EUROPA PARK

EUROPA PARK | Autor: tynutza

Link direct la acest mesaj

buna mamici de ingersi!
noi am dori in iunie sa ne distram la europa park in germania!am auzit ca e mai tare ca disneyland paris!!!
ceva sfaturi!cine a fost ?
cum i s-a parut?
multumesc!!!
va pupa tina ,mamica de fluturasi SARAH&INGRID(20.11.2009)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

buna,
eu am fost dar demult tare prin 2001 si ne-a placut ffff mult pe atunci nu aveam copii dar am fost cu copilul sora-mii si s-a distrat grozav
noi planuim sa mergem cand vor fi mai mari copii sa si ramana cu ceva.
Sora-mea spune si ea ca a fost mai fain ca si la Disneyland
poti sa intri ca au si site
o zi nu ajunge pt a te da in toate kestiile ai nevoie de cel putin 2 zile preferabil 3 sa nu fii pe fuga :)

Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

al meu copil face 4 anisori in vara...credeti ca e prea devreme ptr europa park? sunt si locuri pentru cei mai mici?
multumesc

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasuc spune:

Sa va spun parerea mea: am fost anul trecut la Disneyland Paris si acum doi ani la Europa Park.

Daca va plac senzatiile tari (de exemplu cadere libera cu spatele) si copiii sunt mai mari de 7 ani, Europa Park e mult mai interesant, prezinta o diversitate mai mare de "masini" senzationale. Daca copilasii sunt mai micuti, daca mai sunt inca in lumea povestilor (pana pe la 7 ani) atunci Disneyland e mult mai indicat pentru ei. Pentru amatori de senzatii tari se gasesc si la Disneyland cate ceva de facut (SpaceMountain, de exemplu) dar oferta e mai saraca decat la EuropaPark. In schimb, Disneyland e foarte bine facut pentru copii mai mici.

Yo zic asa: daca va plac senzatiile tari, daca va place sa descoperiti si sa experimentati cate ceva despre tarile din Europa, atunci Europa Park.
daca copiii vostri iubesc personajele din filmele de desene animate, intr-un decor feeric cu flori multe si castele (deh, ca'n povesti), atunci Disneyland.

Oricum, merita vazute (experimentate) amandoua!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Noi am fost anul trecut de Pasti. Uite aici e subiectul. Baietelul meu avea 4 ani si 3 luni si fetita 4 luni, si a fost super ok.
Informatii gasesti aici http://www.butterfly.ro/Parcuri_Europa_Info.htm
E de vis, am mai spus si am sa repet, exista Rai pe pamant...daca iti permiti sa il vezi.
Noi pt anul asta visam la Legoland.



www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Cum se ajunge la Europa Park? (fara masina personala) Am "cochetat" si eu la un moment dat cu ideea de a merge, dar mi s-a parut complicat - mai multe trenuri si autobuz, parca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Cautand cuvantul "Europapark" am descoperit ca ma interesam de aceeasi problema si acum aproape doi ani. Dar atunci era asa, pentru orice eventualitate, acum chiar mi-ar trebui informatia.

Cum se ajunge de la Stuttgart la Europapark? (Tot fara masina personala.)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Daca nu-tzi este avantajoasa niciuna dintre informatziile de mai sus,de la Stuttgarta la Europa park potzi ajunge cu trenul

Uite aici de exemplu:

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/dn?revia=yes&existOptimizePrice=1&country=DEU&initialAvail=ON&dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0001_qf-bahn_LZ003&REQ0JourneyStopsS0A=1&S=Stuttgart+Hbf&REQ0JourneyStopsSID=A%3D1%40O%3DStuttgart+Hbf%40X%3D9181636%40Y%3D48784081%40U%3D80%40L%3D008000096%40B%3D1%40p%3D1321988872%40&REQ0JourneyStopsZ0A=1&Z=Europa-Park+Hotel+Resort%2C+Rust&REQ0JourneyStopsZID=A%3D1%40O%3DEuropa-Park+Hotel+Resort%2C+Rust%40X%3D7722668%40Y%3D48260369%40U%3D81%40L%3D000500704%40B%3D1%40p%3D1323197438%40&trip-type=single&date=So%2C+11.12.11&time=17%3A21×el=depart&returnTimesel=depart&optimize=0&travelProfile=-1&adult-number=1&children-number=0&infant-number=0&tariffTravellerType.1=E&tariffTravellerReductionClass.1=0&tariffTravellerAge.1=&qf-trav-bday-1=&tariffClass=2&start=1&qf.bahn.button.suchen=

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Multumesc mult de tot.

Nu stiu ce o sa fac. Costa o avere si mai e si complicat rau, adica la unele variante cu trenul sunt 7 minute intre trenuri si nu cred ca reusim cu bagaje si 3 copii...Transferul cu "shuttle" ma costa cam cat avionul. Mai am ceva mai mult de 6 luni sa ma gandesc.

Taxiul cat costa? (160 km) De fapt ne ia un taxi in conditiile in care suntem 2 adulti si 3 copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Taxiul va ia,trebuie doar s afaci precizarea ca suntetzi mai multe persoane(inclusiv copii ce necesita scaun ) si va trimite ceva gen microbuz,insa nu stiu sa-tzi spun cit va costa!

Cu trenul da este si scump si trebuie si facuta transbordare!(parca asa am vazut ca nu e direct)

Poate cineva care sta in zona ar putea da mai multe detalii,ce e mai bine si mai usor si mai ieftin !

Dana



www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput