Citim impreuna? (organizatorice...)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Azi trebuie sa vina cartea prin curier (multam din nou, Lia, pentru pont) si cum vine si apuc sa cetesc macar putin, ma transbordez la topic. Intre timp, imi frec labutele de nerabdare!


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

iarina, sunnyday07, cred ca e mai usor de ajuns la carte printr-o comanda pe net (am gasit-o www.librariaonline.ro/beletristica/literatura_universala/romane/extrem_de_tare_si_incredibil_de_aproape-foer_jonathan_safran-p10003428" target="_blank">aici, www.librariabucuresti.com/Carti-Extrem_de_tare_si_incredibil_de_aproape-2893.htm" target="_blank">aici si www.tamada.ro/product--extrem-de-tare-si-incredibil-de-aproape--8123.html" target="_blank">aici). Carturestiul o are in engleza, sau a avut-o - in Sv mai este, eu asa am aflat despre ea - o prietena o citise in engleza.

Fragmente din carte www.romlit.ro/jonathan_safran_foer_-_extrem_de_tare_i_incredibil_de_aproape" target="_blank">aici. Cate ceva despre carte aici si aici (pe pagina gasiti mai multe linkuri catre alte opinii despre carte/autor). Un alt club de carte www.bookblog.ro/clubul-de-carte/clubul-de-carte-extrem-de-tare-si-incredibil-de-aproape/" target="_blank">aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Azi trebuie sa vina cartea prin curier (multam din nou, Lia, pentru pont) si cum vine si apuc sa cetesc macar putin, ma transbordez la topic. Intre timp, imi frec labutele de nerabdare!


You cannot both dance and not pay the piper.



Ma bucur ca ai gasit cartea si de-abia astept sa vii la topicul ala mititel. E ceva de speriat cartea asta, serios. Acu zbor afara, semnez condica la groapa cu nisip si la tobogan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian


Cu siguranta e cadoul pe care o sa-l fac anul asta la toate aniversarile prietenilor mei.



anu' asta a trecut ziua mea, dar ma mai sarbatoresc pe 8 noiembrie de sf. mihail...n-ai vrea sa mancam o felie de tort impreuna ?

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 10+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Carmina, ofer si io o bucata de tort la schimb.


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Lia, merci mult de raspuns. As comanda pe net, dar vine colet la posta si trebuie sa ma duc sa-l ridic. Pentru asta trebuie sa ma identific si nici eu, nici sotul nu posedam pana pe 25 "boletin", pentru ca ni le-am schimbat si abia pe 25 le putem ridica. Dupa cum le cunosc eu pe "tantile" alea de la oficiul meu postal, n-o sa-mi dea in veci coletul fara buletin. Si daca fac comanda si vine in 3 zile si io nu pot s-o ridic, o sa-mi rod unghiile mai rau ca acum.
Cum ies de la serviciu ma infiintez la Carturesti si mi-o cumpar in engleza. Una peste alta cred ca am intarziat toate cu cetitul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Sigur ca da Mihaela, ca sa nu-ti spun ca va fi o adevarata placere .
Gata acum, am facut si eu comanda on line la librariabucuresti.com si ca sa mi le aduca acasa curierula trebuit sa fac comanda minima, asa ca mi-am mai luat tot de Foer "Totul este iluminat" si "Oameni si soareci" de John Steinbeck.
Eu cred ca pana maine, cel tarziu joi dimineata o sa am cartea. Si numai bine timp de lectura ca sotul e plecat in delegatie, Mihnea la gradinita si pe Irina o plasez la mami din momentul in care am romanul in mana .

P.S.- voiam sa zic pas la cercul asta si pentru ca nu gaseam cartea dar sa fiu sincera nici subiectul nu ma atragea dupa ce citisem un pic de rezumat, dar ... mai LIA, ai un talent de a vorbi atat de frumos despre carti incat nu pot rezista.
Va pup!

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 10+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Iarina, o poti comanda de unde ti-a spus Lia, specificand ca vrei livrare prin curier. Costa 2 RON in plus.


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Iarina, o poti comanda de unde ti-a spus Lia, specificand ca vrei livrare prin curier. Costa 2 RON in plus.


You cannot both dance and not pay the piper.



, eu am comandat de unde a spus Lia si ma costa prin curier 12 ron in plus, si mi se aduce prin curier doar daca comand minim de 90 ron. Tu unde ai facut comanda? eu www.librariabucuresti.com/client.php?tab=0" target="_blank">aici

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 10+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Eu am reusit sa gasesc cartea - mi-a imprumutat-o o prietena (ea n-a apucat sa o citeasca ).

In alta ordine de idei, pentru ca ati pomenit de Carturesti, eu am trecut aseara pe acolo si am intrebat de carte - mi-au spus ca nu o mai au si nu mi-au zis nimic despre versiunea in limba engleza.

Mergi la inceput