EUROPA PARK

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Multumesc. Cum spuneam, am timp sa ma gandesc (si sa strang bani ca se pare ca un singur drum va sari binisor de suta de euro).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Cred ca iesi mai ieftin daca inchirezi din timp o masina. Taxi sigur e f scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Nu avem card de credit, numai de debit. (Si sotul meu nu vrea sa isi faca fiindca se teme de sotia lui cea cheltuitoare) Asa ca nu putem inchiria masina.

Oricum, masina ne-ar trebui numai doua zile, la dus si la intors. Daca am tine-o in toate aceste zile ne-ar costa mult. Si stiu ca este scump si daca o iei dintr-un loc si o duci in alt loc.

E modul meu de a organiza excursii, ma arunc cu capul inainte si dupa aia ma intreb ce fac mai departe....(Dar pana acum m-am descurcat asa ca perseverez...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Formalhauti,dar vezi poate ai zboruri ieftine spre alta locatzie,alta decit Stuttgart,uite-te in linkul pus de mine anterior!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Nu ti-am zis ca ma arunc cu capul inainte si dupa aia ma gandesc "And now?"

Am deja biletele de avion pentru Stuttgart, apoi mai departe pentru Tenerife, tot din Stuttgart. Am si cazarea la Europapark si biletele de intrare (una peste alta mai scump decat Disneyland). Acum stau si ma intreb ce o fi chiar asa grozav la Europapark si mai stau sa ma intreb de unde scot (a se citi "imprumut") bani pentru tot restul, transferuri si restul cheltuielilor. Pana acum m-am descurcat (desi acum 3 ani am fost foarte aproape sa mi se infunde cu calculele mele "partiale").

Distractia incepe la sfarsitul lunii iunie dar incerc totusi sa fac un plan care sa contina si "micile" detalii cum ar fi 200-300 de euro pentru drumul Stuttgart-Europapark-Stuttgart.

Si mergem si la Legoland...Ajung si acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Incerc sa raspund la intrebarile legate de Europapark care s-au pus la subiectul Disneyland.

Am studiat un pic si mie mi se pare ca oricum as face drumul de la Stuttgart costa mult (adica peste 100 euro, de fapt binisor peste) pentru doi adulti si doi copii (+ fetita de 2 ani care, parca, nu se pune). E mai ieftin drumul de la Basel sau de la Karlsruhe dar nu cred ca exista nici macar zboruri directe din Bucuresti pana la unul dintre aceste aeroporturi.

Drumul cu trenul presupune doua schimbari si intre trenuri sunt 7 minute. Nu cred ca functioneaza pentru noi, cu 3 copii dintre care unul in carut. Oricum trebuie sa ma mai documentez, va tin la curent.

In legatura cu cazarea eu atat am gasit: varianta cort/caruta/cabana toate cu toaleta comuna (ceea ce in Germania nu cred ca ar fi fost o tragedie) dar si cu patura/sac de dormit si prosoape de acasa - avem oricum bagaj cat putem duce, chiar un pic mai mult si varianta hotel de 4 stele la pret de...hotel de 4 stele. In plus, dintr-un motiv care imi scapa, indiferent cate nopti de cazare iei la hotel, nu primesti mai mult de 3 zile de intrare in parc. Sigur, faptul ca eu numai asta am gasit nu inseamna ca numai asta exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fomalhauti, eu ma gandeam pentru Europa park sa-l includ intr-un concediu mai mare de vreo 2 saptamani cu masina, in care vizitam sudul Germaniei(sau sud-vestul) si vreo 3 zile pline le dedicam parcului cu cazare in Rust. Planul este pentru 2013 pt ca in vara lui 2012 vom avea bebe mic si nu ne incumetam asa departe.

Uite aici cazari in Rust, am introdus 2 adulti si 2 copii:
http://www.booking.com/searchresults.html?src=index&error_url=http%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Findex.en-us.html%3Faid%3D319856%3Blabel%3Dbookings-name-VdT1e7TzfavdQUqxSxJrmgS5225353853%3Bsid%3Ddeffcea9cb7fdfcba90e84296ad903cf%3Bdcid%3D1%3B&aid=319856&dcid=1&label=bookings-name-VdT1e7TzfavdQUqxSxJrmgS5225353853&sid=deffcea9cb7fdfcba90e84296ad903cf&si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi&ss=Rust%2C+Germany&checkin_monthday=0&checkin_year_month=0&checkout_monthday=0&checkout_year_month=0&idf=on&age=&age=&dest_type=city&dest_id=-1854104

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Formalhauti,vezi ca exista pensiuni private unde te potzi caza,uite un exemplu:

http://www.pension-europa-park-rust.de/

asa potzi face comparatzie intre ce ai gasit tu si linkul pus d emine!
Si asta e doar un exemplu,cu sigurantza ca mai sunt!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Aici ai toate pensiunile:

http://www.breisgau-schwarzwald.de/rust_gaestezimmer.htm

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Vad ca tzi-a raspuns si Lavi...deci potzi face comparatzie!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput