LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuulti ani, Veve!


Io n-am simtiti nici un cutremur
Mi-a zis soacra... dupa ce s-a oprit...
Apoi a venit o pretena din bloc speriata raaau... daca al ei sot e cu al meu sot... ca ea e speriata rau ... io am crezut ca a aptit ceva... dar era speriata din cauza cutremurului...
Sun la mama... speriata si ea... ok... deci am fost nesimtita, da-i mai bine, ca si io ma speri foarte tare la de-astea...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

Laaaa Muuuulti Aaaaani Ana-Maria si Ana-Maria zisa si VEVE!

edy: e cu ALERGIE! NU STIU DE LA CE ! banuiesc ca de la muscatura de tzantzar sau puric! ca si eu sunt muscata.si ma doare locul unde am 'buba" si sa nu va zic cum arata edy.incep sa se faca basici deja dar am bagat antialergic si creme pe bube sper sa treaca..doar ca se plange ca il doare si il mananca.
zau ca nu imi era dor de asta acum..trecem de la una la alta daca nu e bronsita ..e pneumonie..daca nu e pneumonie trebuie sa fie alergie..si tot asa.imi vine sa fug in lume. de 2 nopti nu dorm si il pazesc ca se scarpina si apoi plange si zice ca "maaami a dat sagele(sangele) a buba!"..oare candse vor termina toate astea???

va pup ca nu am stare buna azi, obosita, sictirita ...

sa aveti o zi buna azi..va pup.




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani Ana-Maria si Ana-Maria! Sa cresteti mari, sanatoase si frumoase si sa aduceti numai bucurii familiilor voastre!

Am vazut poze de Veve cocheta si iubita, copii veseli, mese intinse impodobite. Si cu lacramioare - e o poza f frumoasa!

Laura, imi pare rau ca aveti probleme de sanatate, va pupam sa treaca repede perioada proasta.

Nici eu nu am simtit cutremuratura, tata zice ca el a simtit-o. Nici nu stiu ce faceam in acel moment, oricum bine ca a trecut fara probleme.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

La multi ani, Veve!

Cutremur - eu n-am simtit ca ma miscam, puneam haine la spalat, rascoleam cosul de haine, ma ridicam, ma aplecam... n-am avut nici o treaba pana m-a strigat sotul (care se lafaia in fotoliu) cu ceva de genul "Simti ca misca?"... am mai apucat sa observ cum se misca din senin bilutele de la un perpetuum mobile pe care il avem si cam atat.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Veve!!!

Despre cutremur,nu stiu frate nimic eram asa concentrata pe niste rahat strangeam din dinti maruntindu-l ca voiam sa fac salam de biscuiti ,asa ca nexam,n-am simtit,sunt o vaca,nu s-a inscris pe scara mea Richter.

Laura rabdare si tutun trec toate stai linistita,cred ca esti epuizata .

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Veve!!!! Sanatoasa si voioasa!


Noi am simtit destul de rau cutremurul, desi stam la parter.

Ada, mama de baieti:
Teo (10a4a2007) si Radu (22a10a2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani Ana Maria Veverita! f frumoasa petrecerea.

cutremur noi l-am simtit. sotul si-a dat seama ca e cutremur eu doar am crezut ca am ametit. eram langa matei, care oricum zguduia de zor o masa. prea tare nu m-am panicat, dar sotul a pregatit laptopul la usa cu incarcatoarele de la telefoane, si cate o geaca ... in caz ca va fi mai rau. pe mine mai rau ma enerva panica lui si felul in care se expunea la tv "marele" cutremur.

am vazut si poze cu thea cretulina si acus intru sa vad pe raducu si teo.

pupici in pustietate!

A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

La multi ani! Ana Maria ...Superba petrecere...iar tortul mmm cu veverite. normal...frumos cred ca s-au simti bine copiii

Vazut si pe Theuca carliontata in vacanta....foarte frumos

Cutremur ce cutremur...io ii faceam baie Raisei si nici nu m-am prins , telefoanele sunau prin casa io nu pricepeam de ce..eram singura cu Raisa si toata lumea ne verifica daca suntem ok..iar noi nici nu simtisem

Kitty, Roxi Raisa a fost foarte incantata de filmulete...le-a vazut de zeci de ori..problema e ca seara trebuia sa ii spun poveste si voia decat cu Giuli si Aesu....si ii ziceam eu pe acolo dar ea imi tot spunea ca sunt frati si io nu intelegeam...deci i-a infratit ea cu de la ea putere

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Veveeeeeeeeeee!
Sa fii sanatoasa, sa ai parte de fericire maxima si sa iti bucuri parintii!






Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de la 12 martie si pana azi...
Hristos a inviat.

Stiu, poate voi parea neserioasa, ignoranta...puteti sa-mi spuneti cum vreti...dar nu am avut timp..va jur.
Mi-au dat lacrimile in birou cand ma sunat Ioana sa-mi spuna "am ordin sa te verific, sa vad ce faci...chiar aseara i-am promis lui Kitty ca te sun"
Fetelor...in viata mea nu am reusit sa-mi fac prieteni mai apropiati ca aici (sa nu manii pe D-zeu dar prietenii din copilarie inca ii am alaturi si reactioneaza exact ca voi cand ies din peisaj )
Va multumesc din suflet ca va ganditi la noi.
Am reusit sa citesc din capitolele anterioare fooarte putin si pe sarite.
Nu stiu ce sa spun decat ca regret ca nu am fost langa voi cand aveati copilasii bolnavi, cand cei dragi au urcat usor sper cer, cand va fost bine sau mai putin bine.MA gandesc la voi neincetat dar la job s-au marit responsabilitatile ca deh sunt fata deshteapta dar salariu tot de kkao...Victor a avut de la 2 ianuarie pana azi 3 otite si 2 viroze plus o laringita...ca alearga cu gura cascata sa "timt dantu mama" si in plus are polipii mari si ar trebui scosi...adica astia ar fi cauza otitelor repetate (plus mostenirea genetica)...in rest...
Eu nu am nici bebe in burtica nici cancer (eram in plian depresie pe 12.03 dupa simptome) dar am ceva...endocrin..urmeaza mamografie, tomografie, analize la endocrinologie...can oi avea timp...am avut 2 medicale cu Victor de cand lucrez si deja sefu se uita chioras daca mai cer 2 zile pt mine sa ma contolez.Dar ma voi descurca eu cumva luna asta si vad cum stau lucrurile si cum le vin de hac.
Victor...e o minune...doar stiti si voi cum sunt copii acum...vorbeste non-stop, spune 2-3 poezii si inventeaza cantece (cu ritm surprinzator si refren ) dar intr-o limba doar de el stiuta..adica vorbeste foarte bine dar canta in chinezo-japoneza de balta...
O faza adorabila..el zice si acum la portocaliu = chichilul (tot familionul e topit cand il aude) si intr-o zi mama facea lectii de dictie cu el:
MAma: zi si tu Victor "por-to-ca-liu"
Victor: chichilul
MAma...nu mamaie uite asa por-to-ca-liu
Victor: Mamaie eu sunt mic,eu nu pot sa dic COCO-CICHILIU...eu asa dic CHI-CHI-LUL...di tu mamaie bine..

Alta...
Verisoara-sa Ianna vrea sa faca baie cu Victor, ora 20.30 eu spal cada sa bag copilu la scaldat iar mamaie insista pe langa Ianna :"nu ai voie draga, nu ai prosoape si hainute de schimb" ..fimiu in putza goala si in papuci iese pe hol din baie si zice tare "Ianna aide am eu sosoape mute mute"
Mama:"nu ai voie Ianna ..sa vina maica-ta si mai vedem daca iti da voie"
Victor:" Nu mamaie...Dau eu voie ..Ianna face baie tu mine tatuna,clal!"
Si uite asa tatuna (acuma) sa facut voia lui domnu Goe si sa lasat cu scalda pe cinste cu animale si spuma, cu udatura in toata baia si cu mami Marta uda din cap pana in picioare...ca nu-i usor sa speli si mai ales sa clatesti doi copii pe cap..dar mi-a palcut si de atunci ma tot gandesc la bebe doi fetita...sunt cam nebuna dar se zice ca nu trebuie sa te pui cu nebunii (sa convins si al meu sot iubit)

In plus pune milioane de intrebari: ce faci, ce e aia, unde te duci, cum miroase, unde esti (cand vb la tel), ce se aude,etc.

am pus o poza in albumul de 2 ani si cateva poze de la inceputul anului pana la 15 martie www.plaxo.com/profile/viewPhotosInAlbum/210454779519?album_id=39457&comments=0&pk=35f95fe4961cde56f14d82ee0a3ba33223e1bb5b&page=1" target="_blank">AICI

MAI AM POZE SI FILMULETE dar nu am timp...intre job si casa nu exista timp de odihna decat noaptea dupa 12...ca domnul Goe numai adoarme inainte de 11 ca alte dati...nu stiu ce sa mai zic..azi am fost la Zoo si e varza..a adormit la 5 si ma duc sa-l trezesc ca altfel jucam "ursu doarme" la 12-1 noaptea.
Va pup dragele mele prietene de suflet.
sper sa mai intru...acusica fug la o "didaie"


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput