Citim impreuna? (organizatorice...)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Iarina, o poti comanda de unde ti-a spus Lia, specificand ca vrei livrare prin curier. Costa 2 RON in plus.


You cannot both dance and not pay the piper.



, eu am comandat de unde a spus Lia si ma costa prin curier 12 ron in plus, si mi se aduce prin curier doar daca comand minim de 90 ron. Tu unde ai facut comanda? eu www.librariabucuresti.com/client.php?tab=0" target="_blank">aici

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 10+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi


Eu am comandat aici. Va anunt cand soseste.


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mi-am comandat-o si eu pe net.

Sunt f dezamagita de librari, ca habar n-au ce au in rafturi. Toti ziceau "nu avem...". Am ratacit printre carti, am sapat, cautat, dar n-am gasit. Ma asteptam sa o caute cineva intr-o baza de date....nimik.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am gasit titlul ... si oarece rezumat, nu sunt prea incantata ...s-a apucat cineva sa o citeasca, are ceva actiune sau doar prezinta lumea prin ochii unui copil de 9 ani ?


Da, am citit-o o data. Pregatisem creion si hartie, sa mai iau ceva notite, post-it-uri ca sa marchez capitole etc. Inutil sa mai spun ca n-am facut nimic din toate astea. E, cred, una dintre cele mai faine carti pe care le-am citit in ultima vreme. Cu siguranta e cadoul pe care o sa-l fac anul asta la toate aniversarile prietenilor mei. N-o sa spun aici multe, avem un topic separat unde va astept pentru discutii. Dar reiau azi cartea, cred ca merita. Caut acusi niste referinte faine pe net si-ti pun aici link.

Bine, m-ai convins ... am si gasit-o aici la biblioteca. Azi ma duc sa o iau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina

Lia, merci mult de raspuns. As comanda pe net, dar vine colet la posta si trebuie sa ma duc sa-l ridic. Pentru asta trebuie sa ma identific si nici eu, nici sotul nu posedam pana pe 25 "boletin", pentru ca ni le-am schimbat si abia pe 25 le putem ridica. Dupa cum le cunosc eu pe "tantile" alea de la oficiul meu postal, n-o sa-mi dea in veci coletul fara buletin. Si daca fac comanda si vine in 3 zile si io nu pot s-o ridic, o sa-mi rod unghiile mai rau ca acum.
Cum ies de la serviciu ma infiintez la Carturesti si mi-o cumpar in engleza. Una peste alta cred ca am intarziat toate cu cetitul

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Iarina, din cate stiu la posta ti se pastreaza efectele postale timp de 10 zile, doar ca dupa a treia zi platesti taxe de inmagazinare (care sunt ceva de genul 0,5 - 0,7 lei pe zi. Cel putin asa erau mai demultisor). Sper sa nu te dezinformez...

Fetelor, din pacate va trebui sa ies din cerc inainte dae a intra (suna ciudat, nu?) ca am tona asta de examene, dar.... va urmaresc din umbra. Spor la..... citit! Recuperez eu (sper)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

A sosit cartea. Prin posta - desi eu cerusem livrare prin curier. Dar nu-i bai. Cred ca abia maine o voi putea ridica - pe 'belet' scrie 'dupa 17:00' cand mandea are ore.

Sa speram ca sambata-duminica apuc sa citesc cate ceva.


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theia_vicol spune:

dragele mele,

indraznesc si eu sa va fac niste propuneri de lecturi si de filme - mai ales pentru cele care sint atrase de domeniul spiritualitatii si esoterismului. sint citeva site-uri care mie mi-au placut si m-am gindit sa impartasesc cu voi aceasta bucurie a lecturii. poate aveti si voi sugestii pe tema aceasta pt lecturi online:

http://www.almeea.com/
http://drumuricatretine.wordpress.com/2009/04/06/cauzele-spirituale-ale-bolilor-i/
http://codulluioreste.blogspot.com/
http://fymaaa.blogspot.com/search/label/FILME%20%C5%9EI%20DOCUMENTARE%20SPIRITUALE
http://www.lumeaingerilor.ro/Home/tabid/36/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Nu mi-au ajuns cartile inca, am sunat azi la libraria on line si mi-ay spus ca maine le voi avea...si sper ca de-ai platesc curieratul pt adusul la botul calului si asta cat mai repede.

Cat priveste manevra cu copii care pe la mama care pe la gradinita a cazut cu brio pt ca mi s-au imbolnavit si trebuie sa-ti tin acasa sa le fac aerosoli si sa le picur tot felul de solutii prin nas, urechi si oki ...credeti-ma ca toate astea te tin foarte ocupat.

Am inteles eu bine ca ar trebui sa luam notite pe parcursul lecturii? Daca da sper sa nu fie obligatoriu ca pe mine nu ma fascineaza chestia asta. Nu sunt genul sau nu e modul meu de a citi o carte ca sa nu mai spun ca in afara de o exceptie ( La rascruce de vanturi), eu nu recitesc romanele.

Btw - citeste cineva acum? ca de scris vad ca nu scrie nimeni .

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 10+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Am tacut malc, desi am citit tot subiectul cu clubul de lectura, de la prima postare, pt ca nu stiam daca am timp si daca gasesc cartea. Dar azi am cumparat cartea, deci ma apuc de citit!!! Lectura placuta.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mie mi-a venit mail de la Tamada si suna asa:

Comanda dumneavoastra cu numarul 2XXX din data de 19 May 2009 a fost procesata. Comanda este livrata.

Eu am cerut sa-mi fie livrata prin Posta. Oare sa merg sa intreb de ea la Posta direct sau sa astept aviz de la Posta? Ca n-am primit nimic

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Tzuni, o sa vina avizu' de la Posta.

Si io am primit mail din ala.

Azi am reusit s-o iau de la posta si sper sa citesc cateva pagini.



You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput