Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Dory,noi mergem des in Russe si-ti pot spune ca au si ei toate marcile de tigarete,doar ca-s un pic mai scumpe decat la noi.Ex.:cam 7 lei kentul(3,5 leva).

Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

quote:
citat din mesajul lui firutza

Dory,noi mergem des in Russe si-ti pot spune ca au si ei toate marcile de tigarete,doar ca-s un pic mai scumpe decat la noi.Ex.:cam 7 lei kentul(3,5 leva).

Dalia




Chiar Kent ma interesa , deci e mai scump ca la noi cu 1 Ron/ pachet...., merci de info.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sumipruna spune:

sumipruna.Pleaca cineva in Bulgaria din 23 august 2008?Noi plecam din Brasov si vrem sa ajungem la nisipuri la hotel Madara.Apropo, a mai fost cineva la acest hotel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ally_f spune:

buna! pleaca cineva la SUnny Beach in 11 august? noi plecam din mures cu bebe de 1 an jumatate si cautam parteneri de drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor, voi unde va-ti facut asigurarile? maine vrem sa mergem sa le facem si noi si nu prea avem idee unde, noi de regula le faceam in vama, la giurgiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

Noi plecam in Bulgaria incepand cu 16.08 (Hotel Arabella, Nisipurile de Aur). As avea cateva intrebari:

- ce formalitati trebuie facute pt trecerea copilului pe pasaport? Unde se depun actele si cam cat dureaza? Tot incerc sa ii prind la telefon pe cei de la Directia Pasapoarte (N.IOrga) si nu imi raspunse nimeni
- unde v-ati facut asigurarile?
- exista vreun inconveninet in a merge pe Giurgiu - Russe? Noi am vrea sa evitam drumul aglomerat catre litoralul romanesc si ne gandeam la varianta asta. Chiar nu imi vine sa cred ca este un traseu "periculos" asa cum pretind unii.

Multumesc anticipat pt raspunsuri

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:


Am scris mesajul de 2 ori si tot de 2 ori l-am pierdut. Voi scrie pe bucati:

Ptr trecerea minorului pe pasaportul unuia din parinti trebuie:
carti de identitate ale parintilor-original+copie
certif de nastere copil- orig+copie
chitanta de 6 ron de la trezorerie
Copilul + parintii la serviciul pasapoarte , acolo veti completa un formular si se va da declaratie de tata/mama ca este de acord cu trecerea copilului pe pasaportul mamei/ tatalui.
Atentie cand veti ridica pasaportul, sa fie trecute corect numele si CNP-ul( tot patitu-i priceput)

A, se elibereaza intr-o sapt sau cu taxa de urgenta de 10 ron in 2 ore

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Asa....asigurarile le-am facut la Astra si la Unita, dar n-am avut niciodata nevoie( slava Domnului), asa ca nu stiu daca si cat de corecti sunt.

Despre drum...am trecut prin Bulgaria si spre Grecia si spre Turcia, noaptea, si singuri si cu alte masini dar niciodata n-am avut probleme de genul hoti sau mai stiu eu ce. ( bine, bine, intotdeauna morcovul era....stiti voi unde)
Daca esti din Bucuresti....mai aproape este prin Giurgiu( la fel si ptr mine, care-s din Ploiesti)



Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Si fiindca tot vorbeam de drum, am si eu o intrebare:
Vrem sa plecam dimineata din Ploiesti pe la 4 si ne gandeam sa mergem pe Vama Veche, sa ne oprim putin in dutty free si apoi in Balcic, la Palatul Reginei Maria, ( sper sa nu spun prostii, mi-e lene sa caut in urma sa vad daca asa se numeste sau nu). Intrebarea este : fiind duminica , la ce ora se deschide si la dutty free si la palatul acela?
Ne gandim la traseul asta ca vrem sa plecam devreme ptr ca cel mic sa doarma o parte din drum( sper eu, altfel ....o incurcam)si decat sa stam pe langa hotel pana ne da camera, mai bine vizitam ceva.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronas spune:

A venit cineva de curand de la hotel Atlas din Nisipurile de Aur??

Mergi la inceput