Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem


ALEXUTZZZA, multumesc ca mi-ai amintit de faza cu caloriile negative...in ultimul an de facultate am slabit 9 kg asa...ca vad ca (,) cu d-l Montignac asta nu prea ma inteleg...adica nu io, barbat-meu nu se intelege cu el...iar barbat-meu e bucatar-sef in casa, so...

MAMIDEPUITI...mersi de link...exact ce spuneam mai sus, mi-ai amintit de varianta asta, ca uitasem...deh, neuronu...



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures




9 kg!!!!!! Oh Doamne.....ale tineretii puteri!!! ca incep si io ....cand aveam vro 20 de ani ....Ah Doamne ce viata mai duceam!!! sau cum era? eu nu ascult defel muzica populara dar melodia asta cu Mai invarte Doamne roata o stiu, e singura care o recunosc, asta si cu brasoveanca, in rest.....pauza

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Deci bantui singura-singurica pe aici...numai bine...am timp de bucatarit si cand va treziti va astept cu
(a la Motignac!)

ba chiar si cu
pentru ca azi implinesc douazeci (si unshpe) de ani

Deci...uite motivul meu de bucurie...e prima mea aniversare cu pufuletele langa mine...e tot ce mi-am dorit!

Ia sa vad...cine mai da azi de baut??? Ca sa stiu cu cine lalaie 'cetateanul turmentat' din mine dupa gura aia de vin manastiresc (de impartasanie) de mi l-a adus azi barbat-meu...

Horia Andrei de Lumsta
Cosmin Andrei de Teolinda


Weeei, frate...numai fete active(!)...sa vezi ce lalai io de una singura pe aici...

Hai ca v-am pupat...s-a facut ora de somn si la mine...zgubilici cred ca are de gand sa doarma pana dimineata ca vad ca nu da semne de tzitzi...so, have a good night...si somnic pufos!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures







LA MULITI ANI! Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa te mandresti de strumfita ta! .....si tocmai ce ziceam de 20 de ani.....apoi am citit mesajul cu ziua ta .. bine ca te simti de 20!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele!

Am avut o noapte... sper sa nu se mai repete! Decenuela, daca copiii care nu dorm toata noaptea nu au lapte bun eu trec la lp.

LA MULTI ANI AYANNA_XEM! SA FII SANATOASA SI FERICITA SI SA TE BUCURI IN VOIE DE PUFULEATA! (Multumim de tratatie).

La multe lunite sarbatoritilor: Horia, Maria si Cosmin

Astazi ma bucur ca in week-end mergem la spa (trei zile la club, cu bb si cu sot)!!!

Vazut si admirat Gemanutzele, Patriotul si Petrecaretul. Ce copii frumosi .

Miremia, cunostintele mele se refera doar la cartea lui Montignac... alte reguli de nutritie nu cunosc (si daca m-ai vedea ai stii ca nu mint). La intrebare ti-a raspuns Larisel, eu vreau sa adaug ca branzeturile chiar mai grase decat cele cu 0% sunt ok daca nu sunt combinate cu alte grasimi (adica daca mananci branza dietetica pe o felie de branza normala e ok....

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

dulcineea tare nesimtita tanti aia
rlc_sanador felicitari ptr botez
cristies multam k ai intrebat de mn
miki am admirat pozele de la botez
ratusca haios foc bb cu cheliuta lui
decenuela daaa...uitasem ...soacra mea tine disociat si a slabit in 2 sapt 5 kg ... sia km tine iar si cumnata si soacra
mariucasara tot pharmatex mi-a rec si mie dr
gata 39,ar mia fi fost de zis,dar nu mai au rost raspunsurile

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna dimineata fetele


M-am gandit ca o sa va placa www.trilulilu.ro/silviaalex/8d7e77983aac95" target="_blank">melodia asta

Eu o ascult de cand m-am trezit incontinuu

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Poze
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

admirat poze superbe cu yannis de alexutzzza,irina de catalutza, iuria de lorexcatalutza ma bucur k e totul bn
lorex....offf cu lapticul aasta.....poate e un puseu de crestere
larisel imi place ff mult carutul
miremia,cristies multam inca o data k ati intrebat de mine
am vazut k ati vrut sa mutati 'marea ieseala' pe 16 cum ramane???
am terminat 40 si 41 ... citite o pag da una nu k altfel nu mai ajung la zi never

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

neatza!

RATUSCA, DECENUELA multam de coffee

CRISTIES, io am citit cartea de pe contul comun...era acolo lista de alimente?saru de raspunsuri. subscriu la faza cu lapte bun/somn bun noaptea.si noi de vreo 3 nopti....nasol

LOREX eu am avut nodul chiar in axila, cand avea ema vreo 10 zile. m-am muls cu pompa dupa ce sugea ea, dush fierbinte inainte, tzinut 10 minute akolo/sau compresa fierbinte cusare in soseta/batista



Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

LA MUULTI ANI, AYANNA!!

multam de bunatati, sfaturi si postari pozitive mereu

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Am intrat si noi sa facem cinste ...azi facem 3 lunite ..yuppy.....asa ca invitam lumea la bunatati dietetice sau mai putin dietetice .... tort bun de cioco ...tarte de fructe (mai ales de capsuni) ... placintele si alete alea ...plus un pahar de sampanie pentru copii cu ce aroma preferati

Si ca sa ne mai laudam putin ..noi suntem pe antibiotic de ieri ...avem rosu in gat ...si se pare ca nu vrea sa treaca altfel ...am tot amanat de saptamana trecuta, dar cum pitica nu vroia neam sa pape am dat fuguta la doctor si acum ospamox scrie pe noi ...in rest suntem tare vesela si gandurim si radem la mami ...am apucat si noi prima zdranganea si am tinut-o cam 1 minut, 2 asa ...era asa de haioasa ca incerca sa si-o bage in gura sa o manance si se uita mirata la noi ca nu reusea ...

Mai vroiam sa multumesc mult fetelor pentru raspunsurle legate de adeverintele pentru CIC , nici acum nu am reusit sa depun dosarul ...o sa incerc azi...da chiar stie cineva pana la ce ora se poate depune dosarul la sectorul 2?

Noi nu prea mai apucam sa intram, v-am povestit mai demult ca am ramas fara laptop iar la calculator nu prea am acces, asa ca imi este tare dor de voi, sunt in urma rau , am mai citit eu pe furate dar mi-au scapat multe ... oricum ne vedem pe 9 mai la intalneala ...abia astept ...

La multi ani ayanna !!!

si la multe lunite sarbatoritilor de azi !!!

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CRISTIES spa? tot weekendu? si noi am fost cu ana la 3 luni jumate la piscina. ea a intrat in jacuzzi,ca era mai cald...unde mereti?cu ema nu stiu ddaca am curaj, ca nu adoarme deloc si daca urla pe acolo si noi in kilotzi...chiar, ii iei gargaritzului slip de bb? de unde? am vazut la kika, dar erau 50 de lei...

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput