*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Am pus si eu poze noi la semnatura, nu-s multe, poate aveti timp ssa le vedeti.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Spuneti-mi ce sa fac cu Razvanel ca a mancat la 12 si de atunci tot doarme,sa il trezesc? fac bine daca il trezesc?

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

ramona, si al meu la fel. insa la mine e obisnuint asa. dupa ce papa la prinz il imbrac si iesim afara. daca nu se poate stam in geam. si doarme pina pe la 5 - 6 . acum cred ca incepe sa se trezeasca. am vazut si pozicile bebe frumos.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



alinuscha Doamne ce bine ca nu a fost nicio problema .. si cate griji iti faceai.

honey un pup dulce ptr andrew care este un frumusel. cat despre pisi .. ce v-a venit?? e canicula pe acolo??

bdiana bb a luat foarte bine in greutate!


gabritza ce printesa frumoasaaaa ai! sa fie sanatoasa pitika!

mitsu cat curaj ai sa pleci singurica cu bb C. ce super ..te intalniesti cu miri .. i envy u ..

gugu ce flacau frumos aveti!




Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



zuzele mele .. am promis in capitolul trecut niste pozute de la cele doua luni ale lui bitzi .. BITZI LA 2 LUNI

noi suntem bine .. bitzi e cam maraita .. nu stiu ce are, noaptea si-a mai bagat o masa .. ziua nu prea doarme .. uite asha ..

fetele si bebicii

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Astazi, se pare ca este o zi mai lejera...a dormit fata aproape tot timpul - s-a mai trezit sa manance de 3-4 ori si apoi iar somn...sper totusi ca este in regula sa doarma asa mult.
Cu ocazia asta am reusit stau si eu mai mult la pc - am dat si eu comanda de salteluta "loveste si canta" si de o scoica de la Chicco (nu va spun cat mi-a luat sa ma hotarasc de care sa-i cumpar...) Mai am de cumparat un scaun pt. masa si ma gandeam si la un bouncer, dar mai incolo...
Am reusit sa va citesc si din urma...sa vad acum ce-mi mai amintesc
Madalina la gaurile din urechiuse i-am pus cate o picatura de betadina de vreo 3-4 ori pana nu s-au mai facut cojite galbene (bineinteles la sfatul asistentei din spital si a dr pediatre)
Irlandeza La Multi Ani! pt Patricia Alexia, sa creasca mare, sanatoasa si desteapta, ca frumoasa este!
Alina ma bucur muuult ca s-a rezolvat problema cu sotul tau si sa va ajute Dumnezeu sa aveti numai intelegere si armonie in familie de acum inainte!
Honey saracul pisoi!
Am vazut o multime de poze si vreau sa spun ca toti clopoteii sunt frumosi foooc!!!
Despre noi, ce sa va zic...suntem binisor. Va mai spuneam eu ca am impresia ca mi-a cam scazut productia de lapte. Seara Daria este foarte agitata, cere mereu san si de cele mai multe ori doar la san reuseste sa adoarma. Aseara m-a tinut pana pe la 1 noaptea cu urlete...pana la urma mai aveam o punga de lapte la congelator si i l-am dat pe ala - 90 ml. I-a mancat imediat si tot maraita a adormit...Si ce-i mai nasol, e ca saptamana trecuta nu a luat decat 100 g. Am zis totusi sa vedem cum e si saptamana asta si pe urma vb cu dr sa vedem ce facem. Nu as vrea sa ajung la formula .

Hai ca m-am intins...Ma duc sa mananc ceva ca m-a uitat Dumnezeu in fata calculatorului

zuzicile si clopoteii nostri frumosi!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Ramona, am vazut pozicile. Ce bebe frumos ai!! Cel mai mult imi place pozica "mami se maimutareste".... in care rade cu gurita pana la urechi, dulceata scumpa.
Gugule vazut si pozele voastre. Sunteti niste frumosi, toti!! Iar tu arati nemaipomenit!! Si tortul a aratat tare bine!!

Multumim si noi pentru aprecieri.Mie mi se pare ca Andrew s-a schimbat la fatza,si ...ca nu mai are falcutzele de dinainte.
Nici nu stiu cat si cum si daca ia in greutate... caci cantar pentru bebe nu am si nici nu vrea sotul sa cumparam....iar la Clinica mergem abia la 2 lunite...adica pe 22 Aprilie.

Cat priveste doamna pisica... mai, noi n-am tuns-o ca s-o chinuim...ci sa-i facem un bine. Daca ati vazut pozele de dinainte, ati observat ce par mare avea. Ei... si era si foarte incalcit pe deasupra si, la periat nu statea. Plus ca... in ultima saptamana a fost foarte cald...v-am spus zilele trecute termometrul arata 30-34 grade Celsius.

Alinush, ma bucur enorm ca s-a rezolvat situatia si ca sunteti bine cu totii.Va doresc fericire cat cuprinde, sa imbatraniti frumos alaturi unul de celalalt.
Irinush Raraselul tau se face tot mai frumos pe zi ce trece.Ahh ce m-as mai juca eu cu el.
Mitsule, weekendul tau suna tare fain...relaxant.La cat mai multe.Pupici lui bebe C also.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Asaaa...sa va mai zic de noi.

Ieri bebe mi-a dormit cam toata ziua, de m-am speriat.Adica.. sugea cam 5-10 minute dintr-un san (sau ambii) si adormea....fara "bac-uri" fara nimic.Am zis ca o fi bolnavior, de doarme atat.
I-am luat temperatura de nspe ori. Eu ii iau temperatura in ureche... rectal nu i-am luat-o niciodata si... nici nu cred ca o sa i-o iau. Mi-e frica... are funduletula sa de mic, cum sa i-l invadez eu cu un termometru..oricat de subtire ar avea capul.

Anyway..toate bune si frumoase.

Am facut baita aseara... si.. culmea, in primele...5 minute nu mi-a plans. Nici la bagatul in apa, nici la spalatul pe cap.. Dar dupa 5 minute, a inceput sa planga..de s-a invinetit, nu alta. L-am scos din apa si l-am pus pe pieptul meu si asa i-am terminat baita.
Sotul zice ca s-a plictisit in baie... ca o sa fie a shower guy... nu a bath one.

Peste noapte mi s-a trezit la 1 stat treaz pana la 2 si ceva, la 4:30 stat treaz pana la 7 si-un pic...si acum la 10.

Dar de ieri de la pranz nu mi-a facut cacutza. Si il vad cum se chinuie saracutzul,cum isi aduce piciorusele spre burtica...ca sa se screme si i se umezesc ochisorii de la efort. Si nu poate face... si plange.
E si prostia mea, caci aseara la cina (Miri..tot am stat si-am gatit)... am facut un pilaf de orez...cu ceapa si morcovi. Si ma gandesc ca l-a constipat?!

Acum suntem singuri acasa. Prima zi fara tati.... care a plecat la munca. Au trecut 4 ore..mai avem 6...pana se intoarce ..speram sa trecem cu bine peste ele.

Pupam dulce si-apasat,fara exceptie.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Vai, Ellenuta ce frumoasa e Bitzi!!!! Doamne cat de dulce e ea in rochita rozulie... zici ca-i o bomboana.
Nu stiu de ce... eu o tot asociez cu Raraselul lui Irinuka.... ca tot se incuscreste lumea pe aici... ete, va fac eu lipeala.
Si Doamne...ce falcutze are!!! Vreau si eua s afalcutze la bebe AJ al meu!!

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Fetele , spuneti-mi si mie ce sa fac cu zuziliciul constipat ?
De 2 zile nu mai face kk si e f. nervoasa si agitata , adoarme greu si se trezeste repede urland.
Am incercat sa-i bag un supozitor cu glicerina dar l-a dat afara ...i-am mai dat sab simplex , cate 15 picaturi de 3 ori pe zi.
Nu stiu de ce s-a constipat , ca mananca numai tzitzi.
Alta problema...noaptea nu se mai trezeste sa pape...ma scol eu pe la 5 , cand simt ca-mi plesnesc sanii si sunt uda fleasca pe pijama.
Doarme putorishca de la 21 pana la 5 dimineata si nu s-ar scula nici atunci daca n-as trezi-o eu. Mananca cu chiu cu vai 5 min. dintr-o tzatza apoi adoarme la loc. De vreo saptamana stau si ma mulg noaptea ca n-am incotro.
La pompa iese cam putzin ...70-90 ml dintr-un san insa banuiesc ca ea trage mai mult ca atunci cand ii dau bibe cu laptele meu ia cam 130-140 ml, deci cred ca si din san trage cam aceeasi cantitate la o masa.
Am intervale de 5-6 ore de stat cu laptele in sani noaptea , iar ziua de 2.5-3 ore.
Ma intreb daca intervalele astea mari din timpul noptii nu fac sa scada productia ?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput