Iepurasi poznasi de Mar-Apr 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Multumesc fetele de raspunsuri.

INA, ce tare e Robin

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Oana multumim de capitol nou!

Gata am facut piata, am intrat un pic sa vad ce ati mai scris pe aici si merg sa imi fac de papa si curatenie.. desi din cauza caldurii nu am nici un chef.

Rebiana, Oana

Sanzi si la mine Irina se trage de ureche cand ii este somn, inainte sa adoarma, exact cum a spus si Oana de Eric.. cred ca daca ar avea ceva la ureche, ar plange cand o schimbi, cand o atingi.

Andira ma tot tineam sa va urez si eu vacanta placuta in Canada si sa dea Domnul sa fie cum va doriti din toate privintele.

Alexandra de cand am trecut pe LP si Irina bea ceai.. (www.pcfarm.ro/produs/1162/Ceai-Baby-calm" target="_blank">Baby calm - fares) si bea cam 100 ml pe zi.. si ii fac cam de trei ori pe zi sa fie proaspat.

Oana vroiam sa te mai intreb tu la ce ora ii dai ultimul bibe in care ii adugi cerealele? Si ai tetina speciala? Ca ma gandesc ca de la cereale se ingroasa mult laptele..

De cateva zile am incercat sa ii dau Irinei cereale. Intr-o zi a papat doua lingurite, apoi un pic mai mult si de doua zile, dupa ce casca gurita si simte cerealele in gurita incepe sa planga.. Ma gandesc ca inca nu este pregatita si sigur nu voi mai incepe diversificarea la cinci luni cum imi doream (in speranta ca va manca mai putin LP)..

Hai ca s-a facut tarziu de cand tot scriu aici! O zi buna!!


La multe lunite Ovidiu, Mara, Geo, Rares!!



Irina Paula (8 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Ce tare e Robin.

Ami ultimul bibe e in jur de 21.30-22.00. Si ii dau cu tetina normala L de la 6 luni in sus, pentru ca nu am gasit inca pt cereale. Mai caut.
Si cu cerelale cu lingurita eu am mai povestit ca nu mi le accepta. Iar fructele si legumele le papa. Poate nu ii plac cerealele respective. De exemplu aseara a baut un bibe de 150 cu 3 masuri de cereale. TOT.
Azi de exp nu a dormit destul si nu a vrut fructele. Le dam mai pe seara.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby
Yaia- voi ati avut cucui ??

Vai ce frica imi este de urmari.
dupa ce ca exista riscul de sechele la creier din cauza petelor acum a mai si cazut


Nu noi nu am avut cucui, Alexia s-a prelins mai mult de pe masa de schimbat, a atins podeaua cu picioarele intai si apoi a cazut in fata si s-a lovit la gura, de unde a curs ceva sange. Cucui nu a avut deloc.
Eu zic sa nu-ti faci griji, daca a plans cand a cazut, e ok, o sa vezi la medic ca e ok.


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui asteropipan
YAIA daaa , o sa intreb la farmacie , cu toate ca nu cred ca au pana acum nu am vz si eu sunt cu ochii radar in farmacii


Eu daca nu gasesc ceva aici, fie cer din tara prin pachet la posta sau prin prieteni, fie in comand pe net.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Iar am uitat :

La multe lunite Ovidiu, Mara, Geo, Rares!!



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

AMI, am vazut aseara pozele alea PUTINE, sunteti o familie tare draguta!

DA, mi-am luat si eu din Romania ceai de asta....nu iti spun cum face la el....iar la apa mai ceva, bleah....

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, iepurasilor de azi: Ovidiu, Mara Andreea, George Theodor si Rares!

Ca tot vb de ceai, ieri i-am dat Justinei ceai de tei (terminasem razele soarelui). Are ceva? Cert e ca i-a placut..ii m dau si apa.
Ceai de musetel cand i-am dat (in prima si a doua luna, 2-3 lingurite) l-am facut eu, cu apa si musetelul uscat de anul trecut.
Nu am cumparat niciodata ceai de musetel.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Anca - mergem doar in vizita deocamdata.
Cica am putea depune cerere odata ajunsi acolo, si sa nu ne mai intoarcem (asta ne-a zis cineva de acolo), dar nici nu intra in discutie, fara sa fim toti 5 acolo de la inceput.


Ina - multumesc frumos!
Da, am auzit de chestia asta, ca la decolare si aterizare trebuie sa bea ceva pentru desfundarea urechilor. O sa iau apa si o sa-i dau si tzitzi imediat dupa, sper sa nu fie dureros pt ea.
Am platit 80 eur pt ea, banuiesc ca asta nu inseamna un loc, ci pur si simplu o taxa. Sa vedem cum o fi in avion, cred ca ne luam si noi pernuta de-aia de care zici, si de care mi-a zis si Nafi - .

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Honey - imi pare tare rau de patania Mayei! .
Cred ca toate trecem prin asta mai devreme sau mai tarziu, si eu am patit-o si cu Irina si cu Nati.
Irina a dat cu capul de parchet la 5,5 luni (nu era covor ), si patul nostru era destul de inalt.
Nu-ti spun cum a plans.... A avut cucui, la frunte undeva. Dupa asta, in ziua aia a dormit 5h neintrerupt. Seara eram cu ea la urgente la Medicover, cu inima cat un purice, ca de ce a dormit atat, mi-era sa nu fie de la cazatura.
I-am facut radiografie si nu s-a vazut nimic. Cert e ca n-a avut nimic pana la urma, dr ne-a asigurat ca astia mici au oasele destul de moi / mobile, nu mai stiu exact, ca sa nu se intample vreo tragedie.

Multa sanatate si liniste iti doresc, sa ne spui cum a fost la dr si ce-a zis.
pt Maya!

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput