa cum stiti si le citesc cu placere :)

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna!
miria_Cristina multumim de intrebare!
Ce sa facem.. ne doftoricim si asteptam sa ne treaca.
Eu sunt m bine, iar fetele m tusesc.

La multe lunite si anisori, sarbatoritilor de azi: Eric Nicholas , Rares, Mara Elena si Angela Ioana, Amalia Alexandra!
Am uitat sa m adaug ca, am avut si eu pb cu mijlocul dupa ce-am nascut-o pe Ioana.. Am luat mult in greutate , de la 55 kg cāt am avut īnainte de a ramane insarcinata la 70 kg la cateva luni dupa ce-am nascut.Am mers sa-mi fac radiografie si mi-a zis ca din cauza greutatii .
Dup#259; nasterea cu Justina n-am m avut pb, insa tot 70 de kg am.
Daca ma simt bine nu ma deranjeaza kg-le.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput