LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (117)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Martha, ma bucur sa esti bine!! M-am gandit des la tine sa stii...Felicitari d-lui Goe pentru limbarita! Vreau si eu....

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Martaaaa daca ai stii cat ma bucur ca ai scris un mesajj...am vrut de fff multe ori sa te sun,inclusiv de paste,dar nu am vrut sa va deranjez..... multi pentru Victor!!!!!si pentru tine


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Sa nu uit ca ma sunta si Gabi si in timp ce vorbeam Tudorica a adormit jucandu-se pe jos...pai Victor nici sa-l pici nu ar dormi altundeva decat in pat..vine la mine si zice :"mami ma son, veau tac nani tatuna, haide pat mine"

Carmen pentru pofta de mancare Sanovit a dat rezultate la Victor.
Kitty pup Giulia dulce si cataratoare...parca ii sora lu fimiu care se urca peste tot si sare ca asa a vazut in desenele cu Henry si dinozaurii si asa sa ales cu un dint eciobit in fata


Laura tare faza cu tzantzaru...am ras..imagindu-mi cum te vede Edy ...oricum e febletea mea vorbitoare si perspicace..asa ac eu consider ca e firesc pentru asa copil istet sa numai mearga figura cu "e rusine"..noi nu am scapat de pampi si nici de suzi..iar chestia cu rusinea ...o pot tine pt mine..ca lui nu-i pasa.

Diana ...ma gandesc cum iti e far aAlex...imi aduc mainte de mine asta vara...dar pentru o cauza nobila..facem orice...si faza cu umblatu cu doua masini in maini si incercat sa urce in pat sau pe taun imi pare tare familiara...dar cu femeia de serveci ce-ati avut frate...cu malai ..

Laura vezi cu alergia sa nu fie de la un paianjen.Pupa mami buba sa treaca.

Cutremur..l-am simtit ac stateam cu Vic in pat si il tineam in brate sa-i citesc din carte cand l-am simtit ca imi aluneca din brate si se duce patul in fata, m-amsperiat ca naiba...ce fragil mi se pare totul acum cand am copil...Vic a intrebat doar atat "te e mami?" si eu zic "cutremur"..el:"daaa,bine".Si atat.
sa trezit in smiorcaieli
fug


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Marta, ce bine ca ai mai scris si ca esti ok!

Ada, mama de baieti:
Teo (10a4a2007) si Radu (22a10a2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Chiar ma ce cutremur? Noi chiar nu am simtit nimic. Stam la etajul 5. Dar banuiesc ca e de bine dc nu s-a simtit aproape deloc la noi in bloc,nu? Glumesc. Oricum am aflat de cutremur de la o prietena care era in Auchan la cumparaturi si care s-a speriat ca s-a simtit destul de tare, au cazut chestii de pe rafturi etc.

Multa sanatate puiutilor bonavi. Maria e f bine... iar eu ghiciti? Iar ma doare gatul rau si spatele, am nasul infundat... Eu de maine nu ma mai duc la gradi ca anul asta am cules de acolo tot ce se putea. Glumesc, tot ma duc ca nu am de ales dar tb s aiau ceva pentru imunitate ca asa nu s emai poate.

MARTUTZA- m-a bucurat mult mesajul tau. Pupici lui Victor. Cred ca a fost f incantat le zoo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La muuulti ani VEVE!!! sa fii sanatoasa si scuze de 2 zile intarziere!
La multi ani, Ana Maria!
La multi ani, Raluca Ileana!
La multi ani, Vlad!
La multi ani, Alexia!
Sa va bucurati parintii!

Marta, ma bucur ca ai mai scris, citesc printre randuri ca sunteti bine ceea ce ma bucura si mai mult!

Petru e plecat pentru 2 saptamani la Harman langa Brasov cu socrii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

ooo ... marta ... ooo!
imi permit sa te urechez. suzeta??? hm ... in rest, va doresc multa sanatate! sa stii ca eu am cateva cunostinte carora la pb endo la o anumita varsta, le-a recomandat dr sa faca bebe ca sa se "regleze". asa ca fuga la dr si ia reteta pt fetita.

matei e bine. azi e prima zi de cresa. ce era acoloooo. jeleau care mai de care, inclusiv matei. mi-e mila de saracele ingrijitoare azi.
acum noutatea: l-am trecut pe matei in pat normal, adica pe canapea. si doarme singur. jos am pus, pt siguranta, pernele de la canapea. prima noapte a mai aterizat si pe jos, dar se ridica singur in pat, din reflex. azi noapte i-am pus o patura facuta sul la margine si n-a mai fost nici o pb.
faza: matei mancase, mama si-a scos sa-si faca un sandvis. matei hop si el, nici nu o lasa sa duca la gura "pap shi iooo". mama ii zice in gluma: cine te-a chemat aici, sa-mi mananci mancarea? matei cu gura plina: io!! maaa-teeeeiii!!
mai nou eu sunt "mana" adica oana si tati e adi. ne mai trezim cu el strigandu-ne: maaanaaaaa, adiiiiii! si dupa asta rade de moare si zice repede: mamiiii, tatiii!

cam atat. sa aveti o zi buna!

A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimineata.....

Mai fetelor ce program de masa mai au picii vostri????papa 2 feluri de papa????kci prgramul lu razvi mi se pare cam bebelusesc....si poate gresesc
deci la razvi e asa:

5-6: 300ml lapte
9: sandvichi cu almette/ou cu branza si smantana(2 ori pe sapt)/fructe,piureu de fructe ca numai asa le papa
13-14:pranz ciorba/sau alte feluri
17-18: iaurt/lapte cu cereale/orez cu lapte/paste cu lapte/iaurt cu cereale
21:30: 330ml lapte

e putin???

va doresc o zi frumoasa si o sapt linistita!!!!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Noi avem asa
10-11 mic dejun (oua sau sandvisuri cu diverse + iaurt)
14-15 masa de pranz un singur fel
19-20 masa de seara, tot un sg fel, altul decat cel de la pranz
22 - inainte de culcare neste iaurt (daca nu mai bem lapte... inlocuim cu iaurt)

intre mese mai baga fructe, biscuiti (afara), sau ce mananca altii separat de mesele lor




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

eu va zic ce mese are si voi imi spuneti ce feluri de mancare mananca:

- dimineata: lapte cu cereale/biscuiti, almete cu paine, masline, ou - fiert, pe tigaie, iaurt cu ceva
- pranz: UN singur fel - ciorba cu paine, supa cu taietei/galuste, orez
- seara: UN singur fel: sandvis cu almete, supa, lapte cu biscuiti/cereale

intre mese mai mananca: banana, biscuiti/napolitane ... dupa chef.
mancarea e tot dupa chef.

pb mea este asa: NU mananca, dar nici macar nu gusta alte mancaruri. de exemplu: mazare, mancarica de cartofi, PIURE, mamaliguta, lapte cu ceva (gris, orez, fidea).

mai e vreun sclifosit asa???

A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput