Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
Ce culoare are ochii?


Isi schimba f. repede culoarea. VEzi pozele astea:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/RpaQg1UTRwCj09nYZaBeUg?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/_Z0kLJU93vjB3HA3c5z96A?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/ywnhWDMoTfAt4eyNeQvhOQ?feat=directlink

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Fetelor, apropos de durerile de spate: eu nu cred ca-s de la anestezie, pt ca la prima nastere am facut anestezie totala (in vena) si m-am lovit de aceleasi dureri, care nu au cedat decat cu fizioterapie. Dr mi-a spus ca-i din cauza copilului, ca-l caram in brate mereu prin casa, cand il schimbam stateam aplecata peste el etc. Dupa ce am rezolvat cu spatele, m-a lasat mana stanga, mereu il purtam cu stanga, sa am dreapta libera. M-a durea cumplit incheietura mainii. Iar fizioterapie...dr mi-a spus ca se repara cand incepe copilul sa mearga in picioare si asa a fost.

Acum ma doare mai mereu spatele si a reinceput si mana stanga. Si avem abia aproape 5kg, mai avem de tras...

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Corina, de-aia am intrebat, ca nu ma lamurisem din poze. Pareau ba verde f inchis, ba negri...f frumosi, oricum.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Am incercat sa comand si eu cate ceva de pe amazon si dupa ce am stat o ora sa aleg si pt bebe si pt mine....nu livreaza in romania marfa! mi-am pierdut timpul degeaba acu' ma duc la nani.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

buna seara dragele mele,
am lipsit o saptamana si acum recuperez cu cititul.
imi pare rau pentru vestile triste din capitolele trecute. intr-adevar, viata e asa de fragila!

noi am experimentat senzatii noi in ultima saptamana. am fost la munte cu copil si cu restul casei dupa noi. nu credeam ca un copil poate construi in jurul lui o asa logistica! patut, carut, balansoar, pampersi..... ne trebuia o masina de cauciuc .
am fost prima oara cu el la "carciuma" si tare mult i-a placut baiatului meu! i-am facut cunostinta cu partia (sper ca peste 3 ani sa-l puna taica'su pe placa ) si am stat foarte mult afara.
pentru prima lui iesire in lume, victor s'a comportat foarte bine.

alra- ma bucur sa aud ca in lupta ta cu kg iesi invingatoare.
am citit ca ati avut ceva probleme si ca ati fost in spital, sper ca acum sunteti bine.
mai citesc si revin.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Buna dimi, dau eu azi , ceaiul, croissantele, si daaaa, aseara mi-ati facut pofta de clatite, am trantit o tura, deci si clatite.
Nu e obligatoriu sa aveti dureri de spate de la anestezii....eu am nascut 100% natural, si tot ma doare spatele. Apai cand o schimb pe pat sau stau aplecata de-o imbrac dupa baie, ma rupe. Cum zice si Bertha, cred ca si de la carat copil in brate toata ziua, schimbat iar centrul de greutate dupa nastere, pozitia la alaptat - pe mine uneori ma prinde chiar cocosata da` daca m-am pus asa nu ma mai schimb pana termina de parc-ar fi mare lucru.
Oare ochii albastru inchis - asa ii are acum - raman albastri? Eu ii am albastru-verzui, soatza verzi, stresul mai mare e sa nu-i fie caprui ca ai unora dintre bunici.

Mami de Sara (8 dec 2008)
_

Bazar pentru Sonia si Andrei

Emma este iubire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Mav si Stefan dupa vaccin 2 sapt nu a mancat foarte bine si nu numai ca a stagnat in greutate, ci chiar a pierdut cateva zeci de grame. A recuperat destul de greu.Cu siguranta isi va reveni.

Bravegirl ce grasunica frumoasa ai !

Eli pe unde barzaunesti, mami?

Cu durerile de spate si pe mine ma termina. Eu am nascut 100% natural, deci nu cred ca e de la epi nici la voi.

Mirtha imi place la nebunie sa citesc ce postezi. Ce grija ai tu sa raspunzi fiecarei mamici in parte!

Babyzapi bb Raphael e mai bine? Am inteles ca pe fata i-au trecut bubitele, dar pe corp?

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Carmendu ce frumos ca l-ai scos pe bb Victor la munte! Mie inca mi-e frica sa plec cu el in astfel de destinatii.Sper sa scap repede de stresul asta si sa incep sa-i arat fiului meu lumea!

Babyzapi si eu am patit aceeasi chestie chestie cu netul. Am incecat sa comand o nenorocita de cana electrica pt masina (sa am apa calda in permanenta cand plec cu bb la drum pt laptic) si dupa vreo ora in care m-au pus aia sa completez fel de fel de tampenii nu am reusit sa fac comanda. Si ca sa fie totul si mai frumos a doua zi am aflat ca se geseste respectivul obiect in orice benzinarie. Si chiar asa e: a gasit sotul imediat!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Si acum ultimele vesti despre bb al meu: am fost aseara la pediatru. Bb al meu e sanatos, grasun si pufos. avem 5.610kg, cm nu am retinut dar dr a zis ca a luat f bine si in inatime. Cu diversificarea ramane dupa 4 luni pt ca el se prezinta f bine. Ce m-a socat a fost faptul ca baiatul meu e decalotat. M-a socat pt ca eu nu am facut nimic in acest sens. Intrebarea mea acum este: cum s-a intamplat?
Oricum m-am linistit dupa vizita la dr. Ma nelinistea faptul ca nu mananca cum tb, dar atata timp cat ia in greutate nu am de ce sa-mi fac griji.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Ma...nu vrea cantarul sa coboare sub 70kg.....o fi stricat cantarul?!
Dar nici grasa din mine nu vrea sa renunte la rontzaieli gen migdale, alune, saratzele Greu, dom'le, greu...

Citat:
citat din mesajul lui alra


graselor, fac strigarea la kile. ce ati facut cat am lipsit? eu am 65. mancarea fu decenta in spital insa aiurea plasata si nu am mancat prea mult. si mi-au dat la budinci de alea de vanilie de mi s-a acriiiiittttt!

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania


_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput