Iepurasi poznasi de Mar-Apr 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Fetele, am vb cu Ioana_fota si are un colacel pt iepurasi' de vanzare, doreste cineva?


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Multumesc pt raspunsuri

Andira - cum era cucuiul ? Tare sau ca un punga cu lichid ?
La noi a fost moale la inceput exact ca si cum ar fi fost apa dedesupt. Acum s-a mai restrans zona si s-a mai intarit . Dar tot se simte moale. O simt si la buze pt ca e in spatele tamplei unde o pup eu de fel.
In cat timp s-a retras ?

Noua dr ne-a spus ca in caz de nu se retrage s-ar putea sa fie nevoie de puctie sau chiar operatie.

La voi cred ca parchetul e mai moale, are si buretelul ala sub el . Gresie e dura rau . Banuiesc ca s-a ridicat in fund si asa a cazut pe o parte.
Eu am vazut-o pe spate si tot o controlam pe stape la ceafa. Abea dupa ce a dormit o ora si am luat-o sa-i dau sa pape am vazut ca e umflat pe partea stanga si am fugit la spital.

Ca sa fie ghinionul - ghinion pana la capat, dr neurochirurg in care as avea incredere e in concediu pana pe 17 aug cand oricum avem programare la el

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Denisa offf...te cred ca esti tare speriata. Doamne ajuta sa se retraga umflatura si sa fie totul OK.
Ina ce incantat e Robin!! E tare misto bouncerul asta al vostru
Fetele, care ati cumparat/comandat chamomilla? De unde le-ati luat? ca eu am intrebat ieri in 5 farmacii si faceau aia niste ochi cat cepele cand auzeau ce vreau

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Am facut o pauza .. e tare greu cu caldurile astea!!

Oana multumesc.. nu stiu ce am sa fac cu cerealele. Am sa vb luni cu doctorita cand mergem la vaccin.

Alexandra nu stiu cum l-ai putea determina pe Alessa sa bea ceiut. Mai incearca..

Denisa sper sa fie bine totul pana la urma cu Maya.




Irina Paula (8 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

De dimi ma chinui sa trimit mesajul…
VLADI bun revenit acasa!
SANZI am vazut pozele cu Mara ta inca de ieri de dimineta dar am tot uitat sa scriu despre asta! E o adevarata minune cu ochisori frumosi!
INA ce topaie Robin in bouncer! (imi place Lady Gaga too!)
OANA, ALINA


Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Denisa offf...te cred ca esti tare speriata. Doamne ajuta sa se retraga umflatura si sa fie totul OK.
Ina ce incantat e Robin!! E tare misto bouncerul asta al vostru
Fetele, care ati cumparat/comandat chamomilla? De unde le-ati luat? ca eu am intrebat ieri in 5 farmacii si faceau aia niste ochi cat cepele cand auzeau ce vreau

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)



HI,


lui Miria i-am dat adresa de aici, www. apodiscouter .de , vezi ca poti sa schimb dreapta sus limba pe engleza... au toate topurile de homeopatice... transportul e insa 17 eur pana in rom.. sorry scriu cu o mana, ingrid suge...

Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fete dragi!

Am terminat de putin timp de facut curat si de montat patutul veveritzului. planul nostru de a-l tine sa doarma in londou pana cand ne mutam in casa noua a esuat, caci londoul care chipurile e bun pana la sase luni , lui ii este mic de pe acum caci a crescut lung de zici ca l-am udat la picioare in fiecare seara

Acum suntem si mai inghesuiti ca inainte. oricum in 4 luni ne vom zbengui in noul apartament unde e spatiu berechet , asa ca nu mai conteaza. Multumesc fetelor ptr urarile de casa noua!

Aici a fost furtuna vreo 2 zile si a scazut temperatura si la 15 grade intr-o seara! Ricky a fost f agitat insa , cred ca e meteo sensibil...caci ne-a terminat. a tinut-o tot intr-o maraiala!

Ne-a dat o pauza asta noapte cand a dormit de la 23 la 7 am. cand am deschis ochii si-am vazut ora, nu-mi venea sa cred ochilor!

INA - f dragalas Robin in bouncerul lui! e ca o papusica!

LALEXANDRA - eu ii dai ceai de fenicul lui Ricacrdo, caci e bun ptr partzurile lui si mai rar ii dau musetel. ambele sunt ceaiuri instant indulcite. cand am incercat cu baby calm din RO care nu e indulcit s-a strambat de mureai de ras. iar la ceaiul de menta..chiar era de filmat. ziceai ca-i dau otrava!

Ca timp...dupa ce bea ceai ( de obicei bea intre 50-100ml de doua ori pe zi) am grija sa nu-i dau lapte mai devreme de 30 de minute caci am observat ca daca le amestec , ii face burta de zici ca e razboi acolo...De regula ii dau ceai cand iesim cu el la plimbare si i se face sete sau foame si cum suntem in drum spre casa nu are rost sa mai opresc sa-l alpatez asa ca , ceaiul ii mai tine de foame un pic si nu urla ca disperatul pana ajungem acasa. gata cu povestea ceaiului.

HONEYBABY - sanatate multa iepuricii cu cucui. sper sa treaca repede si fara consecinte neplacute!

ANDIRA - drum bun si sper sa gasiti acolo ceea ce cautati

VLADI - bine ai revenit acasa. sper sa nu ai prea mult de lucru ca sa te relaxezi.

Gata, mi-a expirat timpul , trebuie sa fug...
Pupicei tuturor si un weekend cat mai placut.

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Lindal ai PM!!

Irina Paula (8 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna tuturor!
nu stiu daca ma mai tineti minte pe mine si Petala mea.

Am trait viata boema in ultima vreme, dupa 3 saptamani la Galati au urmat 2 saptamani la munte. Am redescoperit o statiune a copilariei, Slanic Moldova, cu aer cu parfum de brusture si cimbrisor, si 25 grd la ora 14.30.

Despre Petala, pot zice ca e o bebelusha activa, cumintica, inca papa numai san( multumesc Doamne ca am putut), nu ia spectaculos in greutate, la 5 luni fix trebuia sa aiba 6600g si ea are 6450. Acum lucreaza la statul in 4 labe.

Mi-a fost dor de toata lumea. Vladi, te cred ca te chinuie Floricica cu alaptatul, si eu sufar pt ca de 2 sapt Eliza se mufeaza si se demufeaza non-stop in timpul meselor si ma dor sfarcurile groaznic...nu mai zic ce tare mi s-au lasat sanii.
Honey, am citit patania voastra si ca te simteai vinovata. Marturisesc ca inainte de a implini Eliza 2 luni, am cazut cu ea in brate (pe la 5am rupta de oboseala ca nu dormea inca noptile) si am dat-o cu capul de calorifer. Am chemat imediat salvarea, dar Maica Domnului ne-a ferit si nimic rau nu s-a intamplat, nici cucui. Oricum m-am simtit groaznic de vinovata si n-am putut sa vorbesc cu nimeni despre asta. Cand o botezati pe Maya, sa vina un ingeras bun si la ea, care sa o protejeze mai mult?
Pup cu drag pe toata lumea, pe Geo ofiterasul, pe Eric cel voinic, pe Asteropi eleganta...ce sa mai, pe toti iepurasii nostri dulci si fug la despachetat bagajele aruncate pe holul casei.

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://travel.webshots.com/album/578012849RTYjOL?vhost=travel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Fetele, multumesc pentru raspunsuri! Nu am mai reusit sa intru, am facut curatenie pe o temperatura de 30 grade in casa, asa ca sunt epuizata.

O sa incerc cu apa oxigenata, cum fac, Oana, pun in ureche si las putin sau o intorc imediat cu urechea in jos sa iasa? Si cat de des pot folosi? Merge pentru curatat mai frecvent urechea? Eu am o problema cu curatatul urechilor, am dat pana acum cu betisoare de acelea pentru copii, dar am citit ca nu prea sunt indicate si oricum ea nu sta, da din cap tot timpul, imi ia o ora sa ii curat urechile. Aveti alte metode? Pavilionul extern il curat cu servetele umede, dar se vede in interior ceara, pare cu urechile murdare tot timpul.

Andira, sper sa mai dea jos cand o merge, mie mi-e drag de ea si asa, dar mai bine pentru ea mai slabuta. Ar fi bine sa semene cu tati, el e inalt si mai atletic, desi, vorba ta, cand era mic se dadea de-a dura de gras.
Ina, dulce rau Robin, cum danseaza el
Rebiana,


http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput